Prac.neschopnost a péče o matku po operaci

Anonymní
6.2.16 12:32

Prac.neschopnost a péče o matku po operaci

Dobrý den,
prosím o zkušenost nebo zda někdo neví, jakým způsobem postupovat v případě, že je moje matka v pracovní neschopnosti po nenáročné operaci, která však vyžaduje i nadále neschopenku (ani nemá cenu ji přerušovat, protože ji čeká v nejbližší době ještě jeden zákrok) a potřebuje se postarat o naši babičku bydlící v jiném okrese i kraji, která bude po mastektomii.
Nikde jsem bohužel nenašla, jestli se má pouze domluvit s obvodní lékařkou, která by jí změnila místo pobytu kvůli kontrolám nebo musí třeba na OSSZ nebo jinde to hlásit? Ptám se proto, že je víkend, samozřejmě po víkendu začneme jednat, jde mi pouze o to, zda nemá někdo podobnou zkušenost a nasměrovat by nás, jak postupovat.
Děkuji za odpovědi a případné rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71409
6.2.16 12:38

Domluvit se z doktorkou na změně místa pobytu, ovšem je na doktorce zda to povolí nebo ne. Striktně vzato by ji to povolit neměla, protože pokud je sama práce neschopná, tak se má léčit a ne to využívat jako volno pro to, aby mohla pečovat o někoho jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.16 12:53
@j.a.n.i1 píše:
Striktně vzato by ji to povolit neměla, protože pokud je sama práce neschopná, tak se má léčit a ne to využívat jako volno pro to, aby mohla pečovat o někoho jiného.

Taky si myslím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.16 14:28

Místo pobytu při PN si volí pacient a může to být místo odlišné od trvalého bydliště. Problém je, kdyby tam dojížděla - k tomu má jen vycházky. Ale jestli tam může po dobu PN bydlet, stačí se zmínit lékařce. Pro rýpalky - důvodů je spousta a nikomu je říkat nemusí, třeba když se vám v zimě pokazí topení a oprava je možná až za 14 dní a můžete zatím být u rodičů…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama