Pracovali byste i za tak malou mzdu?

18.5.16 15:36

Pracovali byste i za tak malou mzdu?

Dobre odpoledne, rada bych znala vas nazor.Jsem osvc, mam mensi obchod s darky na mensim meste.Mam to v baraku, mam male deti, tudiz jsem rada ze jsem panem sveho času a pokud jsou nemocny, mohu byt s nimi doma.Ale vydelam měsíčně cca 3000,–Kc cisteho. Manzel tedy vse tahne sam.Bidu nemame, ale nazbyt taky ne.Ted se mi naskytla prace, mam moznost jit prodavat, ale jsou to turnusove sluzby, tedy dlouhy a kratky tyden, od 8do20 a musela bych dojíždět. deti by museli byt u babicek. Vubec netusim jestli do toho jit nebo se ridit radou penize nejsou vsechno a byt radeji s detmi.Co byste delali vy na mem miste? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

834
18.5.16 15:39

Jak staré jsou děti? jdou babičky schopné plně pokrýt hlídání? a kolik peněz bys měla v té jiné práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382

A kolik ti nabízejí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18453

@AsiBláznivka To je na rodinou poradu, jak moc jsou tve penize potreba, kolik bys vydelala v te jine praci, kolik by stalo dojizdeni apod. 3tis neni prace, ale konicek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8487
18.5.16 15:43

No a kolik je ta mzda? Tím myslíš ty 3000, co máš teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
18.5.16 15:44

Tak, já momentálně se snažím mít od všeho tak akorát. Našla jsem si dpp, ze které (pokud bude vedení spokojené) by mohl být normální pracovní poměr. Ale je to za a) taky v obchodě, takže základ v podstatě skoro minimální mzda, za b) dělají se 6h směny. to první blbý, to druhé mi naprosto sedí. Takže pokud mi nabídnou místo, beru. Nebude to na vyskakování ale na vyrovnaný rozpočet ano, baví mě to, zajímá, dojíždím 30 minut (MHD jezdí to co chvilku) a budu mít dost času i na děti, doktory s nimi..Práce od 8h, takže v době školky i školy, super, nemusím někam děti tahat v 6 třeba.
Srovnej si + a - a uvidíš.3000 je hodně málo, záleží kolik minusů najdeš v té druhé možnosti, nebo zda ty plusy budou převažovat a bude ti to stát za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
18.5.16 15:45

Musí to člověk promyslet. Měla jsem nabídku na dpp za 11 000 hrubého, ALE, dojíždění přes hodinu, spoje blbé, pracovní víkendy a víc jak 1000 za jízdné. Nevzala jsem to. I když by mě to bavilo. Teď pokud to klapne na tom budu finančně podobně, ale to všechno kolem mnohem lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4716
18.5.16 15:50

@andelka83 takže jdeš mimo obor? držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6577
18.5.16 15:52

No za 3000kč bych nepracoval.To jsi v podstatě žena v domácnosti a obchod je jen pro občasnou zábavu a sociální kontakty.
Takže otázka zní chci být žena v domácnosti, nebo mám jít do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 15:55

Pokud jsou děti hodně malé, tak bych šla jen v případě, že není zbytí a prostě ty peníze potřebujeme a zachrání nás vážně každá stovka, jinak bych si naplno užívala čas s dětmi.. Je pravda, že já to mám tak, že ve svém oboru můžu běžně pracovat na ntb z domova a o peníze nijak závažně nepřijít, sice půjdu dolů s penězmi za práci, u které jsem fyzicky potřeba, ale vesměs jen o to, co mi zase dorovná mateřská a svůj hpp si nechám pouze jako brigádu + mám další brigádu na 5 hodin/měsíc, která jde taky z pohodlí gauče doma, zatím co mimčo spí, ale chápu, že je strašně moc lidí, co bohužel takovou příležitost nemá a musejí to vymyslet jinak…

Takže za mě, pokud jsou peníze hodně potřeba, jakože žijeme od výplaty k výplatě a počítám každou korunu, aby mi zbylo na plenky tak ano, pokud to jde ještě udělat tak, aby jste se s partnerem/babičkama u dětí vykryli.. Ale pokud by to bylo jen pro zlepšení rozpočtu k tomu, abych si místo polárkáče za 20,– mohla koupit manhatan za 150,–, nebo abych mohla jít každý měsíc na kosmetiku do salonu, tak bych to radši oželela a naplno si užila času s dětmi.. Anonym kvůli údajům o práci..

• Nahlásit
  • Citovat
23185
18.5.16 15:57
@truelly píše:
@andelka83 takže jdeš mimo obor? držím palce.

Jo, naprosto. S nabídkami v oboru dost zklamání. Člověk se vyblbuje s přihláškama, a i když by mu místo sedělo, nedostane se ani k pohovoru, poněkud demotivující. Navíc v oboru se počítá dost s víkendy. Teď se mi můžou stát max. dvě pracovní soboty (do 12:30) což je v pohodě. Doufám že si mě tam nechají, vyhovovalo by mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.5.16 16:31

@AsiBláznivka na tvém místě bych spíš zkusila rozšířit sortiment tak, aby ses lépe uživila… když už máš doma zařízený obchod, hledala bych nejdřív možnosti, jak to víc rozjet, aby byl obchůdek soběstačný a víc výdělečný… protože s malými dětmi je to asi nejlepší řešení… pokud tě nederou peníze do té míry, že bez většího příjmu nevyjdete, tak bych to rozhodně zkusila rozjet, hledala bych i jiné možnosti než jen dárky a zkusila i eshop…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
18.5.16 16:38

Taktak, prodavej treba piti, zmrzlinu?

@Regina Hero píše:
@AsiBláznivka na tvém místě bych spíš zkusila rozšířit sortiment tak, aby ses lépe uživila… když už máš doma zařízený obchod, hledala bych nejdřív možnosti, jak to víc rozjet, aby byl obchůdek soběstačný a víc výdělečný… protože s malými dětmi je to asi nejlepší řešení… pokud tě nederou peníze do té míry, že bez většího příjmu nevyjdete, tak bych to rozhodně zkusila rozjet, hledala bych i jiné možnosti než jen dárky a zkusila i eshop…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 17:13

Myslela jsem samozřejmě 3000,–co mam ted. Rozsirila jsem sortiment co to šlo, jinak je tu velka konkurence mam stesti ze neplatim najem.Ted bych mela 14000,–Kc hrubeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.5.16 17:21

@AsiBláznivka tak to máš cca 11700 čistého, takže rozdíl 8700,–…no nevím, spíš zkusila vymyslet, co zlepšit v dosavadním prodeji…turnusové služby, dojíždění, děti u babiček…no nevim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama