Pracovní neschopnost a nástup na mateřskou, budu mít nárok?

Anonymní
11.8.20 10:29

Pracovní neschopnost a nástup na mateřskou, budu mít nárok?

Ahoj, chci se zeptat. Od konce listopadu 2019 jsem na neschopence a teď jsem zjistila, že jsem těhotná termín porodu březen 2021. Chci se zeptat jestli někdo nevíte jestli budu mít nárok na mateřskou nebo půjdu automaticky rovnou na rodicak? Jak to bude když přejdu s neschopenkou od praktického doktora ke gynekologovi?
Moc děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13355
11.8.20 10:42
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat. Od konce listopadu 2019 jsem na neschopence a teď jsem zjistila, že jsem těhotná termín porodu březen 2021. Chci se zeptat jestli někdo nevíte jestli budu mít nárok na mateřskou nebo půjdu automaticky rovnou na rodicak? Jak to bude když přejdu s neschopenkou od praktického doktora ke gynekologovi?
Moc děkuji za odpovědi

A tvoje pracovní neschopnost stále trvá? Nebo se ti jen jako těhotné nechce po půl roce zpět do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
11.8.20 10:57

Smlouva ti pořád trvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
11.8.20 11:12

V listopadu 2020 budeš muset žádat o prodloužení podpůrčí doby, nebo o ID. Máš stále platnou smlouvu? Pokud máš smlouvu, tak nárok na PPM máš. Hlavne ale budes muset vyresit to prodloužení neschopenky, protože myslim, ze nejde jen tak marodit vic jak rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
11.8.20 11:35

Jojo moje pracovní neschopnost stále trvá a ikdybych teď měla nastoupit do práce, tak bych musela jít na rizikové, protože dělám dost fyzicky náročnou práci..

@1mila2 já právě vím, že je to nějak ohraničené tím rokem, tak abych pak nezůstala 3/4 měsíce bez peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13355
11.8.20 11:43
@Terez097 píše:
Jojo moje pracovní neschopnost stále trvá a ikdybych teď měla nastoupit do práce, tak bych musela jít na rizikové, protože dělám dost fyzicky náročnou práci..

Není možnost přeřazení na jinou pozici, kterou bys jako těhotná vykonávat mohla?
Pokud ne, tak budeš muset řešit ten více než rok neschopenky a mám trochu pocit, že ti to zamává s mateřskou… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7694
11.8.20 11:51

Dělat to né, ale množit se to jó.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
11.8.20 11:55

@Terez097 pokud uz bys do prace mohla, kdybys tehotna nebyla, tak pracovat jdi. Nevhodná prace neni důvod pro neschoopenku, zamestnavatel te musi přiřadit na vhodne misto. Jestli ti nic neni a jsi doma jen proto, ze mas nevhodnou práci, tak ti to neprojde, az v tom nekdo zacne stourat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13355
11.8.20 11:57

@Kriss Tina Tak tak. A při tom posudku po roce PN v tom určitě šťourat budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
11.8.20 12:00

Já to napsala asi blbě, moje pracovní neschopnost stále trvá, takže ikdybych těhotná nebyla tak mě do práce nepustí..
Ve zprávě od lékaře mám už teď napsáno, že nesmím dělat stojatou a fyzicky náročnou práci, tím pádem už bych ani neprošla u závodního lékaře.. Tím pádem by to pro mě znamenalo výpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13355
11.8.20 12:08
@Terez097 píše:
Já to napsala asi blbě, moje pracovní neschopnost stále trvá, takže ikdybych těhotná nebyla tak mě do práce nepustí..
Ve zprávě od lékaře mám už teď napsáno, že nesmím dělat stojatou a fyzicky náročnou práci, tím pádem už bych ani neprošla u závodního lékaře.. Tím pádem by to pro mě znamenalo výpověď

V tom případě nepřecházej na neschopenku ke gynekologovi, protože gynekologickou překážku v práci nemáš. Pokračuj v té od obvodního lékaře, dokud nenastoupíš na mateřskou. Jak je to s tím přezkoumáním po roce PN určitě někde vygooglíš, s tím zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
11.8.20 12:18

@unuděná dobře, děkuji moc za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60104
11.8.20 14:35
@Anonymní píše:
Moc děkuji za odpovědi

Pokud máš stále smlouvu, pak nárok máš.. Pokud nemáš pracovní smlouvu, rovnou rodicak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama