Prací prášek - Jelen s rozjasňovačem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verunka9
Stálice 63 příspěvků 12.02.16 12:26
Prací prášek Jelen s rozjasňovačem

Zdravím Vás,

dcerce se udělal lehký ekzém, doktor říkal že mírná alergická reakce a že jí mám prát pouze v mýdle, doporučil mi Jelen. Chtěla jsem koupit už nastrouhaný, a v obchodě jsem viděla krabičku - Jelen prací prášek s mýdlem, žádné syntetické tenzidy. Drapla jsem to a šla. Doma jsem to pročítala, je to s nějakým rozjasňovačem, obsah mýdla méně než 30%. Tak si teď nejsem jistá, jestli jsem koupila správně a prát v tom, nebo raději koupit mýdlo a nastrouhat? :think: Máte s tím nějaké zkušenosti?

Děkuji

Nejnovější recenze z kategorie Prací a čisticí prostředky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verunka9
Stálice 63 příspěvků 12.02.16 12:31
@Verunka9 píše:
Zdravím Vás,

dcerce se udělal lehký ekzém, doktor říkal že mírná alergická reakce a že jí mám prát pouze v mýdle, doporučil mi Jelen. Chtěla jsem koupit už nastrouhaný, a v obchodě jsem viděla krabičku - Jelen prací prášek s mýdlem, žádné syntetické tenzidy. Drapla jsem to a šla. Doma jsem to pročítala, je to s nějakým rozjasňovačem, obsah mýdla méně než 30%. Tak si teď nejsem jistá, jestli jsem koupila správně a prát v tom, nebo raději koupit mýdlo a nastrouhat? :think: Máte s tím nějaké zkušenosti?

Děkuji

Přesně je to: mýdlový prášek s optickými rozjasňovači :-)

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 12.02.16 12:40

Tak přesně tenhle prášek, jsem chtěla taky vyzkoušet a nikdy více, opravdu je lepší to mýdlo a doma nastrouhat. Prášek vůbec nepere, je po něm tvrdé prádlo a i přes malé množství mi zůstaval ve vaničce v pračce, špatně se rozpouští. Oproti mýdlu, které se rozpustí, prádlo je měkké a vypere i zaprané ponožky.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 12.02.16 13:14

Taky jsem byla na jelena natěšená, je to moje dětství, vůně léta a babička prala v neckách. Já ekzém nemám, za mě tento nový jelen pere dobře, ALE ta cena. Prostě na to, že je to „jen“ mýdlo, je drahý. Tak u mě skončil.
Kupuji si jednou za měsíc kostku marseilského mýdla a dělám si sliz. Jo, dávala jsem ho jen římo do bubnu, zásobník vůbec nepoužívám, ať peru v jakémkoliv prášku.

Philippe
Závislačka 4599 příspěvků 12.02.16 13:36

@Verunka9 presne z tohoto duvodi jsem ho pred mesicem kupovala a prepirala dceri satnik. U nas tedy spokojenost a vyrazky zmizely :palec: rozhodne pere lip nez detske praci prasky.

Verunka9
Stálice 63 příspěvků 13.02.16 07:47

Moc Vám děkuji za rady, nakonec jsem jej zkusila. Dala jsem přímo do bubnu, takže se rozpustil hezky. Prádlo je sice tvrdší než jsem zvyklá, jen nevím jestli je to tím práškem, protože nám zároveň odešla sušička a já jsem už zvyklá na prádlo z ní, takže to může být i tím. Hlavně jsem si nebyla jistá tím rozjasňovačem, jestli je to to správné na tu vyrážku. Tak uvidím, snad to tedy pomůže jako u @Philippe :-)

bublinek
Kelišová 5695 příspěvků 24.02.17 17:28

Zkusím oživit, teď bude v Kauflandu akce na prací přípravek - tekutý, varianta Black. Zkusila jste některá.
Díky

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 24.02.17 18:02

Nezkoušela, ale už jsem ho v regálu viděla. Pak jsem si koupila jejich aviváž „jelen magic“ a ta voní tedy luxusně!
500 ml - 33 dávek a stála 34,– korun.

klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 25.02.17 23:13

Používám. Dřív jsem kupovala Perwoll na černé, teď mám tohohle Jelena a koupím si ho znovu. Nevidím oproti Perwollu žádný rozdíl, zato je levnější, ještě od českého výrobce, a dávám ho menší množství (má takovou menší odměrku - víčko, tak jsem usoudila, že budu dávat jenom to, a zdá se, že to stačí, prádlo je vyprané stejně pěkně).
Za mě OK. :palec:

bublinek
Kelišová 5695 příspěvků 25.02.17 23:18

Díky, zítra na to kouknu. :mavam:

Evculka
Kecalka 117 příspěvků 10.08.18 14:48
Nastrouhané jádrové mýdlo jelen

Zdravím prosím o radu. Mohu nastrouhat jádrové mýdlo jelen a dát do pračky? Nechci dělat sliz. Máte zkušenosti ze to vypere není prádlo tvrdé mohu přidat aviváž nebo stačí samotné mýdlo? Děkuji

bublinek
Kelišová 5695 příspěvků 10.08.18 15:23
@Evculka píše:
Zdravím prosím o radu. Mohu nastrouhat jádrové mýdlo jelen a dát do pračky? Nechci dělat sliz. Máte zkušenosti ze to vypere není prádlo tvrdé mohu přidat aviváž nebo stačí samotné mýdlo? Děkuji
Sliz se dělá z mýdla a sody. Vypere. Jsem spokojená.
Evculka
Kecalka 117 příspěvků 10.08.18 20:33

@bublinek ano já vím. Jenže jsem psala že sliz nechci dělat, jestli mohu dát do pračky pouze to nastrouhané mýdlo… Nevíte?

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 10.08.18 20:37
@Evculka píše:
Zdravím prosím o radu. Mohu nastrouhat jádrové mýdlo jelen a dát do pračky? Nechci dělat sliz. Máte zkušenosti ze to vypere není prádlo tvrdé mohu přidat aviváž nebo stačí samotné mýdlo? Děkuji

Jednu dobu jsem to tak dělala, protože se mi nechtěl dělat ten sliz. Aviváž nikdy nepoužívám. Fungovalo to celkem dobře. Když bylo prádlo víc špinavé, tak jsem tam strouhla i trochu žlučového.

Evculka
Kecalka 117 příspěvků 10.08.18 21:21

@zuzikka děkuji ano mám jelena i zlucove nechci dělat sliz tohle mám právě jen na pár praček na zkoušku… Ještě mám práci gel skoro plný co mi koupil chlap v akci takže až to doberu pak se uvidí. A ještě jedna otázka stačí na jednu pračku nastrouhat cca ani ne čtvrtku mýdla? Aby mi pěna nakonec nevytekala z pračky :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama