Pračka nad 10kg, která nepere při 50°C 4 hodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 04.01.19 14:39
pračka nad 10kg, která nepere při 50°C 4 hodiny

Je tu spousty témat, kde se radí jakou pračku, nenašla jsem ale info k pračkám větších objemů. Ráda bych pračku nad 10kg, která ale nebude mít základní program na 50°C na 4 hodiny. Mám teď pračku, A+++ na 11kg prádla a je to sice super, že do ní dám 11kg prádla, ale nejkratší program je snad na 3h 40min :roll: Což jsem prostě podcenila a vadí mi to…krátký program je na malé množství a vypere spíš nošené než špinavé oblečení za 30 minut, pak jsou speciální programy, které vyperou sice za 2 hodiny, ale neodstředí atd. Peru pro 7 lidí a hodně, tak mi neustále roste hromada toho, co jsem nestihla vyprat. V rozbité pračce vidím příležitost pořídit nějakou, která náš provoz utáhne:-) Mám v plánu i druhou pračku, ale zatím na ní není místo, to až tak za rok. Ráda bych pračku kolem 14-16tis., ale to je jen má představa…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 04.01.19 14:45

ted jsme kupovali na 10kg, ale to je asi málo vid? klasický normální program má na hodinu

Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 04.01.19 14:47
@ka2ka píše:
ted jsme kupovali na 10kg, ale to je asi málo vid? klasický normální program má na hodinu

Ale snad ani ne…ono je rozdíl, když to pere 4 hodiny, to pak fat stihnu vyprat za den max 1-2 pračky, když bude prát hodinu, stihnu jich klidně 8, že:-) A ten hodinový program je na kolik stupňů? Umí to odstřeďovat třeba na 1200 či víc? Všehcn krátkéé programy v té naší jsou nějak omezené, perou jen na 30 nebo neodstřeďují atd…

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 04.01.19 14:52

@Almatka je to na 60 stupnů a 1000 otáček, najdu ti jí a pošlu odkaz

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 04.01.19 14:59

@Almatka https://www.mall.cz/…ss-14102d3-s

tady je vyprodaná , ale jinde jí mít budou, je fakt, že je trošku hlučnější, ale nám to nevadí, zavřeme dveře a je klid koukni na ní dá se stáhnout i návod kde najdeš ostatní programy

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 04.01.19 15:06

A není problém v energetické kategorii? Moje zkušenost je, že čím menší spotřeba, tím delší program. Zaskočilo mě to jak u sušičky tak u myčky, předchozí energetická kategorie B, teď A++ a základní programy dlouhatánské.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 04.01.19 15:38

Mám pračku LG kombinovanou se sušičkou na 10,5 kg prádla a peru 1,5 hod.Pokud pračku fakt přecpu tak taky naskočí až 4 hodiny,ale dá se to různými programy zkrátit na 2 hodiny.Ale to je výjimka když tam jsou fakt těžké kusy.Teplota vody se dá navolit,peru na 40 ,otáčky až 1200.Je tichá.Jsem nadmíru spokojená,taky peru pro 7 osob.Kamarádka ji má jako samotnou pračku,stála okolo 16 tisíc,přes­ně nevím.

Victoria1988
Kecalka 187 příspěvků 04.01.19 17:10

Buď rada! V USA jsou pračky co nemaji tepelný ohřívač a berou jen teplou vodu z kohoutku a veškerý programy jsou jen kolem 30 min. Prádlo není proste vyprane. Všechny skvrny které v ČR se vypraly na první prani tak tady se vše jen zapere.
Za ceskou pracku s programem aspoň na 2:30 bych vraždila

Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 08.01.19 17:32

@ka2ka děkuji, podívaám se na to :palec:

Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 08.01.19 17:34
@Helileli píše:
A není problém v energetické kategorii? Moje zkušenost je, že čím menší spotřeba, tím delší program. Zaskočilo mě to jak u sušičky tak u myčky, předchozí energetická kategorie B, teď A++ a základní programy dlouhatánské.
Ano, je to problém, ta naše pračka je A+++, to vím, že dělá tu délku. Kolikrát mi přijde, že to prádlo jakoby se ani pořádně nenamočilo nebo to tak dobře odstřeďuje :nevim: Každopádně jsem celkem technický tip, ale s tímhle fakt prát neumím :mrgreen: erozumíme si…
@Victoria1988 píše:
Buď rada! V USA jsou pračky co nemaji tepelný ohřívač a berou jen teplou vodu z kohoutku a veškerý programy jsou jen kolem 30 min. Prádlo není proste vyprane. Všechny skvrny které v ČR se vypraly na první prani tak tady se vše jen zapere.
Za ceskou pracku s programem aspoň na 2:30 bych vraždila

Ni vidíš, já mám dovezenou americko sušičku na 17kg prádla :-D Teda a co se týče americké pračky, tak stejný systém jsem měla v Austrálii, měla jsem tam pračku bez topného tělesa, takový buben, ve kterém to vířilo, ale proram jsem tam měla jaký jsem nastavila…tedy délku:)

Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 08.01.19 17:35
@Pe-G píše:
Mám pračku LG kombinovanou se sušičkou na 10,5 kg prádla a peru 1,5 hod.Pokud pračku fakt přecpu tak taky naskočí až 4 hodiny,ale dá se to různými programy zkrátit na 2 hodiny.Ale to je výjimka když tam jsou fakt těžké kusy.Teplota vody se dá navolit,peru na 40 ,otáčky až 1200.Je tichá.Jsem nadmíru spokojená,taky peru pro 7 osob.Kamarádka ji má jako samotnou pračku,stála okolo 16 tisíc,přesně nevím.

A můžu piprosit ten typ, označení? Ono to má různé názvy…

https
Kecalka 124 příspěvků 08.01.19 17:42

Pokud máš větší byt/RD tak bych možná uvažoval o tom koupit pračky dvě. Jednu jen pračku a druhou pračku kombinovanou se sušičkou s tepelným čerpadlem.

Jasně, není to levné, ale má to také několik výhod:

• drobnosti jako kalhotky, trenky, ponožky hodíš do pračky se sušičkou
  • v druhé pračce ve stejné chvíli pereš třeba košile
  • když se jedna pračka pokazí, tak nebudeš zavalená špinavým prádlem ale pořád můžeš fungovat
  • vše je 2× rychlejší

Jinak ty dnešní pračky jsou fakt katastrofa. Jak to má A+++, tak to bere tak málo vody, že se prádlo skoro nenasákne. Nejlepší typ neporadím, ale já mám třeba AEG a jsem celkem spokojenej. K tomu jsem měl druhou pračku LG. Ta prala rychleji, ale nevydržela tak dlouho. Za nějaké roky u ní nastala neopravitelná závada (úplně upadl vnitřní buben), takže šla na sběrný dvůr.

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 08.01.19 17:44

@https hmm tak ta našel lg to samé

https
Kecalka 124 příspěvků 08.01.19 17:45
@Pe-G píše:
Mám pračku LG kombinovanou se sušičkou na 10,5 kg prádla a peru 1,5 hod.Pokud pračku fakt přecpu tak taky naskočí až 4 hodiny,ale dá se to různými programy zkrátit na 2 hodiny.Ale to je výjimka když tam jsou fakt těžké kusy.Teplota vody se dá navolit,peru na 40 ,otáčky až 1200.Je tichá.Jsem nadmíru spokojená,taky peru pro 7 osob.Kamarádka ji má jako samotnou pračku,stála okolo 16 tisíc,přesně nevím.

Můžu potvrdit, že pračka LG byla fakt nejtišší co jsem kdy měl. Asi hlavně díky tomu motoru „direct drive“.

https
Kecalka 124 příspěvků 08.01.19 17:49

@ka2ka, opravdu? Tak to asi ty LG měly nějaký problém s kvalitou. Do té doby jsem s ní byl spokojenej, ale pak prostě najednou konec. Na druhou stranu, 5 let mi vydržela určitě, možná i 7, přesně jistej už si nejsem.
AEG už drží asi 10-tým rokem, závady byly, ale všechny šly opravit a dokonce jsem to i zvládnul sám bez servisáka, takže pohoda (ono sehnat dnes volného servisáka na pračku je docela umění).
Pro úplnost, ty opravitelné závady na AEG byly:

• výměník tepelného čerpadla ucpaný vlákny, 3 roky
  • topné těleso, 7 let
  • ventilátor sušičky, 9 let
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >