Pracovní místo učitelka 2. stupeň ZŠ nebo SŠ

24
7.4.21 16:10

Pracovní místo učitelka 2. stupeň ZŠ nebo SŠ

Zdravím místní paní učitelky. Chtěla bych se zeptat, jakou máte zkušenost s hledáním zaměstnání. Rozhodla jsem se pro změnu oboru. V současné době jsem na RD a během RD jsem si udělala v rámci CŽV pedagogické minimum plus vystudovala další obor na VŠ. V současné době jsem oslovila některé ZŠ a SŠ v okolí a vše bez reakce. Opravdu není poptávka po učitelích/učitelkách? Aprobaci mám z jedné VŠ v přírodovědném oboru, z druhého ekonomický obor, plus od září plánuji studovat na VŠ informatiku, takže bych teoreticky mohla mít i informatiku. Mohly byste mi, prosím, poradit jak nejlépe ředitele oslovit? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5491
7.4.21 16:23

Z jakého jsi regionu? To hraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27738
7.4.21 16:24

Tak momentálně mají asi všichni ředitelé hlavu v pejru, ještě chvíli počkej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
7.4.21 16:29

Zkušenost mám už dávnou, asi před 15 lety jsem hledala místo, mám 2 aprobace plus jinou VŠ. Marně, ani na poloviční prvek nechtěli. Jeden ředitel byl cítit alkoholem, ten ani nevěděl, co škola potřebuje, další mi do očí řekl, že ženu na místo učitelky technického předmětu nechce. A všude jinde bylo obsazeno. Pracuji jinde, ale myslím si, že kdybych se znova pokusila o učitelování, dopadlo by to podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 16:31

Teď mají školy a hlavně ředitelé svých starosti dost. Na ZŠ se řeší zápisy, rotační nástup 1. stupně, přijímačky na SŠ, testování…
SŠ řeší přijímačky a maturity.
Osobně bych chvíli počkala. Teď kamarád jednal u nás s ředitelem, že by chtěl nastoupit a řekl mu, že se má připomenout v květnu, až se začne řešit, jak to bude vypadat od září…
A co se týká počtu učitelek, u nás je 2. stupeň plně obsazen a jsou tam relativně mladí lidé. Žádný důchodce, nad 60 let nikdo, nad 50 let 2.
Nejvíc je učitelek na přírodopis.
Poptávka je po učitelkach na první stupeň.

• Citovat
  • Nahlásit
24
7.4.21 16:38
@truelly píše:
Z jakého jsi regionu? To hraje roli.

jedná se o Prahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
7.4.21 16:39
@Cimada píše:
Zkušenost mám už dávnou, asi před 15 lety jsem hledala místo, mám 2 aprobace plus jinou VŠ. Marně, ani na poloviční prvek nechtěli. Jeden ředitel byl cítit alkoholem, ten ani nevěděl, co škola potřebuje, další mi do očí řekl, že ženu na místo učitelky technického předmětu nechce. A všude jinde bylo obsazeno. Pracuji jinde, ale myslím si, že kdybych se znova pokusila o učitelování, dopadlo by to podobně.

zatím nemůžu soudit. Ale jedna soukromá škola se mi ozvala, ale komunikace je taková zvláštní. Tak už jen z toho usuzuji, že ta škola nebude asi zrovna kvalitní a nebude mít dobrý přístup ani ke studentům ani k zaměstnancům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
7.4.21 16:40

Vetšina tu píšete, že se bude obsazení řešit až v květnu… myslela jsem, že se složení sboru řeší již v dubnu… samozřejmě chápu, že teď úplně jiná situace než v jiných letech a ředitelé toho mají asi hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5491
7.4.21 16:41
@Novauca píše:
jedná se o Prahu.

Tak tam údajně shánějí učitele nejvíc. Pokud jsi na Facebooku, zkus se přidat do skupiny Jdi pracovat v pedagogických oborech, napiš tam obory, které můžeš učit, místo kde chceš učit a možná se Ti někdo ozve, že ví o volném místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12845
7.4.21 16:46

S informatikou tě budou brát všema deseti, podle RVP se zvyšuje dotace a lidi aprobovaní nejsou. Nabízej se v tomto duchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
7.4.21 16:47

Taky bych počkala až na květen nebo červen. Teď se řeší přijímací zkoušky a maturity. U nás třeba nejvíc učitelů odchází právě v těchto měsících, respektive přestupují na jiné školy nebo jdou do důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
7.4.21 16:51
@Novauca píše:
zatím nemůžu soudit. Ale jedna soukromá škola se mi ozvala, ale komunikace je taková zvláštní. Tak už jen z toho usuzuji, že ta škola nebude asi zrovna kvalitní a nebude mít dobrý přístup ani ke studentům ani k zaměstnancům.

No tak kdyby sis mohla ještě vybírat školu podle „kvality“, tak to silně pochybuji. :D :? To nám teda za rok napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 16:56

Spolužák je ředitel - a říkal, že tenhle rok žádné velké odchody nejsou (ani důchod, ani mateřská, ani změny) - takže fakt nikoho nepoptává, lidi s ped. minimem nemusel brát tak 3 roky, navíc teď by měli i problém kvůli covid-očkování. Ale to je jen jeden názor. :nevim: Takže spíš psát tam, kde hledají.

• Citovat
  • Nahlásit
SAJ
8563
7.4.21 17:25
@Novauca píše:
Zdravím místní paní učitelky. Chtěla bych se zeptat, jakou máte zkušenost s hledáním zaměstnání. Rozhodla jsem se pro změnu oboru. V současné době jsem na RD a během RD jsem si udělala v rámci CŽV pedagogické minimum plus vystudovala další obor na VŠ. V současné době jsem oslovila některé ZŠ a SŠ v okolí a vše bez reakce. Opravdu není poptávka po učitelích/učitelkách? Aprobaci mám z jedné VŠ v přírodovědném oboru, z druhého ekonomický obor, plus od září plánuji studovat na VŠ informatiku, takže bych teoreticky mohla mít i informatiku. Mohly byste mi, prosím, poradit jak nejlépe ředitele oslovit? Děkuji

Chybí elementaristé, matikáři, fyzikáři a chemikáři. Informatiků taky není dost a problém je s přeučenými z jiných oborů (doplnění vzdělání), protože to prostě nebývá ono a ředitelé to vědí.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46759
7.4.21 17:42
@Novauca píše:
Zdravím místní paní učitelky. Chtěla bych se zeptat, jakou máte zkušenost s hledáním zaměstnání. Rozhodla jsem se pro změnu oboru. V současné době jsem na RD a během RD jsem si udělala v rámci CŽV pedagogické minimum plus vystudovala další obor na VŠ. V současné době jsem oslovila některé ZŠ a SŠ v okolí a vše bez reakce. Opravdu není poptávka po učitelích/učitelkách? Aprobaci mám z jedné VŠ v přírodovědném oboru, z druhého ekonomický obor, plus od září plánuji studovat na VŠ informatiku, takže bych teoreticky mohla mít i informatiku. Mohly byste mi, prosím, poradit jak nejlépe ředitele oslovit? Děkuji

Kdyz jsem hledala misto, rozeslala jsem na skoly, kdy jsem chtela pracovat motivacni dopis s zivotopisem s vetou, ze ho mohou uchovat pro dalsi prilezitost. Ozyvaly se mi skoly i po letech, na jedne z nich ted pracuju uz se smlouvou na neurcito.
Ted je ten pravy cas oslovit skoly. Prichazi doba, kdy se planuje, kolik lidi bude treba pro dalsi skolni rok, resi se, jestli nekdo nechce odejit apod.
Mam ted kolegyni, inzenyrku, ktera misto ziskala az o hlavnich prazdninah, protoze nekdo dal vypoved az v cervnu.
K pohovorum me standardne zvali duben-cerven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat