Reklama

Práce z domova - jak si organizujete čas?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 15:31
Práce z domova - jak si organizujete čas?

Ahoj všem, raději anonymně, stydím se, jaká jsem lemra :oops:
Jsem momentálně na RD a zaměstnavatel mi umožňuje pracovat z domova. V podstatě si můžu dělat kdy chci a pak to jen vykazuji. A v tom je ten problém, jsem ten typ, co nejlépe pracuje „pod stresem“, čili mít zadané termíny je to, co mě tak nějak motivuje k výkonu.
Peníze navíc nepotřebujeme, jen prostě nechci úplně vypadnout z praxe. A tak se ptám těch, co pracujete při RD z domova - jaký máte „rozvrh“? Nebo prostě jak se donutit si místo schrupnutí s miminkem jít něco dělat? Zkusím se inspirovat 8)

Reklama

Reakce:

azaleila
Kecalka 115 příspěvků 67 inzerátů 09.10.18 15:36

Osobně jsem z domova pracovala celé těhot a teď s dvouletou holčičkou. Věnuji se odborným konzultacím v oblasti plastické chirurgie, takže většinou maily a telefony… občas osobní schůzky. Nemám žádný vyloženě pevný rozvrh, protože i objem práce se liší. S domácností a malou to kloubím v pohodě, co se domova týká, snažím se každý den udělat co nejvíce… denně uklízím a vařím teplé jídlo, peru průběžně - nesnáším, když se mi to tu hromadí… atd… ráno vždy poklidím po snídani, zapnu pračku, myčku… pokud je třeba, jedu s malou něco vyřídit, z auta často telefonuji, k mailu sedám o „polední přestávce“ a telefony zvedám průběžně, když to nejde, volám zpět… klidně napiš soukromě, pokud to tady nechceš rozebírat, ale obecně není práce z domova nic nezvládnutelného… já nejsem ten typ, co by se dopo povaloval u televize nebo po obědě vyspával s dítětem, o to to mám asi snažší… ale i tak myslím, že to jde.

Ahojluci
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.18 15:58

Pracuji z domova dlouhodobe a objem prace se snazim uzpusobit podle poctu a stari deti. Momentalne mam k dispozici jen hodinu a pul behem poledniho spanku nejmladsiho, takze neztracim cas a okamzite, jak usne, sedam k pocitaci. Kdyz nestiham, vyuzivam i jinych volnych chvil, pripadne vikendu.
Pokud k vykonh nutne potrebujes terminy, tak se domluv se zamestnavatelem, at ti je proste zada ;)

Jorik81
Kecalka 324 příspěvků 09.10.18 15:59

Já osobně obdivuju ty, co mají tolik sebe disciplíny. Já jsem taky spíš ta lemra :( , nebýt pevné pracovní doby, umřeme hlady :oops: Píšu si do kalendáře a odškrtávám hotové, včetně domácích prací. Mám pak ze sebe lepší pocit.
Klidně bych si určila třeba týdenní termín na určité množství práce, napsala barevnou tužkou do kalendáře, který je na očích a byla na sebe tvrdá :D
Držím palce

TeSudička
Kecalka 233 příspěvků 09.10.18 16:15

Ja uz mam dcerku vetsi, chodi do skolky. Takze odvedu do skolky, pak pracuju a pak si pro ni jdu po spinkani, az mam hotovo. Kdyz jdu pro ni po O, tak pak pracuji jeste chvilku s ni. Kdyz je nemocna, vstavam uz po 5hod, abych toho co nejvic udelala, kdyz spi. Je pravda, ze ja jsem zabejcenec a mam na sebe dost vysoky naroky, takze se sebekazni nemam absolutne zadny problem :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 17:22

Děkuji za rady. Já mám právě odjakživa problém se sebekázní a jsem chronickej odkladač… no a šéf mi ještě z dobrý vůle nabídl takovou náplň práce, kdy fakt nemám žádné termíny :roll: No zkusím se na to od čtvrtka vrhnout a pokud se nedokopu alespoň ke dvěma hodinám denně, tak od pondělka vstávam v 6 a ty dvě hodiny odpracuju, než mi vstane mimino :)

Katche
Kecalka 466 příspěvků 09.10.18 17:55

Jsem cronickej odkladač a dělač na poslední chvíli… děs a běs. Do toho mám práci nárazově, takže třeba začátek měsíce jedu jak fretka, pak mám „klid“ a pak se to zase kolem toho dvacátýho začne zhoršovat.
Mám tabulku, kam si přesně píšu, co se musí udělat, včetně domácích prací a odškrtávám. Vedu si evidenci, kde nejvíc promrhám a tam se snažím to postupně zlepšit.
Ráda dělám v noci, kdy mě nikdo neruší, i dkyž i dopoledne jsem tady sama. Ale to zvoní telefony a tak.

Lenka_Hal
Závislačka 4788 příspěvků 09.10.18 20:06

Asi nejdulezitejsi pro me je nevidet zadnou praci doma (protoze ta je vzdy) a sednout k tomu, kdyz jsou deti nekde pryc nebo spi. Domaci prace se daji delat, kdyz jsou se mnou, prace na pocitaci ne (jen vyjimecne ano). Zkus si davat deadliny sama sobe. Dnes musim udelat tohle, i kdybych nemela jit spat…nebo tohle dodelam, a potom tepre muzu jit jist…hodne mi pomaha i muzika. Pustim neco, co mi doda energii, ale moc „netaha usi“ a jedu…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >