Reklama

Pracovní neschopnost a vedlejší OSVČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 08:20
Pracovní neschopnost a vedlejší OSVČ

Zdravím všechny zkušené. Chci Vás poprosit o radu. Od prosince pracují na 60% úvazek, párkrát jsem se nevešla do minimální mzdy. K tomu mám jako vedlejší OSVČ, kde skoro nic nevydělával, takže neplatim žádné zálohy. Ty jsem platila 3 měsíce v minulém roce. Musela jsem odejít na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství. Mohu si i teď dál přivydělat i při nemocenské? Nepřekáží tomu to, že jsem si v loni platila zálohy? Jedná se o výtvarné práce, které zvládnu i z postele a hlavně mě baví. Moc všem děkuji.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62903 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 08:23

Jo, můžeš.

Freesia
Kecalka 270 příspěvků 06.09.18 15:25

jestliže pobíráš nemocenskou, tak podle mě nemůžeš, stejně jako bys neměla podnikat, když budeš na mateřské dovolené. Při rodičáku už můžeš.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62903 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 16:16
@Freesia píše:
jestliže pobíráš nemocenskou, tak podle mě nemůžeš, stejně jako bys neměla podnikat, když budeš na mateřské dovolené. Při rodičáku už můžeš.

To neni pravda, jelikoz jak nemocenskou tak pak mazerskou bude mit ze zamestnani, tak podnikat muze. Pri mateřské libovolne, pri pn to nesmi narusovat lecebny rezim, coz cinnost, ktera jde vykonavat v posteli, nebude.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >