Práce z domu(přepis dat)- jak nenaletět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.14 17:37
Práce z domu(přepis dat)- jak nenaletět?

Našla jsem si na netu inzerát na práci z domu - přepisování dat do tabulky a dohledávání kontaktů. Dostanu seznam klientů a firem a ukolem je dohledat na internetu k tomu tel. čísla, emaily atd a zapsat to do tabulky.
Budu pracovat z domu a jsem placená né od hodiny ale za jeden zpracovaný kontakt. Příští týden mám s pánem (co psal inzerát schůzku), ale nemají firmu a schůzka je v kavárně v OD Flora. Práce je bud na smlouvu o DPP nebo DPČ. Je něco na co si mám dát pozor? Samozřejmě smlouvu si přečtu, ale pochybuju že bude čas si to celý pročíst x krát a pozorně. Nerada bych naletěla. O tuhle práci (z domu) je zájem velký a je mi divný že by za a) vybrali mě za b) malá firmička má peněz aby platila brigádníky z domu atd…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
karfice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.14 17:46

Spíš bych se prvně ptala, když nemají firmu, kdo tě bude zaměstnávat! Jestli si budeš muset vyřídit živnostňák, či nikoliv - psát můžou cokoliv, že je smlouva na DPP nebo DPČ.
Dle mě je to zase nějaký fake. Už když píšou, že nemají firmu… toto něčím smrdí.

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.14 17:55
@karfice píše:
Spíš bych se prvně ptala, když nemají firmu, kdo tě bude zaměstnávat! Jestli si budeš muset vyřídit živnostňák, či nikoliv - psát můžou cokoliv, že je smlouva na DPP nebo DPČ.
Dle mě je to zase nějaký fake. Už když píšou, že nemají firmu… toto něčím smrdí.

on se po tel ptal jestli mm živnostnák a já že ne a on že uděláme smlouvu…nevím jestli mají nebo nemají firmu ale navrhl schůzku v kavárně

karfice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.14 17:59

A na inzerát si narazila kde? Nebo jak se jmenuje firma, pro kterou bys měla pracovat?

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.14 18:02
@karfice píše:
A na inzerát si narazila kde? Nebo jak se jmenuje firma, pro kterou bys měla pracovat?

na seznam.cz

http://www.volnamista.cz/…damec/105675

karfice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.14 18:08

Mám pocit, že je toto podfuck.
Na tyto inzeráty zásadně nereaguju, stejně se pod nimi skrývají blbosti typu uzavírej smlouvy, nabízej paušály anebo otravuj lidi na chodníku.
Navíc ten chlap vůbec neuvedl název firmy, pro kterou bys pracovala. Takže za mě bych se ani neobtěžovala jít na schůzku, když nevíš, pro koho bys pracovala.
A jméno může být také smyšlené. Takových jako je tento inzerát si můžu na net podat stovky.
Máš na něj telefonní kontakt? Aspoň tak bych jej na internetu vyhledala a podívala se na reference.

ncc1701
Echt Kelišová 7992 příspěvků 19.03.14 18:10
:think:
Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.14 18:12
@karfice píše:
Na tyto inzeráty zásadně nereaguju, stejně se pod nimi skrývají blbosti typu uzavírej smlouvy, nabízej paušály anebo otravuj lidi na chodníku.
Navíc ten chlap vůbec neuvedl název firmy, pro kterou bys pracovala. Takže za mě bych se ani neobtěžovala jít na schůzku, když nevíš, pro koho bys pracovala.
A jméno může být také smyšlené. Takových jako je tento inzerát si můžu na net podat stovky.
Máš na něj telefonní kontakt? Aspoň tak bych jej na internetu vyhledala a podívala se na reference.

chtěl vedět co dělm atd aj životopis a a když sem řekla, že jsem podobnou věc dělala atd tak se jakoby zaradoval a řekl že rovnou domluvíme schůzku atd…

ncc1701
Echt Kelišová 7992 příspěvků 19.03.14 18:19
@karfice píše:

Dělala by to pro „Richard Adamec“, zřejmě je to živnostník, který potřebuje kontakty, které bude spamovat nabídkou své činnosti. :nevim:
Ale pět kaček za kontakt mi přijde hodně.

Luminel
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 19.03.14 18:49

Schůzka v obchoďáku - to mi připomíná, jak švagr šel na takovou schůzku, zaplatil asi 800 jako „zálohu“ za letáky a pak už chlapa nikdy neviděl.

Takže já bych si dala pozor, abych mu nedala žádný peníze a pro jistotu nic nepodepsala.

Halamka
Závislačka 4142 příspěvků 19.03.14 18:53

jeho tel

Hledala jsem podle tel. čísla a vyjelo mi toto.
Taky jsem se jednou sešla s pánem v obchodním centru v kavárně na „pohovor“ a vyšla jsem z toho chudší o 500kč, které mi měl zaplatit za práci, ale prd.

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.14 19:13
@Luminel píše:
Schůzka v obchoďáku - to mi připomíná, jak švagr šel na takovou schůzku, zaplatil asi 800 jako „zálohu“ za letáky a pak už chlapa nikdy neviděl.Takže já bych si dala pozor, abych mu nedala žádný peníze a pro jistotu nic nepodepsala.

peníze mu nedám žádný nejsem dement…spíš nevím jaký druh smlouvy se na tento druh práce podepisuje atd…co v ní musí být, co ne atd…

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.14 19:15
@Halamka píše:
jeho telHledala jsem podle tel. čísla a vyjelo mi toto.
Taky jsem se jednou sešla s pánem v obchodním centru v kavárně na „pohovor“ a vyšla jsem z toho chudší o 500kč, které mi měl zaplatit za práci, ale prd.

mě vyjelo že nabízí půjčky a hypotéky

elpiska
Závislačka 2650 příspěvků 19.03.14 19:42

@Grey Sky Inzerát nevzbuzuje důvěru. Chtěla bych vědět, pro kterou firmu mám pracovat, IČ bych si ověřila. Z důvodu co nejnižších odvodů ze mzdy bych přistoupila jen na DoPP a případně bych podepsala prohlášení. V dohodě bych chtěla mít zajištěnou odměnu splatnou při předání práce. Hezky z ruky do ruky. A rozhodně bych neplatila žádný vstupní poplatek.
A jak píše @ncc1701 - odměna za jeden kontakt se mi zdá vysoká. Firmy Richard Adamec jsou v Praze dvě. Jeden má přerušenou činnost a druhý má zprostředkovatelskou činnost.
Je to divné. Tipuji, že Tě bude lámat na nějaké finanční poradenství. Škoda času se s ním scházet. Člověk, který chce zadat seriozní práci, se chová jinak. V obchodních centrech se spíš scházejí ti, co dbají na anonymitu. Si myslím.

karfice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.14 11:06

Tak jak to dopadlo? Byla jsi na schůzce? Co se z pána vyklubalo?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama