Pracovní neschopnost a doba určitá

Anonymní
19.5.20 13:20

Pracovní neschopnost a doba určitá

Ahoj holky, mám takový dotaz. Přítel byl zaměstnaný na dobu určitou v práci. Než mu skončila smlouva, tak šel marodit. V Praze ukončil neschopenku a souhlasí i se skončením smlouvy ( výpověď). Prvního má nastoupit do nové práce. Ale otázka je, zda teď musí jít za zaměstnavatelem a podepsat výpověď, nebo tam nemusí chodit když měl na dobu určitou a smlouva mu skončila?
Děkuji za odpovědi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.5.20 13:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz. Přítel byl zaměstnaný na dobu určitou v práci. Než mu skončila smlouva, tak šel marodit. V Praze ukončil neschopenku a souhlasí i se skončením smlouvy ( výpověď). Prvního má nastoupit do nové práce. Ale otázka je, zda teď musí jít za zaměstnavatelem a podepsat výpověď, nebo tam nemusí chodit když měl na dobu určitou a smlouva mu skončila?
Děkuji za odpovědi :srdce:

Oprava, ne v Praze ale v pátek :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.20 13:31
@Anonymní píše:
Oprava, ne v Praze ale v pátek :D :D :D

Taky mi skončila smlouva na dobu určitou, nějaký papíry jsem podepisovala myslím započtak a ještě jeden papír, výpověď ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13330
19.5.20 13:44

Ukončení smlouvy není výpověď. Nějaké papíry o ukončení pracovního poměru se povětšinou dělají, minimálně při předání věcí typu klíče/telefon/pracovní pomůcky.

Ať tam zavolá, co je potřeba. Třeba to půjde řešit poštou nebo elektronicky.

Minimálně si potřebuje vyzvednout zápočtový list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
19.5.20 14:08

Tak pokud mu vypršela smlouva, proc by daval výpověď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14001
19.5.20 14:25

Výpoveď se nepodepisuje. Jinak on žádnou nedostal. Jen mu skončila smlouva. Ať zavolá zaměstnavateli, jestli s ním potřebuje vyřešit předání např. klíčů, vyklizení skříňky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama