Pracovní akce a dietní omezení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 17:31
Pracovní akce a dietní omezení.

Hezký den, všem.
Na úvod píši, že se potřebuji prostě vykecat - nějak už to nezvládám v sobě dusit. Ale samozřejmě budu ráda za jakékoliv postřehy a rady (pokud někdo zažil/zažívá to samé, ještě lépe). A omlouvám se za anonymitu, ale nemusí každý vědět, co mě trápí (nevím, kdo všechno sem z práce chodí).
Před časem jsem nastoupila do nové práce. Kolektiv se zdál být naprosto v pohodě, přijali. Ten stav byl do doby, než mi kolegové začali nabízet sušenky, atp. Někomu stačilo říct, že nechci, nemám chuť, bohužel se našli i tací, kteří do mě šili dlouho a pořád. Dvěma jsem vysvětlila, že nesmím a proč nesmím (celiakie a další potravinové alergie) a od té doby klid. Bohužel nemám chuť roztrubovat po celé firmě moje omezení. Takže další okolí má pocit (a dost mi to i předhazuje), že hubnu a držím nějakou extrém dietu (v práci jím jen ovoce a zeleninu, nic těžšího venku prostě nezvládám-je mi potom špatně).
Stejný problém mám i na firemních akcích-je tam sice ovoce-žel kolegové (či číšníci) nevím, čím to nabírali, ale bylo mi po tom tak zle, že jsem se už neodvážila na dalších akcích cokoliv jíst - což mnozí také nemile a hlasitě komentují.
Další věc - nepiji alkohol a nekouřím. Veškeré akce jsou samozřejmě i o alkoholu. Můj žaludek nesnese ani kapku, takže při přípitku si jen ťukám a sklenici odkládám a poté piji jen vodu a juice. I to je od kolegů moc pěkně komentováno. A cigarety - to už je kategorie sama pro sebe. Na balkon s nimi o pauzách (jako menšina dalších nekuřáků) nechodím (dle nich se straním kolektivu). A když vezmu nějakou týmovou akci, tak se odehrává pouze v kuřáckých prostorech - byla jsem na jedné jediné a hořce jsem litovala. Bohužel je většina kuřáků, takže nekuřácká restaurace nepřichází v úvahu. Teď máme mít další akci a už jsem zase byla tázána, jestli půjdu. Když jsem si našla, kde se to koná, tak jsem se omluvila, že nemůžu. Kolega to okomentoval tak jízlivě, že jeho větu asi nikdy nezapomenu.
A dnes mě dorazil komentář (ač úplná prkotina), který jsem slyšet neměla, ale slyšela. Celý den je mi zima, není mi úplně nejlépe a jsem už týden nevyspalá, takže v práci mám na sobě x vrstev a jedině tak je mi relativně fajn. Při odchodu z práce se kolegové bavili a jeden nadhodil moc milým tónem, že se diví, že jsem se neuvařila, jak jsem navlečená a druhý to okomentoval tím, že vypadám, jak kdybych byla po pařbě nebo jak když na něčem jedu. (Asi ten poslední komentář byla poslední kapka, kdy to ze mě muselo ven. Je to dlouhé a možná značně nepřehledné. Děkuji všem, kdo si nechali ubrat trochu svého volna a dočetli to do konce. Případné rady, jak si to nebrat, uvítám a předem za ně děkuji.)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49268 příspěvků 14.10.14 17:37

Já si myslím, že kdybys nedělala tajemnou a řekla jim, že prostě nemůžeš, byla bys na tom líp.

Issobel
Extra třída :D 11032 příspěvků 14.10.14 17:40

Souhlasím s @RadkaCh, chápu, že to nechceš každýmu vykládat, ale takto se pak zbytečně trápíš :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 17:43

@RadkaCh Nemyslím si, že bych dělala tajemnou. Ale opravdu vysvětlovat to každému, to je nad moje síly (je nás hodně). Některým stačí říct, že nemůžu. Ale jiní si pokoj nedají. A to jsou zrovna tací, u kterých netoužím, aby přesně znali můj zdravotní stav.
Omlouvám se, strašně těžce se to vysvětluje i tady na netu. :(

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 14.10.14 17:43

A co se svěřit jen personalistce nebo šéfovi a říct jaké máš zdravotní omezení. Třeba by jeden z nich mohl kolektovu nějak naznačit, že jejich narážky jsou vzhledem k situaci netaktní.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 17:43

No takhle dobrý kolektiv nevypadá… Bohužel, vyznívají jako parta namachrovaných puberťáků :nevim:
Takovou šikanu jsem nezažila ani na gymplu, jedna holka jedla hodně zdravě, právě kvůli dietě a nikdo neměl potřebu do ní nějak šít. Tohle je o lídrech, vždycky je nějaká výrazná osobnost, která vede, se kterou se každý chce kamarádit, pokud je lídr netolerantní idiot, sveze se s ním bohužel většina kolektivu.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 17:45
@subsomi píše:
A co se svěřit jen personalistce nebo šéfovi a říct jaké máš zdravotní omezení. Třeba by jeden z nich mohl kolektovu nějak naznačit, že jejich narážky jsou vzhledem k situaci netaktní.

ale jejich narážky jsou netaktní, i kdyby byla zcela zdravá a fakt jen držela dietu nebo byla třeba veganka… Bohužel se chovají jako banda idiotů. Nicméně řešení se šéfem či personalistkou není špatný nápad

Uživatel je onlineiiiv
Extra třída :D 11264 příspěvků 14.10.14 17:45

Já bych jim normálně řekla, že to nemůžu a proč. Pak ti dají pokoj :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.10.14 17:49

Nechápu, proč jim prostě neřekneš, že ze zdrav. důvodů nesmíš? pak se nediv, že jsou zvědaví.. co se týče pití a toho. Každý dle svého :nevim:

Tunrida
Hvězda diskuse 49268 příspěvků 14.10.14 17:51

Ono jako nejde říct: Nemůžu si vzít sušenku, mám zdravotní problémy. Já nevím, ale mně se nezdá, že by se strhla taková drbárna kvůli tomu, že si nevezmeš sušenku.
Kde to pracuješ?

blumen
Hvězda diskuse 46888 příspěvků 14.10.14 17:52

Mam to uplne jako Ty, spousta alergii, nekourim a nepiju. Proste vsem jsem rekla, ze mam alergii a alkohol mi nechutna a mam klid. Samozrejme jsem to musela opakovat nekolikrat, ale aspon to pak nemusim resit na internetu. Pochopili to vsichni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 17:53

@Issobel @subsomi @Bibi239 @iiiv Děkuji, holky. Mě už to také napadlo, říct to při vhodné příležitosti nadřízenému (ten to naštěstí nikdy nijak nekomentoval, ani se netvářil divně). Ale obávám se, aby to pak někdy někdo nepoužil proti mě.
Jak bylo výše zmíněno, že se chovají jak parta puberťáků - ano, u některých ten pocit mám. Možná je to tím, že v práci je převážně mužský kolektiv a 70% z nich ještě nebylo 30. Většina z nich je bezdětná a svobodná, takže ten život stále pojímají trošku jinak.

blumen
Hvězda diskuse 46888 příspěvků 14.10.14 17:53

Ted mi treba nabizi v praci jen susenky a zakusky, kde nejsou orechy a podobne, nevidim na tom nic spatneho :*

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 14.10.14 17:54

My měli v práci pár lidí s dietními omezeními, normálně se to o nich vědělo a nikdo to nijak neřešil :nevim: restaurace a cateringy se automaticky plánovaly s tím, aby si tam všichni našli něco poživatelného…o mně se vědělo, že do kuřáckých restaurací nechodím, a nikdo mi to nikdy nevyčítal :)

vodouska
Kecalka 227 příspěvků 14.10.14 17:54

Rekni to!! Taky jsem mela a mam dietni omezeni a kolegove to respektuji. Nekdy nabidnou to co nesmim, s diky odmitnou a uvedomi si svoje ‚pochybeni‘ a casto se omluvi. Na spolecnych akcich si vyberu co jist muzu a jim, pokud slavime jen v kanclu, neco z ‚mych‘ jidel pripravim a nabidnu vsem k ochutnani.

Momentalne mam se strevama klid, tak je muj jidelnicek jeste ovlivneny fitness zalibou a oni to respektuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >