Pracovat v těhotenství?

27
12.6.21 18:29

Pracovat v těhotenství?

Ahoj, nedávno jsem zjistila že jsem těhotná, od doktorky to teda potvrzené nemám, ale testy byli jasné, na vševh se okamžitě objevila tmavá druhá čárka a i příznaky tomu odpovídají… Ale k dotazu… V práci balíme vrtáky různých velikostí do krabiček. Ty vrtáky se většinou úplně koupou v oleji a Bedýnky s nimi mají 10 kg někdy i víc, obqly na vrtáky máme v regálech u kterých nahoru sotva dosáhnu.
Myslíte l, že to můžu dělat i v těhotenství? Při nástupu nám bezpečak říkal že těhotný tam dělat nesmí, ale zase jsme slyšela ne prý tam jedna těhotná dělala… Tak by mě zajímalo co si myslíte tady… Samozřejmě to budu říkat doktorce aby ona pak usoudila co je nejlepší, ale chtěla bych tak nějak předběžně vědět co bych mohla čekat… Ještě jsem zapoměla že normálně mám hodně nízký tlak a mám pocit že se mi ještě snížil protože mi z něj bývá teď často špatně

Příspěvek upraven 12.06.21 v 18:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
119
12.6.21 18:31

Pokud je práce pro těhotnou nevhodná, přeřadí tě ve firmě na jinou.
Není důvod nepracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.6.21 18:35
@Tarena
@Tarena píše:
Pokud je práce pro těhotnou nevhodná, přeřadí tě ve firmě na jinou.
Není důvod nepracovat.

Právě že není kam, pořád se tam pracuje s tím samým a ostatní práce jdou že se musí stát. Takže není jakoby kam mě preradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6438
12.6.21 18:39

Tak pokud pro Tebe neni jina prace, mel by Te zamestnavatel za 100 % platu nechat doma.
Ale myslim, ze nez by jsi se s nim dohadovala, tak vymeknes a pujdes na neschopenku, kde budes mit jednak nizsi prijem a omezenou moznost pohybu z duvodu vychazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
12.6.21 18:41

To se řídí nějakými předpisy. Tak tě kdyžtak přeřadí. 10 kg není moc, ale otázka je, jestli se to tahá v rovině, nebo to taháš někam nahoru. A hlavně, jak často denně.

Předpisy neznám, ale pokud to taháš třeba víc jak 3× za pracovní dobu, tak tě stejně rozumný doktor pošle na nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.6.21 18:47

@Dobrej_tym tahám to denně klidně i celý den a tahám to z vozíku na stůj takže třeba skoro ze země nahoru na stůl, děláme právě jen s těmi vrtáky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.6.21 18:48

@Jogrr

Tak to mě by nevadilo, s tím bych se nějak smířila, hlavně nechci riskovat že by se něco stalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77368
12.6.21 19:08
@Dobrej_tym píše:
To se řídí nějakými předpisy. Tak tě kdyžtak přeřadí. 10 kg není moc, ale otázka je, jestli se to tahá v rovině, nebo to taháš někam nahoru. A hlavně, jak často denně.Předpisy neznám, ale pokud to taháš třeba víc jak 3× za pracovní dobu, tak tě stejně rozumný doktor pošle na nemocenskou.

No, tehotna muze manipulovat pri caste manipulaci s 5 kg, pri obcasne 10kg, s tim ze kumulativni hodnota za smenu jsou 2 tuny, takže preneseni 10 10kg beden za smenu fakt nikdo resit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.6.21 19:26
@j.a.n.i1 píše:
No, tehotna muze manipulovat pri caste manipulaci s 5 kg, pri obcasne 10kg, s tim ze kumulativni hodnota za smenu jsou 2 tuny, takže preneseni 10 10kg beden za smenu fakt nikdo resit nebude.

Kdyby jich bylo jen 10, na jednu velkou zakázku mám tak 6-15 podle velikosti vrtáků a takových zakázek musím udělat udělat minimálně 5 abych měla splněnou normu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
12.6.21 19:28
@Ronnie.M píše:
Kdyby jich bylo jen 10, na jednu velkou zakázku mám tak 6-15 podle velikosti vrtáků a takových zakázek musím udělat udělat minimálně 5 abych měla splněnou normu

Tak to holt bude tahat někdo za tebe. Ty to budeš jen balit či co to děláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.6.21 19:34
@mackA159 píše:
Tak to holt bude tahat někdo za tebe. Ty to budeš jen balit či co to děláš

To prave nejde, děláme na normy, takže u nás takové zdržování neexistuje. Musíme za 7,5 hodiny udělat minimálně tak 9 hodin Bay jsme pomohli dohnat lejzr aby byla splněna norma pro vsechny a dostali jsme prémie. Bohužel je to řešený takhle na prd, kdyby nebyla ta norma tak by se to dalo vyřešit, ale s tou normou to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6108
12.6.21 19:35

@Ronnie.M ty si s dalším vývojem v práci hlavu nelámej, to je věc jejich BOZP. Ty prostě oznam oficiálně těhotenství a zaměstnavatel si s tím už nějak poradí.
Kdyby tě nechal na původní pozici a ty sis nějak ublížila, byl by to pro něj veliký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
12.6.21 19:36

Tak v první řadě by ses měla pobavit se zaměstnavatelem, zda by pro tebe nebylo něco vhodnějšího, než hned hledat důvody, proč nepracovat ;)
Jistě nějakou cestu najdete, abys mohla pracovat a zároveň netahala těžké balíky. Každopádně těhotenství jinak není nemoc a pracovat můžeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.6.21 19:44
@Suelinda píše:
Tak v první řadě by ses měla pobavit se zaměstnavatelem, zda by pro tebe nebylo něco vhodnějšího, než hned hledat důvody, proč nepracovat ;)
Jistě nějakou cestu najdete, abys mohla pracovat a zároveň netahala těžké balíky. Každopádně těhotenství jinak není nemoc a pracovat můžeš :)

Na to jsem myslela jako první, bohužel nevím jestli nějaká práce taková bude protože jsme malá firma a vlastně každá pozice co tu máme tak jede jinou část dodrlavky těch vrtáků, ve skladu do dávají do těch veden, další pozice na nich dělá barevný kroužky, další jsme my co to zabalíme a poslední je expedice kde to přendavaji do krabic a bali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13066
12.6.21 20:01

Pokud zaměstnavatel pro tebe nemá vhodnou pozici v těhotenství, pak je to překážka z jeho strany. Máš nárok na 100% platu a pobyt doma bez neschopenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat