Pracovně lékařská prohlídka a nemocenská

Anonymní
25.11.19 16:03

Pracovně lékařská prohlídka a nemocenská

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, i když někomu se tato diskuze zdát nesmyslná, ale i přesto se ji píšu.

U minulého zaměstnavatele jsem byla na asi cca 14 dní na nemocenské a hledala jsem si přitom novou práci, kterou jsem si našla. Ovšem jsem neřekla mému současnému zaměstnavateli o tom, že jsem byla v minulém zaměstnání na nemocenské, nepřišlo mi to důležité a jak jsem si šla pro výpis z lékařské dokumentace, tak tu nemocenskou tam mám poznamenanou.

Mám s tím jít k závodnímu lékaři a mám strach, že to budou nějak řešit. Nebylo to nic závažného jen krční páteř. Neřešila bych to, jen mám strach, ať to současný zaměstnavatel nebere jako popírání a nemám problémy.

Má otázka zní, jak moc to lékaři při pracovně lékařské prohlídce řeší? A nebo se to tam píše jen jako přehled a je mu to jedno?

Děkuji moc :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6210
25.11.19 16:09

Stejně to budeš mít v zápočťáku, takže zaměstnavatel se to dozví. Řešit to asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 17:31

@Fíková právě v zápočťáku to nemám nikde napsane.

• Nahlásit
  • Citovat
735
25.11.19 17:33

Je to jedno, ale nemela bys mit pracovni neschopnost pri ty samotny prohlidce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
25.11.19 18:46

Zaměstnavatel se to od lékaře vůbec nedozví, lékař vydává posudek, schopen, neschopen, nebo schopen s omezením…Ta informace o pracovních neschopnostech je tam jen pro toho posuzujícího lékaře, aby třeba neposlal do fabriky kde je zátěž na svaly předloktí, někoho kdo opakovaně marodí s karpálním tunelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama