Prací prostředek co opravdu dobře pere

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
23.11.19 16:33

Praci prostředek co opravdu dobře pere

Zdravím všechny a prosím o radu.
Pořád zkouším nové práci prostředky a ještě jsem nenašla takový se kterým bych byla opravdu spokojená. Mám malé děti, takže oblečení od jídla, mastnoty, trávy, písku.. a pokud nepřidam nějaký odstraňovač skvrn, nevypere mi to, někdy ani s odstraňovačem. Už jsem zkusila kde co a už fakt nevím a to máme měkkou vodu. Poprosím tedy o radu někoho kdo má dobrou zkušenost s něčím vyzkoušeným. Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5423
23.11.19 16:36

Používám Formil z Lidlu, případně Ariel koupený z Německa. Pokud vím o více skvrnách (třeba právě od trávy, jídla…), přidávám Vanish. A pokud o nějaké výjimečně odolné skvrny (krev, některé potraviny), tak před vhozením do pračky namydlím žlučovým mýdlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
23.11.19 16:38

@de01 Mastný flek ti nevypere nic. Jedině ho potřít Jarem a tak hodit do špíny. Pak se vypere úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8199
23.11.19 16:40

Doporučení? řekla bych, že místo předraženého Vanishe je lepší Neflek, koupíš ho v Tetě. Ariel dobře pere, lépe než Persil, Formil je také dobrý, a na skvrny před praním Neflek - ideální kombinace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12799
23.11.19 16:51

Počítá se jako prostředek manželka? Nebo je to spíš spotřebič? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
23.11.19 17:08
@de01 píše:
Zdravím všechny a prosím o radu.
Pořád zkouším nové práci prostředky a ještě jsem nenašla takový se kterým bych byla opravdu spokojená. Mám malé děti, takže oblečení od jídla, mastnoty, trávy, písku.. a pokud nepřidam nějaký odstraňovač skvrn, nevypere mi to, někdy ani s odstraňovačem. Už jsem zkusila kde co a už fakt nevím a to máme měkkou vodu. Poprosím tedy o radu někoho kdo má dobrou zkušenost s něčím vyzkoušeným. Děkuji moc

Asi pouzivas spatny odstranovac skvrn. Ovoce - kyselina citronova, vse ostatni zlucove mydlo, na co nepomaha bio - pomazat vanishem a nechat tri dny ve vlazne vode. Na prani mam yellow and blue s levanduli a davam asi tam 1/4 doporuceneho mnozstvi. Jednou jsem videla test prani s praskem a bez a oni ty vysledky jsou prakticky stejne, rozdil dela v praxi vlastne jen tepla voda oproti studene - idealne per na 40C. Ja takto funguju asi 8 let a krome propisky a fixy zadne fleky nemame. A to manzel denne zaprasi ubrus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LiveDream
23.11.19 17:36

Mastnotu i fleky od příkrmů vypere vždy pračka na 95* a prádlo mi nezničí - na vše používám německé kapsle ariel

• Citovat
  • Nahlásit
21161
23.11.19 17:38

Já jsem spokojená s pracími prášky z DM, je to přímo jejich Denkmit. Používám jak na bílé tak barevné prádlo. Nebo Formil z Lídlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4996
23.11.19 17:42
@Cenarius píše:
Počítá se jako prostředek manželka? Nebo je to spíš spotřebič? :think:
:lol:

Schválně se, zakladatelko podívej na testy odstraňovačů skvrn… Já prádlo nechávám přes noc namočené ve vodě, případné výrazné skvrny opucuju žlučovým mýdlem - to je zázrak, na mastné, na krev, na trávu… Jednou při namáčení, podruhé, než to hodí člověk do pračky. A pak už je jedno, jaký máš prací prostředek, já třeba peru v mýdlovém slizu a vypere se mi všechno krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.11.19 19:01

Děkuji všem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
23.11.19 21:19

Já jediné ariel prášek. Dětské oblečení a ručníky zásadně namáčím a zase a opět do vody s arielem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
23.11.19 21:20

Já jediné ariel prášek. Dětské oblečení a ručníky zásadně namáčím a zase a opět do vody s arielem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
23.11.19 22:07

Já jsem zjistila, že od té doby, co peru dětské oblečení na 60°, program minimálně na 2 hodiny a hlavně s predpirkou, skvrn výrazně ubylo. A je jedno, jestli peru v normálním prášku nebo dětském. Velké skvrny namacim, někdy použiju to žlučové mýdlo (hlavně pokud jde o bílé oblečení). Ale většinu už nenamáčím, téměř každý kousek dětského oblečení je od nějakého jídla, to mě fakt štvalo… 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat