Který prací prášek/gel, opravdu dobře vypere?

43
21.1.19 13:06

Prací prášek/gel, co opravdu pere??

Ahoj, máte někdo tip na opravdu dobrý prací prášek, co odstraní i odolnější skvrny typu jídlo (ovoce, rajčatový protlak, guláš), pití (džusy, černý čaj), krev, apod.?? Za posledních pár let mi připadá, že kvalita je čím dál horší.. Třeba utěrky nebo ručníky z kuchyně jsem měla dřív krásně vyprané, teď na všem zůstavají skvrny.. :nevim: Peru pořád stejně- co lze, tak na 60 stupňů, příp. barevné na 40 stupňů, přidávám sodu na změkčení vody, prací program bavlna (pere 2 hodiny). Vyzkoušela jsem toho už spoustu a nic mě neoslnilo.. Původně jsem kupovala jen Ariel a Persil.. Ale málo muziky za hodně peněz.. Aktuálně mám Savo prášek na bílé i barevné, předtím Tide, Batole a nic nevypere skvrny.. Někdy dokonce nepomůže ani namydlit pracím mýdlem.. Nemám žádné speciální požadavky (jen eko, bez vůně,..).. Perete někdo třeba froté ručníky v mýdlových vločkách?? Nejsou vybledlé nebo tvrdé?? Díky za zkušenosti a tipy! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12393
21.1.19 13:09

Já teda peru v persilu a arielu. Balení za dvě stovky mi vydrží měsíc a půl a to u nás jede pračka snad nonstop. Odolný skvrny přetřu žlučovým mýdlem a vypraný mám všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10314
21.1.19 13:10

Savo praci gel :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10314
21.1.19 13:11

Nebo jedine vzdy skvrny pretri zlucovym mydlem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16822
21.1.19 13:11

Pretiram zlucovym mydlem, chce to trochu predeprat. Nebo v lidlu kup takovou fialovou pikslu, musis to predem namocit do kyble, ale funguje :palec:
Ja ted hledam eko variantu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
21.1.19 13:20

Já kupuju prášek v DM, přímo ten jejich výrobek v bílém balení sensitive ( buď prášek, nebo gel) a jsem spokojená jak s kvalitou, tak cenou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.19 13:22

Miele prášky, nejlepší co jsem kdy používala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
21.1.19 13:42

Taky pouzivam zlucove mydlo, skvrnu predeperu namydlim hodim do pracky a vzdy se vse vypere i bile bodycka od male, ktere dostavaji poradne zabrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4074
21.1.19 13:44

Ahoj, já peru v Persilu, většinu věcí na 40 a když je třeba, kápnu na skvrnu trochu Vanisch a je to v pohodě. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
21.1.19 14:00

Taky dávám žlučové mýdlo přímo na skvrnu- mám vyzkoušené tekuté z DM, nebo vanish na skvrnu. Peru na 40°C, jen ručníky a utěrky na 60C- momentálně mám weisser riese. Podle mě to není jen o pracím prášku, ale také o množství prádla, které pereš, pračce a spotřebě vody - momentální trend prát v menším množství vody má i své nevýhody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.19 14:04

Přidávám se k fanouškům žlučového mýdla - ne Jelen, ale opravdu žlučové, opucovat to jím před praním. Také pomáhá prádlo předem namočit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
21.1.19 14:11

důležité je dodržet dávkování. a radši mám prášek. a občas vypucovat pračku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu