Pracovní neschopnost a vedlejší OSVČ

Anonymní
6.9.18 08:20

Pracovní neschopnost a vedlejší OSVČ

Zdravím všechny zkušené. Chci Vás poprosit o radu. Od prosince pracují na 60% úvazek, párkrát jsem se nevešla do minimální mzdy. K tomu mám jako vedlejší OSVČ, kde skoro nic nevydělával, takže neplatim žádné zálohy. Ty jsem platila 3 měsíce v minulém roce. Musela jsem odejít na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství. Mohu si i teď dál přivydělat i při nemocenské? Nepřekáží tomu to, že jsem si v loni platila zálohy? Jedná se o výtvarné práce, které zvládnu i z postele a hlavně mě baví. Moc všem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74817
6.9.18 08:23

Jo, můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
6.9.18 15:25

jestliže pobíráš nemocenskou, tak podle mě nemůžeš, stejně jako bys neměla podnikat, když budeš na mateřské dovolené. Při rodičáku už můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74817
6.9.18 16:16
@Freesia píše:
jestliže pobíráš nemocenskou, tak podle mě nemůžeš, stejně jako bys neměla podnikat, když budeš na mateřské dovolené. Při rodičáku už můžeš.

To neni pravda, jelikoz jak nemocenskou tak pak mazerskou bude mit ze zamestnani, tak podnikat muze. Pri mateřské libovolne, pri pn to nesmi narusovat lecebny rezim, coz cinnost, ktera jde vykonavat v posteli, nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat