Prace ve zdravotnictvi po praxi

Anonymní
16.12.19 21:49

Prace ve zdravotnictvi po praxi

Zdravim, jsem rok a vice po ukonceni VOS zdravotnicke a hned po skole jsem sla na materskou. Ted mam problem s tim ze nevim co delat, jestli jit do prace nebo mit dalsi dite aby si vyrali. Jenze se bojim, ze vsechno zapomenu nebo ze budu muset delat sanitarku. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti? :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
16.12.19 22:04

Když máš VOŠ, tak určitě nebudeš dělat sanitarku, neboj. Jsi hotová zdravotní sestra, jen bez praxe. Sester je málo, vezmou tě všude. Praxi nabereš stejně až časem stráveným v práci. Ze zkušenosti můžu říct, že tě můžou i uvítat, protože nejsi zkažená jiným pracovištěm a oni si tě v budoucím zaměstnání naučí podle svého. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
16.12.19 22:16

Musis koukat holkam pod ruce. Zdravotnictvi musis mit nacteny, ale i zazity

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 22:39

@krysoleta
Dekuji za odpoved. Ano furt posloucham jak chybi zdravotni sestry. Jenze kdyz jsem psala do nemocnice o praci na pul uvazku, kterou mám nejblíže, tak mi odepsali ze sester maji dost, tak jsem se toho celkem lekla. Muzu se zeptat co byste mi teda poradila. Jestli je lepsi jit do prace a ziskat zkusenosti, nebo mit za sebou deti a pak jit do prace?

• Citovat
  • Nahlásit
53
16.12.19 22:46

Nevím, zda to stále platí, ale pokud je zdrav. sestra určité roky mimo zdravotnictví, jde k přezkoušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
16.12.19 22:52

Myslím si, že bez praxe budeš celkem dost brzy mimo mísu a pokud ti napsali, že sester mají dost, tak s tím nic nenaděláš a pokud budou mít na výběr mezi sestrou bez praxe a s praxí, kterou asi vezmou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1305
16.12.19 23:52

Mám to stejně jako ty, zvolila jsem 2. dítě, malý má teď 8 měsíců. Co bude pak moc neřeším, do zdravotnictví se úplně neženu, ač mi drží místo na kardiologii. U nás je tedy sester málo na všech odděleních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
17.12.19 02:20

Misto sezenes, to bych se nebala, bez praxe to budes mit slozitejsi se zapracovanim i zvyknout si na smeny, taky zalezi na jake oddeleni, a jakou pozici budes mit pri vyjednavani zkraceneho uvazku, kdyz te vlastne neznaji. Ja bych volila praci a po druhem diteti drivejsi navrat na kratsi uvazek. Ja, i kdyz ne na pozici sestry, jsem se vracela hned po materske od cca 7mi mesicnich, s uvazkem a sluzbami mi vzdycky vysli max. vstrict. Z profesniho hlediska jsem si nemohla dovolit delsi pauzu. Ale ma kolegyne prisla po 2 detech po sedmi letech a taky to zvladla, ale predtim mela x let praxi plus atestaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
17.12.19 11:29
@Anonymní píše:
@krysoleta
Dekuji za odpoved. Ano furt posloucham jak chybi zdravotni sestry. Jenze kdyz jsem psala do nemocnice o praci na pul uvazku, kterou mám nejblíže, tak mi odepsali ze sester maji dost, tak jsem se toho celkem lekla. Muzu se zeptat co byste mi teda poradila. Jestli je lepsi jit do prace a ziskat zkusenosti, nebo mit za sebou deti a pak jit do prace?

Ono záleží na více faktorech. Např. kolik je vám let, o jaký úvazek a pozici chcete žádat, kde chcete pracovat, atd. Jde o priority. Práce bude pořád. S malými dětmi asi nebudete chtít být na 12h službách (záleží, jestli máte hlídání), takže ano, práce na ranní směny či zkrácené úvazky se hledá mnohem hůř. Taky to, že vám řekli, že nenabírají, nemusí být za týden pravda. 90% sester jsou ženy, takže dříve nebo později půjde na mateřskou jiná a bude potřeba ji nahradit. A taky si člověk nesmí moc vybírat a jít tam, kde ho vezmou, i když to nebude zrovna oddělení snů. Nemusíte tam dělat věčně, jen nabrat zkušenost. Taky to nemusí být vyloženě nemocnice, ale třeba domov důchodců, LDN… Práce je a bude. Záleží to jen na vašich preferencích. A taky: nebudete první ani poslední, která hned po škole byla na mateřské. ;) Hodně štěstí při vašem rozhodování!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat