Pracovní neschopnost a vedlejší OSVČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 08:20
Pracovní neschopnost a vedlejší OSVČ

Zdravím všechny zkušené. Chci Vás poprosit o radu. Od prosince pracují na 60% úvazek, párkrát jsem se nevešla do minimální mzdy. K tomu mám jako vedlejší OSVČ, kde skoro nic nevydělával, takže neplatim žádné zálohy. Ty jsem platila 3 měsíce v minulém roce. Musela jsem odejít na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství. Mohu si i teď dál přivydělat i při nemocenské? Nepřekáží tomu to, že jsem si v loni platila zálohy? Jedná se o výtvarné práce, které zvládnu i z postele a hlavně mě baví. Moc všem děkuji.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 08:23

Jo, můžeš.

Freesia
Kecalka 302 příspěvků 06.09.18 15:25

jestliže pobíráš nemocenskou, tak podle mě nemůžeš, stejně jako bys neměla podnikat, když budeš na mateřské dovolené. Při rodičáku už můžeš.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 16:16
@Freesia píše:
jestliže pobíráš nemocenskou, tak podle mě nemůžeš, stejně jako bys neměla podnikat, když budeš na mateřské dovolené. Při rodičáku už můžeš.

To neni pravda, jelikoz jak nemocenskou tak pak mazerskou bude mit ze zamestnani, tak podnikat muze. Pri mateřské libovolne, pri pn to nesmi narusovat lecebny rezim, coz cinnost, ktera jde vykonavat v posteli, nebude.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >