Pracuji i podnikám a ztrácím motivaci

17.12.19 13:27

Práce+podnikání=ztrácející se motivace

Ahoj. Mám problém s prací. Jsem 3 roky po ukončení VŠ a když jsem poprvé nastoupila do práce, hodně mě to demotivovalo. Hrozně mě štvala všechna ta byrokracie, neviděla jsem smysl v tom co dělám, atď. Tak jsem se rozhodla, že si založím konečně eshop, který jsem chtěla už pár let. Mým cílem bylo to, abych mohla „dělat na sebe“ až pujdu na mateřskou, protože dojíždím 2 hod denně do práce (tam a zpátky) a tak bych se po mateřské do práce nevrátila. Tak jsem na tom svým podnikání začala pracovat, hodně mě to bavilo, ale nejsem najivní, věděla jsem, že bude delší dobu trvat, než to vubec rozběhnu a než začnu i něco vydělávat. Tak jsem vzala práci (v jiném úřadu ve státní správě), která mě celkem zajímá, chodím i do terénu, polepšila jsem si finančně. Ten eshop se strašně tahá (už to řeším 1,5 roku!). Přišlo hodně problému, ale vypadá, to, že po Novém roce to konečně s přítelem spustíme. A teď k jádru problému - začínám kašlat na práci. Tím, jak řeším po práci (někdy i v práci) vše kolem eshopu, tak mám pocit, že nedokážu být dobrá v tom i tom, že vždy pujde něco na úkor, a je to práce. Pokud by ten eshop fungoval, tak v tom vidím větší smysl, protože stejně se do práce po mateřské nevrátím, taky se mi líbí, že dělám něco pro sebe, něco, co mě baví a zajímá mě to. Chtěla jsem po spuštění dělat obojí, dokud to pujde, ale mě štve nejvíc to, že začínám úplne ztrácet motivaci v práci, mám toho hodně. Vedoucí začíná projevovat nespokojenost, když se na něco vykašlu, ale já v práci skoro pořád myslím jenom na podnikání a vše kolem toho.
Chci se zeptat na Váš názor na mou situaci a taky na to, jestli tady najdu někoho, kdo pracuje na plný úvazek a do toho podniká? U mé pozice zkrácený úvazek asi nepovolí :/
Děkuju! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1224
17.12.19 13:46

Co je to za eshop, ze na nem makas uz 1,5 roku, zabira ti tolik casu a jeste jsi ho ani nespustila? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:51

Vzala jsem to celkem zhurta, řešila jsem dovozy i z třetích krajin, také čekáme na stránky už přes pul roku. Co to přesně je konkretizovat nebudu a ani to není to podstatné v tomhle příspěvku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2715
17.12.19 13:51

Oboje nešlo dohromady. Hlavně nemáte žádný volný čas nebo relax. Pokud vás to finančně nezruinuje, tak sekněte s prací a hurá na eshop. Ale upřímně. Pokud vám jen 1,5 roku trvalo, se dostat do fáze abyste to vůbec pustili. Tak tomu buď věnujete minimum času nebo opravdu neumíte dělat. My si řekli pustíme to a za měsíc bylo hotovo a jelo se a zbytek se řešil za pochodu. Tímto tempem vás konkurence dávno předežene a vy se budete jen plácat na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 13:52

Já chodím už skoro rok do nového zaměstnání a z toho se už 6 měsíců snažíme o miminko - takže posledních 6 měsíců mě práce vůbec nebaví a chodím do ní s odporem. Myslela jsem, že otěhotnění bude hned, že teď v prosinci se už budu skoro loučit s kolegy a odcházet na mateřskou - takže takové to rozčarování, že plány a sny se rozplynuly a já stále musím den co den chodit do práce, která mi nedává smysl a nebaví mě, protože v životě chci dělat něco jiného - být mámou. Navíc už mám plány, že se do této práce už nevrátím - kvůli dojíždění - a otevřu si malou jazykovou školu ve městě blíž mého bydliště. Doučovala jsem děti na základce angličtinu asi 4 roky. Takže vaši situaci naprosto chápu, nejste v tom sama :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
2715
17.12.19 13:53

@kukushka55 pokud na stránky čekáte půl roku, tak vyměňte firmu nebo člověka co to dělá!! si představte situaci, že budete chtít něco změnit a budete na to x měsíců čekat nebo se něco rozbije a taky budete čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 14:08

@Cenarius
Vy jste to založili za měsíc? 8o Já počítám rok a pul od takových těch uplne prvních debat s přítelem. Reálně se začalo makat později. Ty stránky nám dělá známý na míru, byla to chyba, poučili jsme se a jdeme dál. Přitlačili jsme na něj tak už to dokončuje, nechtěla jsem hledat jiného když už to bylo rozdělaný a byli jsme spokojení. Mužu se zeptat, po jak dlouhé době jste sekla s prací? Já to chci nejdříve spustit, zjistit, jestli se to bude prodávat, až pak bych přemýšlela nad odchodem. Kdybych dělala obyč práci, tak s tím seknu hned, mám našetřeno, ale dělám celkem odbornou práci, tak je mi to trochu líto, ale nemužu mít vše no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 14:11
@Anonymní píše:
Já chodím už skoro rok do nového zaměstnání a z toho se už 6 měsíců snažíme o miminko - takže posledních 6 měsíců mě práce vůbec nebaví a chodím do ní s odporem. Myslela jsem, že otěhotnění bude hned, že teď v prosinci se už budu skoro loučit s kolegy a odcházet na mateřskou - takže takové to rozčarování, že plány a sny se rozplynuly a já stále musím den co den chodit do práce, která mi nedává smysl a nebaví mě, protože v životě chci dělat něco jiného - být mámou. Navíc už mám plány, že se do této práce už nevrátím - kvůli dojíždění - a otevřu si malou jazykovou školu ve městě blíž mého bydliště. Doučovala jsem děti na základce angličtinu asi 4 roky. Takže vaši situaci naprosto chápu, nejste v tom sama :mavam:

Chápu :hug: nejhorší je ta psychika, když se upnete na to že chcete dítě. Mohla by jste přece jenom zkusit najít práci, která Vás bude více bavit, anebo odjet na delší dovolenou, třeba to tam vyjde? ;) Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama