Práce vychovatelky v dětském domově/kojeneckém ústavu

4
9.9.20 20:01

Práce vychovatelky v dětském domově/kojeneckém ústavu

Ahoj holky,
přemýšlím o studiu sociální pedagogiky a následně práci v dětském domově. Zajímalo by mě především jak v dětském domově funguje pracovní doba. Je tu někdo kdo pracuje/pracoval v dětském domově nebo kojeneckém ústavu nebo má potřebné info? Předem moc děkuju za odpovědi :D

Eliška

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1045
9.9.20 20:08

Pracovala jsem tam dřív jako sestra. My jsme měly klasicky 12h služby, ostatní personál chodil na ranní po až pá :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
9.9.20 20:30

@eli.tum Dělala jsem v dětské psychiatrické nemocnici - o víkendu 12h směny a přes týden ranní, odpolední, noční.
Teď jsem byla nedávno na pohovoru v dětském domově a tam jeli 12h směny
V kojeneckém ústavu, kde jsem kdysi byla na praxi se také jely 12h směny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.20 20:40

12 hodinové směny. Dobře psychicky zabudovaná..ostatní to smete. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.9.20 20:48

@smutný.smajlík Jakto? Nějaká vlastní zkušenost? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31583
9.9.20 20:57

Prenesena zkušenost kamarádky, dvanactihodinove směny, v katantene posilene služby, i teď, když se s rymickou musí zůstávat doma. Víkend volný pouze jeden v měsíci.

Kojenecký ústav je zdravotnické zařízení.

Jen si nejsem jistá, jestli bude k práci vychovatelky v DD stačit sociální pedagogika :think: Téměř jistě ne nebo jen na pozici asistenta. Sociální pedagog působí v zařízení sociálních služeb a vyplňuje volný čas klientům. Na pozici vychovatele v DD bych to viděla mít vystudovany přímo obor vychovatelstvi, speciálně pedagogické vychovatelstvi nebo rovnou etopedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
9.9.20 20:57

V kojeňaku 12tky denni,/noční ;) musi tam byt ale spis zdravotni sestra(dětská sestra), v Klokanku, jiném zařízení pro deti vyžadujíci okamžitou pomoc či dětském domově můžeš mit specku, nekde stačí kurz pracovníka v soc. službách, ale u dětí spíše to pedagogické zaměření i z hlediska platu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
9.9.20 21:03

@Jana206 na pohovoru do DD mi řekli, že by mi stačil kurz a teď teda si nejsem jistá, který konkrétně. Mám Střední sociální školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.9.20 21:03

@Jana206 Zjišťovala jsem a prý je na pozici vychovatelky potřeba sociální nebo speciální pedagogika, ale možná je to jinak nebo se to už změnilo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
9.9.20 21:12
@eli.tum píše:
@smutný.smajlík Jakto? Nějaká vlastní zkušenost? 8o

Je to náročná práce. Osudy některých(většiny) dětí jsou smutné. Rodiče některých dětí neuvěřitelní sobci a omezenci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31583
9.9.20 21:49
@lleennttiillkkaa píše:
@Jana206 na pohovoru do DD mi řekli, že by mi stačil kurz a teď teda si nejsem jistá, který konkrétně. Mám Střední sociální školu.

To je v rámci celoživotního vzdělávání, akreditovaný program, trvá 3 semestry, zkoušky z předmětů jako na VŠ, píšeš kvalifikační práci, obhajujes a závěrečné zkoušky. Je to v podstatě studium bez titulu, protože tam neprudí s cizím jazykem a metodologií vyzkumu, statistikou, ale do kurzu to má hodně daleko :mrgreen:

Kdo má VOŠ nebo VŠ, může to absolvovat zkráceně, jeden semestr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
9.9.20 22:18
@xavierka píše:
V kojeňaku 12tky denni,/noční ;) musi tam byt ale spis zdravotni sestra(dětská sestra), v Klokanku, jiném zařízení pro deti vyžadujíci okamžitou pomoc či dětském domově můžeš mit specku, nekde stačí kurz pracovníka v soc. službách, ale u dětí spíše to pedagogické zaměření i z hlediska platu

Tak tak, v kojenaku pracuji zdravotní sestry, ne vychovatelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
9.9.20 22:44

Pokud bys chtěla do Klokanku, tak tam se jelo tak, že jedna teta měla týden práci a druhý týden volno. Na každém bytě se střídaly dvě stejné tety, dělaly tedy dva týdny v měsíci. Stačí kurz pracovníka v soc. sluzbach, ale bude to za minimální mzdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama