Práci na HPP při pobírání RP - jak je to se ZP

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.1.22 21:38

Práci na HPP při pobírání RP - jak je to se ZP

Pěkný večer všem.

Hledala jsem nějaké info na internetu, ale asi hledám špatně, protože odpověd na uvedenou otázku jsem nenašla. Je tu někdo, kdo se v této problematice orientuje?

Moje příbuzná se chystá odejít od přítele - otce jejího dítěte. Dítěti jsou více než dva roky. Jde o to, že se bude muset vrátit do zaměstnání a nechce nic zanedbat, protože je více než jisté, že otec dítěte bude dělat zle všemi dostupnými prostředky. Rodičovský příspěvěk má příbuzná nastavený do 3,5 roku syna a nyní má možnost nastoupit na zkrácený úvazek (HPP). Peníze jsou skvělé a je to i práce v jejím oboru. Otázka zní, bude za ni platit zdravotní pojištění stále stát nebo zaměstnavatel, a musí tuto skutečnost někam hlásit? Dle dostupných informací jsme pochopily, že práce na HPP při pobírání RP není nikterak omezena, pokud je dítě starší dvou let, ale jak je to s pojištěním, není nikde ani slovo.

A další dotaz, pokud mohu. Musí příbuzná nahlásit otci dítěte, kde přesně bude pracovat a současně mu dát vědět, kde přesně bude bydlet? Odpusťte mi prosím anonym, ale tchýně příbuzné sem chodí také a údajně zná můj nick. Děkuji za pochopení a radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4436
27.1.22 21:46

Beru RP a pracuji na HPP(zkraceny uvazek). ZP odvadi zamestnavatel a strhava se normalne z vyplaty. Nikam se to hlasit nemusi. Na pojistovnu to hlasi zamestnavatel sam. Vyse RP se da zmenit kazde 3 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 22:55

@Oriseka Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie