Pracovní kolektiv - zkušenosti

Anonymní
14.4.21 20:07

Pracovní kolektiv - zkušenosti

Ahojte všichni!:-)
Prosím o Vaše zkušennosti ohledně pracovního kolektivu. Nedávno jsem dokončila střední a šla pracovat do nemocnice. V nemocnici jsem narazila na hodně zdravotníků, se kterými zkrátka nešlo vyjít. Byli to konfliktní osobnosti. Na denním pořádku bylo ponižování, rozkazování, povyšování…nedokážu o tom ani psát, bylo to šílené. S těmi lidmi nešlo vyjít, když něco nebylo po jejich tak vám to dali sežrat dost nechutným způsobem. A ne jen vám jako spolupracovníkovi, ale i pacientům (LDN). Já jsem ještě citlivka, takže jsem to vše brala o to hůř. Moc pracovních zkušenností jsem ještě nezažila, nyní jdu studovat dál. Každopádně se bojím takových lidí. Bránit se umím, ale nedokáži s nimi dlouhodobě setrvávat. Je mi jasné, že všude bude někdo, s kým si asi úplně nesednete. Ale tohle mi přijde už přes čáru. Proto se chci zeptat na vaše zkušenosti s pracovním kolektivem. Popřípadě jak jste jednali s takovými lidmi nebo jak jste řešili určité situace s konfliktními a „velitelskými“ osobnostmi. Potřebuji k práci harmonické prostředí a chtěla bych slyšet, jak to mají ostatní lidé.
Do nemocnice se už nejspíš nevrátím, jdu studovat pedagogiku pro mateřinky, tak si říkám, že tam by nemuselo být tak toxické prostředí…
Moc vám všem děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21046
14.4.21 20:15

Jo na LDN sem delala taky a hrůza, mezi sebou ještě jakž takž, bylo teda par lidi úplně na ránu, ale k pacientům se skoro každá chovala hrozně, nevím jestli to oddělení přitahuje nějaké psychopaty nebo co, že využívají toho, ze se tam pacienti nemůžou bránit :nevim: pak sem delala v domově pro seniory, tam to bylo o poznání lepší, i tam se teda našla jedna-dvě takové povýšené osoby, ale většina lidi tu práci delala s láskou a k tem lidem měli teochu úctu. Je to o náhodě no, v každém kolektivu se najde někdo v pohodě a někdo blby, pak záleží co bude převládat, ale třeba u nás v rámci nemocnice můžeš různě přestupovat mezi odděleními, takže když ti někde vyloženě nesedne, můžeš zažádat a zkusit to jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
14.4.21 20:29

Ahoj, pracovala jsem v mateřince, nyní na ZŠ, a v obou zaměstnáních kolektiv skvělý. V MŠ společné večeře, výlety, kina, divadla, plesy. Hrozně špatně se mi odcházelo, člověk se tam opravdu cítil skoro jak doma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24177
14.4.21 20:53

To máš kus od kusu, kolektiv od kolektivu. Hodně udělá i vedení - třeba v místech, kde jsou rádi za každého, tam vedení příliš tyhle lidi neřeší, jdou rádi, že někoho vůbec mají. Možná i to je přístup té LDN, lepší blbá pracovnice bez žádná :nevim: obecně zrovna v ldnkach na to snad mají patent, skoro o každém takovém místě se mluví jako o pekle, ať už mezi sebou nebo ke klientům. Nevím, v čem to je, když třeba v hospicech, které dávají vlastně stejnou péči, takže pracovní zátěž je stejná, jsou to většinou samé dobré duše :nevim: jestli o penězích a frustraci z nich? Nebo právě v tom vedení, které si v hospicu hýčká kvalitní lidi, protože přeci jen hospic je placená služba a tak si lidi (jako klienti s jejich rodiny) víc všímají? Měla jsem zkušenost s oběma místy a je to jako porovnávat ubytovnu s pětihvězdičkovým hotelem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
14.4.21 22:48

Klidně ať se teď jmenovaní urazí, ale jsem přesvědčená, že mezi zdravotníky je snad největší procento sociálně neuchopitelných lidí, se kterými nelze vyjít. Čest těm příjemným a normálním, ale už na té medicíně nebo zdrávce jsou divnolidi… ;)

Pokud ti kolektiv nesedne, tak je nejlepší poohlédnout se jinde. Jakýkoli boj tě bude stát nervy a nemá to cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat