Práce z domu při OČR? Je to možné?

75
12.5.20 22:44

Práce z domu při OCR? Je to možné?

Ahoj chtela bych se zeptat, jestli je tu nekdo, kdo je v době koronaviru s detmi na paragrafu a zaměstnavatel ho nutí pracovat z domu zadarmo s tím, že má přece zaplaceno od státu, jedná se o práci na PC, ale znamená to také být neustále k dispozici na telefonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9812
12.5.20 22:49

Je to prachsprosty podvod a vas zamestnavatel chce ojebat vas a stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
12.5.20 23:05

Pokud tě nutí, tak můžeš tak maximálně pracovat na 60%.
Hele vážně, je to podvod jak píše @Cenarius. Řekni šéfovi ať zařídí hlídání pro děti a pak můžeš začít makat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
12.5.20 23:08

Je mi z toho zle, když řeknu, že bych za to chtěla aspoň nějakou odměnu, tak mi řekne, ze jsem vypočítává já. Člověk se snaží pomoct všem, učit děti doma, nevykaslat se na práci… Nechci nikoho okradat, ale zároveň nejsem superman a ani blazen, abych všem mohla vyhovět. Děti jsou moje, těm se budu věnovat za jakýchkoliv okolností, ale od zaměstnavatele mi to přijde nefér..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
12.5.20 23:15

@LuciusS
Tak mu řekni, že pracovat nebudeš, nemá ti kdo hlídat děti. To je celá věda. Vypni telefon, na pracovní email nechoď.
Nebo on ti snad vypisuje a vyvolává každý den, ať makáš s dětmi doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
12.5.20 23:22

@FraDeu právě že ano, jen slyším telefon, tak mě bolí břicho :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64602
12.5.20 23:35
@LuciusS píše:
Ahoj chtela bych se zeptat, jestli je tu nekdo, kdo je v době koronaviru s detmi na paragrafu a zaměstnavatel ho nutí pracovat z domu zadarmo s tím, že má přece zaplaceno od státu, jedná se o práci na PC, ale znamená to také být neustále k dispozici na telefonu.

Tohle nelze.. My pracujeme na Ho, ale máme to normalne zaplaceno i s provizemi atd.. Nedělala bych, když mi to neplatí.. Rozdíl očr a platu mám odhadem 15 TIS, možná více..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
12.5.20 23:40
@LuciusS píše:
@FraDeu právě že ano, jen slyším telefon, tak mě bolí břicho :?

Tak mu ho neber. Pracovní tel vypni. On dostal do datovky, že máš OCR na dítě a stát tě platí. Nejsi povinna pracovat, když čerpáš OCR.
Víc se s ním nebav. Napiš mu sms, že odmítás pracovat. Kontaktujtes ho, až ti OCR skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
13.5.20 00:12

Děkuji za podporu, udělám přesně to co píšete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
13.5.20 02:42

No aby sis pak po OČR nemusela hledat novou práci, neříkám ze je to v poradku jak se chova, ale pokud by to bylo sem tam na chvíli, tak bych se snažila se zamestnavatelem nejak rozumě domluvit v rámci dobrých vztahů, ale samozřejmě bych pak požadovala zohlednění ve mzdě až budu opět pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26007
13.5.20 06:36

Jsou zamestnavatele, co se domluvili se zamestnancem, ze zamestnanec bude na OCR, ale pracovat a zamestnavatel mu dorovna rozdil do 100% mzdy.
Ale tohle, co @LuciusS popisuje, uz je jeste vyssi level. :poblion:
Nekteri zamestnavatele/sefove jsou hivadka. Taky jsem s takovym mela tu cest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 08:21

V tom zamestnani jsme se v breznu dohodli, ze skoncim k 31.5.,on dela jakoby nic a zadaval mi i driv pracovní ukoly a to jeste chtel, abych jezdila kazdy den do prace aspon na par hodin a ja to ze zacatku karanteny taky delala, to ze z toho nebudu mít vubec nic jsem se dozvedela az teď. Takze dva mesice doma se morim po nocich a v kazde volné chvili, jsem uplne blba. Nezaplati mi ani to co jsem do te prace jezdila. Zajimal mě jen nazor co si o tom myslíte, klidně mi napište, že jsem úplny kreteen a je to pravda, protože jsem zase naletela hlupakovi.

• Citovat
  • Nahlásit
409
14.5.20 08:35
@Anonymní píše:
V tom zamestnani jsme se v breznu dohodli, ze skoncim k 31.5.,on dela jakoby nic a zadaval mi i driv pracovní ukoly a to jeste chtel, abych jezdila kazdy den do prace aspon na par hodin a ja to ze zacatku karanteny taky delala, to ze z toho nebudu mít vubec nic jsem se dozvedela az teď. Takze dva mesice doma se morim po nocich a v kazde volné chvili, jsem uplne blba. Nezaplati mi ani to co jsem do te prace jezdila. Zajimal mě jen nazor co si o tom myslíte, klidně mi napište, že jsem úplny kreteen a je to pravda, protože jsem zase naletela hlupakovi.

Mám dost. Tak ty tam končíš, už tam v podstatě nikdy nepůjdeš a děláš mu tam teď dva měsíce z domu zadarmo.
Vyhráváš cenu za hlupáčka roku. Promiň ale je to fakt úlet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
14.5.20 08:39
@Anonymní píše:

A jak si mu jako naletěla? Jemu to nedalo v podstatě žádnou práci, ani tě nepřesvědčoval. Prostě zadal práci a tys hned běžela. Je třeba se zajímat o svá práva a být zdravě sebevědomá, jinak se ti může stát příště něco podobného a tobě to ani nedojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat