Pracovní listy pro nejmenší

2056
2.3.21 11:28

pracovní listy pro nejmenší

Ahoj. Doporučíte prosím nějaké konkrétní pracovní listy nebo sešity pro tříleté dítě, které teprve teď začalo trochu spolupracovat? Třeba nějaká paní učitelka z MŠ doporučí něco, co opravdu stojí za to. Ale aby to opravdu bylo jednoduché…Je toho na trhu strašně moc, tak mi jde spíš o konkrétní tip. Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.3.21 11:36
@123Soňa píše:
Ahoj. Doporučíte prosím nějaké konkrétní pracovní listy nebo sešity pro tříleté dítě, které teprve teď začalo trochu spolupracovat? Třeba nějaká paní učitelka z MŠ doporučí něco, co opravdu stojí za to. Ale aby to opravdu bylo jednoduché…Je toho na trhu strašně moc, tak mi jde spíš o konkrétní tip. Děkuji!

Jsem bývalá učitelka ZŠ, mám úspěšného domškoláka. Doporučuji publikace od Jiřiny Bednářové - Jak se pastelky učily kreslit, Počítání soba Boba 1. díl. Ostatní publikace postupně navazují dle věku. Toto má smysl, podle Bednářové jede i většina školských poradenských zařízení, která pracují s předškolními dětmi.

• Citovat
  • Nahlásit
34044
2.3.21 11:42

https://www.etaktik.cz/…pro-5-6lete/

Líbí se mi pracovní sešity nakladatelství Taktik, ty pro nejmenší věkovou kategorii zvládne tříleté dítě. Ty jsou jednoduché a barevné.
Dale najdeš pracovní listy tady www.eschovka.cz a potom ještě stojí za to prohledat Pienterest.

Dale Šimonovy pracovní listy a učebnice od Bednářové, ty jsou zaměřeny na rozvoj grafomotoriky. Jsou myslím od 4 let.

Je toho opravdu hodně a ani paní učitelky nejsou jednotné v tom, co je lepší. Každé se líbí něco jiného a potom závisí na konkrétních zkušenostech s konkrétními dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
2.3.21 11:43

Díky, Bednářovou vlastně znám, dělala jsem z ní něco se dcerou, když byla předškolačka. Takže mrknu na zmiňované, díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
2.3.21 11:44

Různé pracovní listy se dají stáhnout z Pinterestu a poté vytisknout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
2.3.21 11:44

@Pears206 díky, mrknu na to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
2.3.21 11:46

https://www.etaktik.cz/…erske-skoly/

Tady je lepší odkaz na ty sešity pro předškoláky. Hvězdičky jsou těžké, ty doporučuji až později, před nástupem do školy. Ty ostatní jsou jednoduché a dětem líbivé. Pracovala jsem s nimi s dětmi ve speciální MŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
2.3.21 11:47

Taky se přikláním k nakladatelství Taktik. Pak běžně dostupné časopisy s nálepkami, a Šikulka, Puntík, Dráček, možná je toho víc, to si někde prolistuj aktuální číslo. A dost jsem tiskla dětem z netu, na pinterestu je toho nekonečné množství. Byly období, kdy je bavilo jen bludiště nebo jen vystřihovánky, tak natiskneš pár listů, nemusíš platit celou knížku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
2.3.21 12:52

Nakladatelstvi Aksjomat, sesity s ukoly a samolepkami od 2/3/4/5let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
2.3.21 21:27

Kupuju tyhle věci v Levných knihách, něco je tam úplně pitomé, ale něco dobré… Měli jsme tehle sešitů jeden čas velkou spotřebu (žel, ty časy minuly), tak se mi nechtělo kupovat ob dva dny sešit za stovku. Akorát teď jsou Levné knihy zavřené, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.3.21 22:11

Kutílek. Není teda levný, ale na úplné začátky super. A po pár číslech (nám stačily tak 3 - je to pořád to samé) můžeš v pohodě přejít k něčemu složitějšímu. Naučí se ty naprosté základy - něco vymalovat (vyčmárat), spojit tečky, nalepit samolepku… Úkoly jsou vždy jeden na stránku, takže časopis za chvilku hotový, ale u nás bylo velké nadšení, protože i ne úplně šikovné dítě to rychle zvládalo i bez mé podpory.
Dobrý byl i sešit První úkoly - samolepky. Doporučuju navštívit stránky nakladatelství Svojtka, oni tam mají u těch pracovních sešitů vždy ukázky, takže můžeš tak trochu posoudit, jestli je to ta správná náročnost pro tvé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat