Práce z domova, bez podvodu a bez placení dopředu

2.2.20 10:25

Prace z domova, bez podvodu a bez placení dopredu

Ahoj, neznáte nebo děláte nějakou práci z domova? Nemám zájem o prodej bonbónů, Oriflame nebo něčeho a o nic kde se musí poslat peníze dopredu, myslím něco co fakt funguje a dá se tim vydělat ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3225
2.2.20 10:32

Tablety diskuze jsou tu snad denně. V jedné t nich byl bezvadný vyčerpávající výčet snad všeho, co lze dělat, ale bohužel si nevzpomenu, kde to bylo. Ve zkratce, musíš něco umět a prodat to. Překlady, korektury, daně, účetnictví, doučování, žehlení, hlídání, prodej tvých výrobků, homeoffice v tvém zaměstnání,…
Já občas něco usiju a prodam, ale to je tak na přilepšení, nic pravidelného, teď šiju hlavně pro sebe. Potom dělám pro pojišťovnu, na ICO, po prvním roce, kdy jsem musela dodržet nějaké jejich podmínky, už si můžu dělat úplně co chci a kdy chci, takže pohoda. Ale na to taky potřebuješ patřičná školení, certifikát apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
2.2.20 10:33

Ach jo… Práce z domu je dost, jenže to jen samé ale… Nebudu dělat tohle, nechci tohle to a nabízení? Booože, to už vůbec ne. Proč neděláš to, co umíš? Proč čekáš, až ti sem dá někdo zaručený návod, jak vydělat peníze bez práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4812
2.2.20 10:42
@jasatko píše:
Ach jo… Práce z domu je dost, jenže to jen samé ale… Nebudu dělat tohle, nechci tohle to a nabízení? Booože, to už vůbec ne. Proč neděláš to, co umíš? Proč čekáš, až ti sem dá někdo zaručený návod, jak vydělat peníze bez práce?

Některé maminky jít do klasického zaměstnání nemohou a jejich profesi doma vykonávat nelze. A zakladatelka nikde nepíše, že chce peníze bez práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
2.2.20 10:45

@Enmamma Dobře, tak chce návod bez práce. Takhle to ale nefunguje. Kdo chce, tak se uživí i z domu. Chápu, že dělat například chirurga z domu nejde. Co dál? Zakladatelka se bohužel moc konkrétně ke své profesi nevyjádřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4812
2.2.20 10:48
@jasatko píše:
@Enmamma Dobře, tak chce návod bez práce. Takhle to ale nefunguje. Kdo chce, tak se uživí i z domu. Chápu, že dělat například chirurga z domu nejde. Co dál? Zakladatelka se bohužel moc konkrétně ke své profesi nevyjádřila.

Jestli tě to štve, tak nemusíš odpovídat. Mě třeba zkušenosti jiných také zajímají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
2.2.20 10:51

@Enmamma Ahaaa, takhle to je, už tě chápu :palec: Jinak mě nic neštve, snažila jsem se zakladatelce pomoc, aby na to přišla sama, ale zatím nekomunikuje, takže opravdu asi čeká jen na ten návod :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 11:04

@enmamma

Dělám ve státním.. nebudu psát jestli pro AČR, PČR nebo hasič, vyučená jsem servírka takže hledám něco co zvládne většina zručných lidí co nejsou líný ale asi pochopíte že kancelářina mi nic neříká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
2.2.20 11:19

@haanie3 Co tě baví? Kolik výrobních firem jsi ve svém okolí obešla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 12:40

Home office se zabývám už přes pět let. Začínala jsem jako brigádník pro firmu, kde mým úkolem bylo psát články pro zahraniční klienty na zadaná témata. Přesně daný počet slov, přesně určený počet klíčových slov a dopředu určený počet NS. Pokud člověk poctivě makal (i na sobě, neboť jsem se to učila za pochodu), mohl si vydělat během školy i 10k. Po dvou letech jsem odsud odešla, protože brigádníků přibývalo a oni začali snižovat odměny.
Od té doby jsem hledala… a hledala… a hledala. Vyhýbala jsem se všem na první pohled podvodným stránkám a usadila jsem se na portálu Webtrh.cz. Nedám na něj dopustit, protože tam denně přidávají nabídky s prací pro copywritery. Díky této stránce jsem následující půlrok příležitostně psala pro různé soukromníky na DPP, nic stálého, žádné úvazky, prostě odpracuju, co chci a přesně za to dostanu zaplaceno.

Nyní už třetím rokem makám pro mou zbožňovanou zelenou Alzu :-D vyhlásili tenkrát výběrové řízení na pozici copywritera. Člověk musel vyplnit dotazník a projít jejich testem, kde se kromě jiného testovaly znalosti gramatiky, pravopisu a stylistiky. Nechtěli prostě přijmout kohokoli. Mně se to nakonec podařilo, dělám pro ně psavce propagačních popisků ke zboží. Práce dost, přístup férový, platby pravidelné, bez zpoždění. Když člověk maká, vydělá si.

Tyto mé dlouhé litanie tě, zakladatelko, neměly unudit, ale osvětlit ti trochu odvětví „home office“ z pohledu „prostého“ zaměstnance (rozuměj tedy toho, co se sám nehecne a nezaloží vlastní živnost). Na netu se dá tu a tam najít fakt něco, co můžeš dělat z domova, ale vesměs jsou to buď jazykové služby, finanční služby nebo IT. Cokoli jiného - výroba, kompletace, montování, prostě manuální činnost - je podle mého podvod a ani se tím nedá pořádně přivydělat.

I firmy nabízejí některým zaměstnancům home office, ale vesměs proto, aby ušetřili za kancelářské prostory, vybavení, elektroniku a podobně. Jakmile se jedná o manuální činnost (a člověk je de facto dělník nebo něco na ten způsob), musí být fyzicky v té práci přítomen. Tohle se z domova nedělá.

Takže ti (vám) asi nezbývá, než sama třeba založit nějakou firmičku, začít něco vyrábět a sama prodávat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
2.2.20 13:06

@VikinaJánská Tak tohle je super :dance: I já pracuju z domova, ale začátky nebyly lehký. Chtělo to makat a makat. Najít klienty, mít reference… Věřím, že když se bude zakladatelka snažit, taky si může z domu vydělat, ale není to jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
2.2.20 13:07

@VikinaJánská Jak zvládáš prokrastinaci? S tím já bojuju nejvíc :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 14:08

@jasatko Ano, chce to na sobě zamakat a umět kolikrát spolknout nevybíravé poznámky, poněvadž člověk se to učí za pochodu a někdy mu to všechno nesepíná tak rychle :-D prokrastinace je bohužel jeden z mých nešvarů, zvláště co se tohoto týká. Pořád si říkám „to napíšu večer“, „tak jo, napíšu to zítra, jen toho bude víc“, a pak mám třeba 100 popisků na den :-D proto se snažím teď poohlédnout po normálním zaměstnání, jestli se nenajde něco, co mám vysněné :-) pokud ne, budu pokračovat v tomto :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
709
2.2.20 14:12

Hele a proč jsou zrovna na Alze ty popisky taková tragédie? Úplně absurdní chyby kolikrát, myslela jsem, že to píšou nějací agenturní pracovníci z ciziny. :roll: Nevěřím, že ti autoři procházejí jakýmikoliv testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 14:17

@MrsNorris Ano, jsou tam popisky s chybami, ale to bývají ty, co se tam vkládaly někdy na samotném počátku existence toho portálu, a tam upřímně nevím, jak to měli ošéfované.

Z vlastní zkušenosti (současné) vím, že mě s prominutím „zjebou“ za každou gramatickou chybu nebo překlep. Jinými slovy řečeno už tam nefunguje takové to - napiš a rovnou to tam vlož, ale napiš to, pošli někomu nad tebou ke kontrole a teprve ten to buď publikuje nebo ti to vrátí s tím, co máš opravit.

A testem jsem procházela, fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama