Práce z domu při rodičovské

27.7.15 18:03

práce z domu při rodičovské

Ahoj holky, začali jsme s manželem přemýšlet, že si pořídíme mimčo. Loni jsem ale dostala lepší pozici a práce mě moc baví. Nechci o ni přijít a ztratit to, co jsem se naučila. Naopak bych se ráda dál vzdělávala v oboru. Napadlo mě, že bych pracovala z domu, pokud by zaměstnavatel souhlasil (má práce by to umožňovala). Je tu někdo, kdo s tím má zkušenosti? Dá se to zvládnout? Měl někdo podobný nápad a s mimčem bylo nakonec vše jinak? Díky všem za názory.:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69030
27.7.15 18:04

@Marťulíína Ano, zkušenost mám… aktuálně už se 2 dětmi. Jako jde to, ale je to místy boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
27.7.15 18:16

Ano, jde to. Moje zkušenost s dvojčaty je, že musím mít hlídání, mrňata dokud spali trochu víc přes den, tak většinou na střídačku. Jinak moje kamarádka takhle pracovala z domova s jedním dítětem a bez hlídání, ale co vím, tak to bylo v době 0.00-3.00 - tedy po půlnoci, když jí holčička chvíli spala… Tohle bych já nedala, s dvojčaty jsem v tyhle hodiny byla a stále jsem tuhá a ne ještě sedět u počítače a dělat něco smysluplného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
27.7.15 18:17

Tak tohle ti tezko nekdo takhle řekne, zalezi taky na miminku, pokud bude spave a klidne, tak to pujde dobre, pokud bude nespokojene a uplakane, tak to bude boj…

Takze bych to zkusila domluvit si v praci dovolenou treba na 2-3 mesice a pak uvidis, co dal. Pokud to jde teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
27.7.15 18:29

Taky bych rada pracovala z domu, popr. obcas nekam dorazila. S malou bych to zvlada v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
27.7.15 18:31

A proč by to nešlo :) když to nezkusiš, tak nevíš. to ti tady nikdo neřekne - záleží na spoustě faktorů… fajn je, že ti to práce umožňuje, to je spíše vyjímka než pravidlo, tak toho využij :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 18:38

Pracuju z domu od synových cca dvoch rokov. Po obede už dávno nespí a som bez hlídaní. Pracujem keď večer usne a mám uklizeno. Vetšinou končím cca okolo 1 ráno. Niekedy doháňam resty aj cez deň, ale viac jako hodinu ma u toho mrne sedieť nenechá.

Ide to, niekedy je to celkom náročné keď má syn nespavé obdobie-čo je dosť často. Ale som za prácu z domu rada a peniaze sa zídu a tak sa nesťažujem.

Osobne si myslím, že to třeba skúsiť-pokiaĺ je tá možnosť- a potom sa uvidí jako to bude-bo každé dieta je iné. A záleží či je hlídaní alebo nie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 18:38

Já mám naštěstí lidí na hlídání asi celkem dost, kdyby bylo potřeba (i když doufám, že to budu zvládat i bez toho)… Na boj jsem asi připravená, chtěla jsem právě názor od někoho, kdo doma pracuje. Mám známé, které byly hrozné kariéristky, hlásily příchod do práce pomalu hned po šestinedělí a jakmile porodily, je to rázem přešlo a nepracovaly pak už ani z domu. Úplně se jim přehodnotily priority. Mimčo všechno změní a je fakt, že člověk dopředu nemůže vědět a záleží to na stoustě věcí. Každopádně se bojím být tak dlouho doma nebo bez práce, nejsem workoholička, ale dělá mi momentálně problém i týdenní dovolená :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
27.7.15 18:43

Mám s tím zkušenost, pracovala jsem na poloviční úvazek z domu od 8 měsíců dcery, zpětně vím, že by to šlo i o dost dřív a možná by to dokonce bylo lepší - víc spala, měla bych na práci víc klidu. Hlídání jsem k ruce běžně žádné neměla, jen paní na úklid, protože zabývat se ještě tím a strhat se jsem odmítala. Když jsem jednou za čas musela do kanceláře na nějakou schůzku, přijela pohlídat tchýně nebo zůstal doma na home office manžel. Snažila jsem se práci udělat hlavně v době dceřina poledního spánku, ale méně náročné věci se daly, i když se plazila vedle mě po podlaze a hrála si. Záleží podle mě hodně na povaze dítěte - jestli si dokáže nějakou dobu hrát samo nebo stále vyžaduje pozornost - a taky na druhu práce. A vyžaduje to velkou podporu od partnera, který musí být ochoten se do péče o dítě i domácnost zapojit naplno a nečekat, že přijde domů a tam bude mít naleštěno a navařeno a bude si moct sednout k televizi a hodit nohy nahoru.
Jestli máš tu možnost, nic nedáš za vyzkoušení. Znovu požádat o rodičovskou dovolenou můžeš do tří let věku dítěte kdykoliv, kdybys zjistila, že to nefunguje nebo se změnila situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
27.7.15 18:51

Dělal jsem to takto rok a půl. Jeden kluk ve školce a druhého jsem měl doma.
Pracovat v klidu jsem mohl pouze v době kdy po obědě spal (1,5h) a potom po 22h. No měl jsem toho časem fakt plný kecky. Když žena přišla z práce tak jsem jí vrazil batole a šel balit vibrátory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 18:54

Pink Girl666: máš můj obdiv:)Takhle kolem půlnoci bych asi nefungovala stejně jako šerifka :) Hlavně ale že jsi spokojená a vyhovuje Ti to. A malý bude mít určitě časem i spavé období a hodí se to třeba do většího klidu…
Kassy: měla bych to právě v plánu nějak stejně, taky bych občas musela do kanclu. Manžel mě v tom naštěstí podporuje a práci budu mít hodně pohodovou, když teď zatnu zuby a udělám si z toho takovou „udržovačku“. Přesně tak, asi to vyzkouším, za zkoušku nic nedám:)
Díky za názory, holky!:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 18:57
@jakanas píše:
Dělal jsem to takto rok a půl. Jeden kluk ve školce a druhého jsem měl doma.
Pracovat v klidu jsem mohl pouze v době kdy po obědě spal (1,5h) a potom po 22h. No měl jsem toho časem fakt plný kecky. Když žena přišla z práce tak jsem jí vrazil batole a šel balit vibrátory…

To chápu, to muselo být náročný :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
27.7.15 18:57

@Marťulíína, jde to, ale hodně záleží na typu úvazku a druhu práce. Pokud je tvoje práce taková, že je jedno, zda ji uděláš ráno, dopoledne, odpoledne či večer, ale musíš ji mít do termínu hotovou, tak to je v pohodě. Pokud musíš reagovat na problémy jiných (support), jde to taky, ale tam už toho moc nenaplánuješ.

Normálně pracuji a děti odesílám do školky a jesliček, ale v době nemoci a nyní teď o prázdninách je mám obě doma a někdy je to na hlavu, zvlášť pokud se potřebuji soustředit či něco domluvit s kolegy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
27.7.15 19:17

Pracuju doma uz s druhym ditetem.. nekdy je to tezsi, ale zas takova hruza to nikdy nebyla. Ale cely uvazek jsem nejela. Delala jsem 1/2-3/4 uvazek. S malym ditetem mi to prijde v pohode, horsi je to s dvouletakem.. ten uz mne moc pracovat nenecha. :) Hlidani mam, ale spis jen kdyz je to nutne - kdyz potrebuju do firmy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
27.7.15 19:19

@Marťulíína Ja pracuju od synovych 4,5 mesicu na polovicni uvazek. Hlidala moje mamca a nekdy i tchyne, babicka, tchan. Od 1,5 roku chodi denne na 3h do soukrome skolky, kde se mu nastesti moc libi a mam problem ho dostat domu:-) Byl to celou dobu „mazec“, protoze mam narocnou praci, a potrebuju pri ni byt v kontaktu s tymem a kolegy z jinych zemi. Takze jsem musela pracovat pres den a byt porad na mobilu. Bez hlidani bych do toho v mem pripade nesla. Navic si nedokazu predstavit svoji vykonnost po 22h, kdy je od maleho klid. Preju ti, at se dobre rozhodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama