Prací gel z mýdla

9.2.21 18:20

Prací gel z mýdla

Ahoj zase dotaz ale ja jsem si udělala doma ten pověstný práci gel z kádrového mýdla.
A mám hlavní problém a to ten ze to vůbec nepere.!!! To pere jak voda nemění vůbec nic 🤔 dala jsem 300g mýdla 120 sody a 5 litru vody 😂 a fakt to nepere…
Měli jste to tak taky? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7909
9.2.21 19:02

A to jsi prala v neckach nebo kam jsi dala tech 5L vody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879
9.2.21 19:04

Mýdlo je to jádrové, kádrový máš tak maximálně posudek. S těmi poměry co uvádíš, to muselo mít konzistenci dlažebních kostek, ne? Na 5 litrů dávám všeho polovic. Dávkuju 250 ml gelu na pračku a pere mi to úplně v pohodě, peru tím už několik let.
Používám sodu krystalickou (práškové se dává méně a je méně vhodná) a Jelena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.21 19:24
@klamonožka píše:
Mýdlo je to jádrové, kádrový máš tak maximálně posudek. S těmi poměry co uvádíš, to muselo mít konzistenci dlažebních kostek, ne? Na 5 litrů dávám všeho polovic. Dávkuju 250 ml gelu na pračku a pere mi to úplně v pohodě, peru tím už několik let.
Používám sodu krystalickou (práškové se dává méně a je méně vhodná) a Jelena.

Omlouvam se za překlep, ach ten telefon
Ne není je to proste tužší gel. Dala jsem 350ml do bubnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.21 19:24
@Cenarius píše:
A to jsi prala v neckach nebo kam jsi dala tech 5L vody?

Ne podle receptu na 5 litru gelu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879
9.2.21 19:47

Asi máš hodně tvrdou vodu, že ti pere špatně. Co to bylo za prádlo? Barevné? Bílé? Jestli na něm byly vyloženě skvrny, chce to před praním vzít žlučovým mýdlem. Na kolik stupňů pereš? Normální program, nebo nějaký „eco“ (nedoporučuju)?

Nebo máš prostě moc vysoké nároky a jsi navyklá z používání optických rozjasňovačů u klasických prášků. ;)

Ale to množství máš prostě moc. Jak píšu, mám to méně něž polovic koncentrované (půlku Jelena - to je 100 g, 125 g sody) a dávám jen 250 ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
9.2.21 20:09

Já si toho dělala kdysi jsem odhadem asi 3 litry, mýdla do toho přišlo jen málo, dávala jsem tak čtvrtinu kostky. Sody už si nepamatuju, je to už celkem dávno. Ale bylo to vždycky dost řídký :D. Pralo mi to dobře, ale přišlo mi, že to není moc šetrné k tomu prádlu a snižuje to jeho životnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat