Práce, rodičovská dovolená, hlídání - poraďte

66
19.7.13 16:15

Práce,rodičovská dovolená, hlídání poraďte

Dobrý den, potřebuji poradit jsem na RD do listopadu 2013 syn jde v září do školky. Naskytla se mi příležitost práce syna by mi hlídala srpen babička a od září školka ale co chci vědět je jestli můžu pracovat na HPP a přitom pobírat RD? Můžu být někde na plný úvazek mít příjem a zároveň mít příjem ze sociálky? Děkuji za rady, jinak ta práce mě láká a ráda bych se toho chytla jelikož bydlím v městě kde není práce ŽÁDNÁ, takže nechci nic promeškat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mag
11280
19.7.13 17:12
@Klarynka25 píše:
Dobrý den, potřebuji poradit jsem na RD do listopadu 2013 syn jde v září do školky. Naskytla se mi příležitost práce syna by mi hlídala srpen babička a od září školka ale co chci vědět je jestli můžu pracovat na HPP a přitom pobírat RD? Můžu být někde na plný úvazek mít příjem a zároveň mít příjem ze sociálky? Děkuji za rady, jinak ta práce mě láká a ráda bych se toho chytla jelikož bydlím v městě kde není práce ŽÁDNÁ, takže nechci nic promeškat.

Můžeš si vydělat neomezeně na jakýkoliv pracovní poměr ;) Dítko může od dvou let chodit neomezeně do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
5.1.15 20:17

A do dvou let věku můžu mít hlídání a pracovat na HPP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39247
5.1.15 20:20
@Vickee píše:

Při hlídání mimo předškolní zařízení ano. Posledně jsem šla do práce v 8 měsících věku dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20266
5.1.15 20:34
@Vickee píše:

Ano. Může Ti hlídat kdokoliv (partner, příbuzní, sousedka, kamarádka, chůva), jen nesmíš dát dítě do jeslí (a to ani soukromých).
Od dvou let pak může dítě chodit i do jeslí, aniž bys přošla o RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
5.1.15 21:44

@Svistice Do soukromých jeslí, školičky může. Proč by nemohla???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39247
5.1.15 21:45
@jopo píše:
@Svistice Do soukromých jeslí, školičky může. Proč by nemohla???

Protože to legislativa nepovoluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
5.1.15 21:47

@blecha72 Tak to se velice pleteš, to se týká státních zařízení a ne soukromých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39247
5.1.15 21:49
@jopo píše:
@blecha72 Tak to se velice pleteš, to se týká státních zařízení a ne soukromých.

Si to zjistěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39247
5.1.15 21:50

@jopo Podmínka osobní celodenní péče se považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží i v případech, kdy:
dítě mladší 2 let navštěvuje jesle nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci,
dítě pravidelně navštěvuje léčebně rehabilitační zařízení nebo mateřskou školu nebo její třídu zřízenou pro zdravotně postižené děti či jesle se zaměřením na vady zraku, sluchu, řeči a na děti tělesně postižené a mentálně retardované v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně,
zdravotně postižené dítě pravidelně navštěvuje předškolní zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 6 hodin denně,
dítě navštěvuje předškolní zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně, pokud jeho oba rodiče nebo osamělý rodič jsou osobami závislými na pomoci jiné osoby ve stupni III a IV

https://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
5.1.15 21:52

@blecha72 myslím, že to má zjištěné velice dobře, i z praxe a nejen svojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
5.1.15 21:53
@jopo píše:
@blecha72 myslím, že to má zjištěné velice dobře, i z praxe a nejen svojí.

No a já mám např. písemné vyjádření MPSV, že soukromé zařízení je obdobné jeslím (tedy jakékoliv kolektivní zařízené), tudíž zapovězené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
5.1.15 21:53

@blecha72 ano to jsou vše instituce zřizované státem, tudíž též státem dotované, ne soukromá zařízení, kde platíte 8000,–/měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
5.1.15 21:54
@jopo píše:
@blecha72 myslím, že to má zjištěné velice dobře, i z praxe a nejen svojí.

No a ta praxe znamená, že ač mám povinnost to hlásit, tak to neudělám a ÚP na mě nepřijde… což ale neznamená, že to je správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
5.1.15 21:54
@jopo píše:
@blecha72 ano to jsou vše instituce zřizované státem, tudíž též státem dotované, ne soukromá zařízení, kde platíte 8000,–/měsíčně.

A to čteš v zákoně o státní sociální podpoře kde?
mmch od kdy jesle nebo školky zřizuje stát?

Příspěvek upraven 05.01.15 v 21:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama