Pračka nad 10kg, která nepere při 50°C 4 hodiny

6991
4.1.19 14:39

pračka nad 10kg, která nepere při 50°C 4 hodiny

Je tu spousty témat, kde se radí jakou pračku, nenašla jsem ale info k pračkám větších objemů. Ráda bych pračku nad 10kg, která ale nebude mít základní program na 50°C na 4 hodiny. Mám teď pračku, A+++ na 11kg prádla a je to sice super, že do ní dám 11kg prádla, ale nejkratší program je snad na 3h 40min :roll: Což jsem prostě podcenila a vadí mi to…krátký program je na malé množství a vypere spíš nošené než špinavé oblečení za 30 minut, pak jsou speciální programy, které vyperou sice za 2 hodiny, ale neodstředí atd. Peru pro 7 lidí a hodně, tak mi neustále roste hromada toho, co jsem nestihla vyprat. V rozbité pračce vidím příležitost pořídit nějakou, která náš provoz utáhne:-) Mám v plánu i druhou pračku, ale zatím na ní není místo, to až tak za rok. Ráda bych pračku kolem 14-16tis., ale to je jen má představa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20019
4.1.19 14:45

ted jsme kupovali na 10kg, ale to je asi málo vid? klasický normální program má na hodinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6991
4.1.19 14:47
@ka2ka píše:
ted jsme kupovali na 10kg, ale to je asi málo vid? klasický normální program má na hodinu

Ale snad ani ne…ono je rozdíl, když to pere 4 hodiny, to pak fat stihnu vyprat za den max 1-2 pračky, když bude prát hodinu, stihnu jich klidně 8, že:-) A ten hodinový program je na kolik stupňů? Umí to odstřeďovat třeba na 1200 či víc? Všehcn krátkéé programy v té naší jsou nějak omezené, perou jen na 30 nebo neodstřeďují atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20019
4.1.19 14:52

@Almatka je to na 60 stupnů a 1000 otáček, najdu ti jí a pošlu odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20019
4.1.19 14:59

@Almatka https://www.mall.cz/…ss-14102d3-s

tady je vyprodaná , ale jinde jí mít budou, je fakt, že je trošku hlučnější, ale nám to nevadí, zavřeme dveře a je klid koukni na ní dá se stáhnout i návod kde najdeš ostatní programy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
4.1.19 15:06

A není problém v energetické kategorii? Moje zkušenost je, že čím menší spotřeba, tím delší program. Zaskočilo mě to jak u sušičky tak u myčky, předchozí energetická kategorie B, teď A++ a základní programy dlouhatánské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
4.1.19 15:38

Mám pračku LG kombinovanou se sušičkou na 10,5 kg prádla a peru 1,5 hod.Pokud pračku fakt přecpu tak taky naskočí až 4 hodiny,ale dá se to různými programy zkrátit na 2 hodiny.Ale to je výjimka když tam jsou fakt těžké kusy.Teplota vody se dá navolit,peru na 40 ,otáčky až 1200.Je tichá.Jsem nadmíru spokojená,taky peru pro 7 osob.Kamarádka ji má jako samotnou pračku,stála okolo 16 tisíc,přesně nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
4.1.19 17:10

Buď rada! V USA jsou pračky co nemaji tepelný ohřívač a berou jen teplou vodu z kohoutku a veškerý programy jsou jen kolem 30 min. Prádlo není proste vyprane. Všechny skvrny které v ČR se vypraly na první prani tak tady se vše jen zapere.
Za ceskou pracku s programem aspoň na 2:30 bych vraždila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6991
8.1.19 17:32

@ka2ka děkuji, podívaám se na to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6991
8.1.19 17:34
@Helileli píše:
A není problém v energetické kategorii? Moje zkušenost je, že čím menší spotřeba, tím delší program. Zaskočilo mě to jak u sušičky tak u myčky, předchozí energetická kategorie B, teď A++ a základní programy dlouhatánské.
Ano, je to problém, ta naše pračka je A+++, to vím, že dělá tu délku. Kolikrát mi přijde, že to prádlo jakoby se ani pořádně nenamočilo nebo to tak dobře odstřeďuje :nevim: Každopádně jsem celkem technický tip, ale s tímhle fakt prát neumím :mrgreen: erozumíme si…
@Victoria1988 píše:
Buď rada! V USA jsou pračky co nemaji tepelný ohřívač a berou jen teplou vodu z kohoutku a veškerý programy jsou jen kolem 30 min. Prádlo není proste vyprane. Všechny skvrny které v ČR se vypraly na první prani tak tady se vše jen zapere.
Za ceskou pracku s programem aspoň na 2:30 bych vraždila

Ni vidíš, já mám dovezenou americko sušičku na 17kg prádla :-D Teda a co se týče americké pračky, tak stejný systém jsem měla v Austrálii, měla jsem tam pračku bez topného tělesa, takový buben, ve kterém to vířilo, ale proram jsem tam měla jaký jsem nastavila…tedy délku:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6991
8.1.19 17:35
@Pe-G píše:
Mám pračku LG kombinovanou se sušičkou na 10,5 kg prádla a peru 1,5 hod.Pokud pračku fakt přecpu tak taky naskočí až 4 hodiny,ale dá se to různými programy zkrátit na 2 hodiny.Ale to je výjimka když tam jsou fakt těžké kusy.Teplota vody se dá navolit,peru na 40 ,otáčky až 1200.Je tichá.Jsem nadmíru spokojená,taky peru pro 7 osob.Kamarádka ji má jako samotnou pračku,stála okolo 16 tisíc,přesně nevím.

A můžu piprosit ten typ, označení? Ono to má různé názvy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
8.1.19 17:42

Pokud máš větší byt/RD tak bych možná uvažoval o tom koupit pračky dvě. Jednu jen pračku a druhou pračku kombinovanou se sušičkou s tepelným čerpadlem.

Jasně, není to levné, ale má to také několik výhod:

• drobnosti jako kalhotky, trenky, ponožky hodíš do pračky se sušičkou
  • v druhé pračce ve stejné chvíli pereš třeba košile
  • když se jedna pračka pokazí, tak nebudeš zavalená špinavým prádlem ale pořád můžeš fungovat
  • vše je 2× rychlejší

Jinak ty dnešní pračky jsou fakt katastrofa. Jak to má A+++, tak to bere tak málo vody, že se prádlo skoro nenasákne. Nejlepší typ neporadím, ale já mám třeba AEG a jsem celkem spokojenej. K tomu jsem měl druhou pračku LG. Ta prala rychleji, ale nevydržela tak dlouho. Za nějaké roky u ní nastala neopravitelná závada (úplně upadl vnitřní buben), takže šla na sběrný dvůr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20019
8.1.19 17:44

@https hmm tak ta našel lg to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
8.1.19 17:45
@Pe-G píše:
Mám pračku LG kombinovanou se sušičkou na 10,5 kg prádla a peru 1,5 hod.Pokud pračku fakt přecpu tak taky naskočí až 4 hodiny,ale dá se to různými programy zkrátit na 2 hodiny.Ale to je výjimka když tam jsou fakt těžké kusy.Teplota vody se dá navolit,peru na 40 ,otáčky až 1200.Je tichá.Jsem nadmíru spokojená,taky peru pro 7 osob.Kamarádka ji má jako samotnou pračku,stála okolo 16 tisíc,přesně nevím.

Můžu potvrdit, že pračka LG byla fakt nejtišší co jsem kdy měl. Asi hlavně díky tomu motoru „direct drive“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
8.1.19 17:49

@ka2ka, opravdu? Tak to asi ty LG měly nějaký problém s kvalitou. Do té doby jsem s ní byl spokojenej, ale pak prostě najednou konec. Na druhou stranu, 5 let mi vydržela určitě, možná i 7, přesně jistej už si nejsem.
AEG už drží asi 10-tým rokem, závady byly, ale všechny šly opravit a dokonce jsem to i zvládnul sám bez servisáka, takže pohoda (ono sehnat dnes volného servisáka na pračku je docela umění).
Pro úplnost, ty opravitelné závady na AEG byly:

• výměník tepelného čerpadla ucpaný vlákny, 3 roky
  • topné těleso, 7 let
  • ventilátor sušičky, 9 let
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama