Kolik vody máte v bubnu pračky při praní?

18.1.20 21:03

Pračka s předním plněním - Kolik vody máte v bubnu při praní?

Ahoj holky, je to možná divný dotaz, ale když perete v pračce, jak vysoká je hladina vody v bubnu? Jako třeba do čtvrtiny toho skla nebo půlky, nebo vůbec? Mě totiž přijde, že mi pračka napouští málo vody, že to prádlo sotva namočí :? dolévám vždy za chodu skrz ten „šuplík“ na prášek, ale doleju tam třeba 6l vody :mrgreen: než mi teprve přijde, že to prádlo se pere a válí ve vodě.
Mohly byste sem dát prosím nejlépe fotku toho předního skla cca 10 min po tom, co pračku zapnete? Díky moc!
P. S.: mám starší pračku BEKO, dostali jsme ji od babičky, která ji měla na chatě a nevyužívala ji tam, takže do začátku když jsme se ted nastěhovali do svého se celkem hodí, ale jak jsem psala… kvůli svému pocitu, dolévám vždy vodu. Možná to tak má být, ale úplně si to nemyslím :roll:
Možná že se tím převozem a stěhováním něco po… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49134
18.1.20 21:08

Dle toho, co a kolik toho peru. Ukazatelem pro mě je, že to při praní šplouchá. Což se děje, pokud nepoužívám žádný ekoprogram (zrušit!!!) a nepřeplňuju pračku, naplnit tak do půlky, dvě třetiny max. A pokud peru plíny, které extra sají, tak před to ještě přidám pětiminutový program s nulovýma otáčkama. Fotku teda v tuhle hodinu nedodám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
18.1.20 21:10

To jsem asi nikdy nezkoumala. Ale myslím, že tam žádnou hladinu nemám, taky to je jak kdyby jen namočeny. Vodu tam nedolivam a prádlo je vyprany.

Příspěvek upraven 18.01.20 v 21:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:10

@ugluk
No tak to se u mě fakt neděje, že by něco šplouchalo… jako právě až když tam doleju tu vodu. Je fakt, že tu pračku možná hodně plním… když tam mám jedno prostěradlo, tak tam je vody celkem dost :mrgreen:
Je to pračka na 5kg no… a susičku mám na 8kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:14

@JancaS84
Tak to je stejné i u mě. Akorát že když tam nedoleju tu vodu, tak mě přijde prádlo po vyprání jakoby hodně nasáklé tím práškem, jak kdyby bylo špatně vymáchané. Ale při máchání už tam nic nepřilévám, takže to musí být tím nedostatkem vody už při praní :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49134
18.1.20 21:21

No, pračka na 5 kg toho moc nepobere. Plus moje stará pračka byla oficiálně na 6 kg, ale v návodu u 2/3 programů psali, že jsou max. na 3 kg prádla :roll: Já to teda dost řeším hlavně kvůli těm plenám, ty jsou počůraný a pokakaný a potřebují vymáchat dokonale.
Tak jestli máš starší pračku a pocit, že to jinak pořádně nevymáchá, holt tu vodu radši dolévej, ono to ničemu neuškodí a prsět může. A to přeplňování taky není nic moc. Ale tak když se perou běžně nošený trička, je to celkem v pohodě, horší jsou hodně špinavý nebo právě počůraný věci, tam už to může být dost znát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5694
18.1.20 21:22

Málo, prádlo je spíš namočené. Nešplouchá ve vodě. Pračka si určuje množství vody sama podle programu a množství a nasákavosti prádla. Prádlo je vyprané dobře. Používám prací gely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
18.1.20 21:24

@zlata_rybkaa prosimtě vodu do pračky nedolevej. Jestli ti přijde prádlo málo vymachane tak přidej jeden/dva machaci cykly navic, jestli je prádlo nevyprane, tak pračku nepreplnuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
18.1.20 21:33

Taky dolevam vodu, dokud tam nejakou hladinu nevidim. Klidne tech 6 litru taky. Naucila jsem se to pri prani plen, tip na doliti vody jsem cetla primo na strankach vyrobce plen, Bambooliku tusim. Od te doby dolevam vzdy, nase pracka je asi prilis eko na vsechny programy :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3112
18.1.20 22:48

Vodu vidět není. Pračka si prádlo sama váží a dle toho volí dobu praní. Prádlo je vždy dobře vyprané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 11:40

@MarieP @bartsch
No nejsem si jistá jestli tahle stará pračka je tak chytrá, aby si určovala vodu sama :roll: Už jenom to že ždíme max na 1000 otáček. Já si chtěla koupit hnedka novou k té nové sušičce prádla co mám, aby to bylo stejné, ale chlap má na to jiný názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9426
19.1.20 11:58
@Schenni píše:
Taky dolevam vodu, dokud tam nejakou hladinu nevidim. Klidne tech 6 litru taky. Naucila jsem se to pri prani plen, tip na doliti vody jsem cetla primo na strankach vyrobce plen, Bambooliku tusim. Od te doby dolevam vzdy, nase pracka je asi prilis eko na vsechny programy :/

A nemůže se tím pračka zničit? Když tam doliješ 6 litrů vodu, tak je najednou nálň pračky o 6 kg těžší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 12:55

@ivašot.
To mě také napadlo… ale v mém případě jedině dobře, když se rozbije, aspoň mi chlap dovolí koupit novou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
19.1.20 13:45

Spotřeba vody a elektřiny jsou parametry, které se udávají, podle kterých si zákazníci vybírají a které jdou snadno změřit. Stačí snížit hladinu a zkrátit máchání a hned je na trhu lepší pračka. Jde to tak daleko, že dokonce buben dře prádlo, jak si i tady někdo stěžoval. Také jsme takovou před časem koupili. Jednoduše jsem na hladinovém snímači nastavil vyšší tlak a vždcky přidáváme další máchací cyklus. Myslím, že to malé zvýšení spotřeby stojí za lepší vyprání a odstranění agresivního prášku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 13:47

@JTom
A jak nastavim tu hladinu vody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu