Pracovat s přítelem,ano nebo cesta do záhuby?

Anonymní
2.3.21 09:07

Pracovat s přítelem,ano nebo cesta do záhuby?

Ahojky,

jaký máte názor na to být ve společné práci s partnerem?
Dostala jsem nabídku na částečný úvazek u partnera ve firmě, už pro ně pracuji jako osvč. Skvělé podmínky. Ale partner mi bude šéfovat a upřímně s tím mám trochu problém. Už jednou jsme byli v jedné společnosti a moc to nedělalo dobrotu. Já si vše hodně beru a stačí, aby na mě byl nepříjemný nebo něco zkritizoval a jsem z toho špatná :)
On mi naopak teď místo zajistit a přemlouvá mě, že bych se jim tam hodila.

Další věc je, že partner ví, že pracuji a studuji jen z domu. Takže jsem pod dohledem a takhle se bojím, že bych u něj klesla v ceně. Pamatuji časy, kdy jsem pracovala ve firmě s 30 muži a to prožíval úplně jinak :D

Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4109
2.3.21 09:33

Myslím, že si tvůj partner neuvědomuje následky být šéfem sve přítelkyně. Ja mam pod palcem firmu a přítel pracuje přímo pro me. Jsme pod dohledem všech, často se cítím pod tlakem okolí, tlačí se na spravedlnost a ve finále je na tom bitý jen můj přítel. Pak se zbytečně hádáme, protože si nemůžu dovolit, aby me někdo zpochybňoval a přítel je zase naštvaný, ze bych určite věci u druhých ani neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
2.3.21 09:37
@Anonymní píše:
Ahojky,

Dostala jsem nabídku na částečný úvazek u partnera ve firmě, už pro ně pracuji jako osvč. Skvělé podmínky. Ale partner mi bude šéfovat a upřímně s tím mám trochu problém. Už jednou jsme byli v jedné společnosti a moc to nedělalo dobrotu.Já si vše hodně beru a stačí, aby na mě byl nepříjemný nebo něco zkritizoval a jsem z toho špatná :)

Další věc je, že partner ví, že pracuji a studuji jen z domu. Takže jsem pod dohledem a takhle se bojím, že bych u něj klesla v ceně. Pamatuji časy, kdy jsem pracovala ve firmě s 30 muži a to prožíval úplně jinak :D

Co myslíte?

Ne.
Proč opakovat špatnou zkušenost znovu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 09:38

Majitel firmy, který nechce mít problémy, zásadně nezaměstnává kamarády a rodinné příslušníky a už vůbec ne v pozici podřízený/nadřízený, aspoň já mám vyzkoušeno, že to nedělá dobrotu. A za sebe bych do toho nešla, všeho moc škodí a být s někým 24/7 je cesta do pekel :think:

• Citovat
  • Nahlásit
7673
2.3.21 09:49

Ani náhodou. Kdyby jste byli ve firmě na podobné úrovni a třeba se potkali občas na chodbě tak ok, ale do toho bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3296
2.3.21 09:51

Mame na firme plno paru, dokonce mam jeden manzelsky ve forme nadrizeny/podrizeny primo pred ocima. U nich to funguje uplne v pohode, ale je to o tom, ze ten nadrizeny nema potrebu dokazovat svoji nadrazenost a ke vsem se chova stejne. Oba jsou v pohode, ale predpokladam, ze je to vyjimka. Osobne by mi to nevadilo pracovat ve stejne firme, pripadne kratkodobe na jednom projektu, ale bez odlisne hierarchie a rozhodne bych nechtela sedet vedle manzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
2.3.21 09:55

To je asi pokaždé jinak, my spolu děláme a je to pohoda. Má svou firmu, jsme tam jen tři. Volno máme společně, dovolenou taky stejně. Nám ale nevadí být spolu celý den a navíc to jako první napadlo muže, taky jsem měla strach, ať nemáme ponorku. No teď jsem na mateřské a spíš je nám po sobě smutno. :lol: a stejně spolu furt vše okolo firmy řešíme, protože mě to zajímá a nechci z toho vypadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
2.3.21 10:00

S partnerem jsme se poznali v práci. Je to můj skoro nadřízený a zkrátka když něco, tak musím poslouchat a ano, někdy na mě zvýší hlas, když je to potřeba. Jindy se třeba celý den v práci nevidíme.
Od začátku máme nastaveno, že co se stane v práci, tak neovlivní náš osobní život a nebude to do něj zasahovat. Jasně, o práci se bavíme a když nastane situace, kdy musel zvýšit hlas nebo jsme se neshodli, tak jsme si to hned po práci v klidu vyříkali, uznala jsem já nebo i on svoji chybu a dál jsme to neřešili.

Pokud jsou dva rozumní a dokáží oddělit partnerský život od pracovního, tak se to dá zvládnout. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16039
2.3.21 10:05

No když už jste to jednou dělali a nefugnovalo to, tak podruhé to nebude lepší- pokud mezi tím jste oba neprošli výraznou proměnou k lepšímu co se týče schopnosti komunikovat a schopnosti oddělovat pracovní a osobní věci.

Podle toho co píšeš, tak spíš ne.

Btw -na sociální fobie chceš psychoterapii. Bez toho ti to bude komplikovat život čím dál tím víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
2.3.21 10:09

Po špatné zkušenosti bych do toho znova nešla. Navíc je dost možné, že Tě tam chce, abys mu práci dělala za málo peněz a aby ušetřil. Budeš pod kontrolou a doma si nebudete mít co říct, protože věci z práce budete vědět oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 10:13

Po rodičáku jsem nastoupila na pracoviště manžela, mám více „nadřízených“, ale abych si nějak brala, že jsem něco zkopala, to fakt ne.
Nemám problém s kritikou, pokud má pravdu, tak co?

Na druhou stranu, jsem pečlivá a manžel ví, že pokud potřebuje něco pečlivě, obejde sekretariát a předá úkol mi.

práce, díky za anonym

• Citovat
  • Nahlásit
6
2.3.21 11:06

Pracujeme s partnerem spolu už 10 let. U nás to funguje výborně, nechtěla bych to jinak. Už se známe tak, že přesně víme co od sebe vzájemně čekat (už vím i předem při jaké příležitosti mě stoprocentně naštve :)), víme, že na sebe vzájemně se můžeme nejvíc spolehnout. Není ale už roky můj nadřízený. Nejdřív byl, a pomohlo jen to, že se tak ke mě vůbec nechoval, přistoupil k tomu tak, že jsem dospělá osoba a vím co je moje povinnost, takže se choval jako spíš takový zkušenější mentor. Zezačátku byly trochu třenice, chtělo to dobře nastavit, kdo za co odpovídá a co je čí povinnost. Když jeden něco pokazí, nevyčítáme si to, ten druhý ví, že to nechtěl, že ho to taky štve, a hledáme spolu řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14718
2.3.21 12:30

Osobně bych do tohoto nešla a u nás v práci to etický kodex zakazuje. Pokud máš pochybnosti, tak tím spíš bych na nabídku nekývla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
2.3.21 13:27

Vycházela bych z toho, co jsi napsala - „už tu zkušenost máme a nedělalo to dobrotu“. Je naivní si myslet, že teď by to bylo jiné. Takže ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
2.3.21 14:00
@Anonymní píše:
Ahojky,

Dostala jsem nabídku na částečný úvazek u partnera ve firmě, už pro ně pracuji jako osvč. Skvělé podmínky. Ale partner mi bude šéfovat a upřímně s tím mám trochu problém. Už jednou jsme byli v jedné společnosti a moc to nedělalo dobrotu. Já si vše hodně beru a stačí, aby na mě byl nepříjemný nebo něco zkritizoval a jsem z toho špatná :)

Co myslíte?

To druhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat