Pracovní neschopnost, co dělat s doklady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 11:18
Pracovní neschopnost, co dělat

Ahoj, potřebují poradit. Nemám vůbec zkušenost. Ode dneška jsem na neschopence. Za et močových cest. Doktor mi dal tři výtisky. Nemám tušení co kam který??? Jaký poslat zaměstnavateli??? Nedostanu se k němu, musím přes poštu. Nějaký si nechat??? A ten třetí??? K

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9429 příspěvků 16.04.19 11:23

Zlutej si nechat doma, modrej zaměstnavateli a ruzovej dáváš taky do práce, ale tuším až při ukončení, nebo když ses doma dyl jak 14 dní :think: tak do té práce zavolej jestli chtěj rovnou oba nebo jim stačí ten modrej.

iiiv
Extra třída :D 11339 příspěvků 16.04.19 11:27
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.04.19 11:29

Do práce pošli modrý díl. Červený (4.díl) se dává ke 14 dni, já ho většinou pacientům nedávám hned, ale až ten 14. den, pokud marodí déle než 14 dní. Pokud méně tak jim ho dám společně s dílem 5., ten je taky červený a to je ukončení. Žlutý díl si nech u sebe, ten nosíš na kontroly k doktorovi a při ukončení neschopnosti si ho nechává doktor a pošle ho na sociálku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 11:29

Modrý posíláš do práce, nezapomeň řádně vyplnit. Žlutý musíš mít vždy u sebe a červený dáváš do práce, když neschopenku ukončuješ. Nevím na jak dlouho to máš, ale prvních 14 dní ti hradí zaměstnavatel, pokud budeš doma déle, hlídej si na konci měsíce lístek na peníze, který musíš také do práce odeslat. Tento lístek ti dává doktor.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.04.19 11:33
@Anonymní píše:
Modrý posíláš do práce, nezapomeň řádně vyplnit. Žlutý musíš mít vždy u sebe a červený dáváš do práce, když neschopenku ukončuješ. Nevím na jak dlouho to máš, ale prvních 14 dní ti hradí zaměstnavatel, pokud budeš doma déle, hlídej si na konci měsíce lístek na peníze, který musíš také do práce odeslat. Tento lístek ti dává doktor.

to ukončení je ale až 5. díl a ten u sebe určitě zakladatelka nemá, ten má doktor. Červené jsou 2, jeden ke 14 dni a druhý ukončení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 11:45
@Lucka1111 píše:
to ukončení je ale až 5. díl a ten u sebe určitě zakladatelka nemá, ten má doktor. Červené jsou 2, jeden ke 14 dni a druhý ukončení.

Ano, tím červeným myslím k přechodu na OSSZ po těch 14ti dnech, což jsem výše psala, možná jsem se špatně vyjádřila. Já ho třeba dostala ihned a taky ihned do práce dala, ale u mě už bylo jasné, že budu doma dlouho (rizikové těhotenství).

Cenarius
Stálice 95 příspěvků 16.04.19 12:04
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebují poradit. Nemám vůbec zkušenost. Ode dneška jsem na neschopence. Za et močových cest. Doktor mi dal tři výtisky. Nemám tušení co kam který??? Jaký poslat zaměstnavateli??? Nedostanu se k němu, musím přes poštu. Nějaký si nechat??? A ten třetí??? K

A to je takový problém, když něco dostanu do ruk a vidím to poprvé, tak se hnedka zeptat toho kdo mě to dává? Pak má člověk hnedka o starost méně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 12:47

Holky nemám žádné barevný. Jen klasický černobílý. Označeny 3 díl, 2 díl a 4 díl. Je mi jasný, že třetí mám dát zaměstnavateli, to mi Dr řekl. Ale ty další?? Jinak přeci se neplatí první tři dny neschopenky ne??? Za další já jsem zároveň na ÚP a práci mám na dpc. poprve a nevím co teď?? Nevyznám se v tom. Jinak asi mi enwxhopenka skončí v úterý. Mám na tDen ATB, pak musím k urologii a k obvodní mu

Váš příspěvek
Reklama