Pracovní neschopnost po pracovní neschopnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 19:55
Pracovní neschopnost po pracovní neschopnosti

Ahoj, Dobrý den
mám dotaz ohledně pracovní neschopnosti a výplaty dávek…Prosím z čeho by se mi vypočítávala nemocenská, když mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou už cca 4roky, jenže od 1.9.2016 do 31.1.2017 jsem byla v pracovní neschopnosti??? Jen jsem nastoupila do práce vše se mi vrátilo a obávám se, že budu muset jít znovu marodit. Z čeho by se to tentokrát počítalo? moc prosím o odpověď jsem zoufalá a snažím se vydržet, ale bolesti jsou to strašné. Omlouvám se za anonym. Hanka

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Cicita
Kecalka 168 příspěvků 15.02.17 20:19

Znovu z tveho platu. Doba nemocenske se nezapocitava.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 20:48

Mockrát děkuji, já z toho měla strašné nervy, doufám tedy, že se na něco přijde dřív než budu muset znovu marodit, ale bolesti jsou to hrozný a ještě na mě koukaj jak na blbce, že nechci chodit víkendy.

Cicita
Kecalka 168 příspěvků 15.02.17 20:55

Drzim pesti, at vsechno dobre dopadne ;) Ale zadny strach. Nemocenskou budes mit jakoprijem predtim. Teda s tim, ze opet budes absolvovat tri neproplacene dny, 14 plati zamestnavatel… takze klasika prvni mesic kulovy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 14:11

Zdravím, chtěla bych se zeptat jak je to s nárokem na pracovní neschopnost jestliže marodím cc 9 měsíců a nastoupím do práce a např. po třech týdnech v práci budu muset jít opět na neschopenku. Krátí se mi nějak doba po kterou budu moci opět marodit? Nebo mám nárok na dalších 380 dní podpůrčí doby? Dekuju za odpověď.

Elishka1
Závislačka 3343 příspěvků 26.09.18 14:21

(2) Vznikl-li nárok na nemocenské z důvodu dočasné pracovní neschopnosti, započítávají se do podpůrčí doby uvedené v odstavci 1 doby předchozích dočasných pracovních neschopností, pokud spadají do období 380 kalendářních dnů před vznikem dočasné pracovní neschopnosti; tento zápočet se provede i v případě, že předchozí dočasná pracovní neschopnost byla uznána pro jinou pojištěnou činnost. Předchozí období dočasné pracovní neschopnosti se započítávají do podpůrčí doby, i když při nich nemocenské nenáleželo. Věta první a druhá se nepoužije v případě, kdy pojištěná činnost trvala aspoň 190 kalendářních dnů od skončení poslední dočasné pracovní neschopnosti.

---- Takže 3 týdny jsou málo, musela bys 190 dnů, aby se předchozí nemoc nezapočítávala. Pak je možnost požádat o prodloužení, ale na to musíš splňovat podmínky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:06

@Elishka1 díky za odpověď, takže je to úplně v pr… jsem totiž doma kvůli IVF a z toho 2× bohužel revize. No a po novém roce bych měla jít do dalšího pokusu a musela bych být zase doma. Jsem z toho uz fakt špatná :,(

karkarka
Závislačka 4293 příspěvků 27.09.18 07:18
@Anonymní píše:
@Elishka1 díky za odpověď, takže je to úplně v pr… jsem totiž doma kvůli IVF a z toho 2× bohužel revize. No a po novém roce bych měla jít do dalšího pokusu a musela bych být zase doma. Jsem z toho uz fakt špatná :,(

To jako vazne marodis rok v kuse kvuli ivf?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 09:55

@karkarka necelých osm měsíců, bylo to komplikované :(

Veruberus
Stálice 96 příspěvků 23.01.19 13:19
@Anonymní píše:
@Elishka1 díky za odpověď, takže je to úplně v pr… jsem totiž doma kvůli IVF a z toho 2× bohužel revize. No a po novém roce bych měla jít do dalšího pokusu a musela bych být zase doma. Jsem z toho uz fakt špatná :,(

Jsem na tom podobně. Jen s tím rozdílem, že můj zaměstnavatel mezitím ukončil činnost, takže ted řeším co a jak. Jak to dopadlo s tebou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 13:27

ahojky, jsem na tom stejně :( 8 měsíců marodím s vícero věcmi. Cca před 4mi měsíci jsme se rozhodli zkusit miminko, ale zatím nic. Dle výsledků od doktora budu muset v případě otěhotnění jít na riziko:( takže nevím vůbec co se bude dít, když třeba v březnu otěhotním :( Jsem z toho všeho strašně na nervy.

Veruberus
Stálice 96 příspěvků 23.01.19 13:29
@Anonymní píše:
ahojky, jsem na tom stejně :( 8 měsíců marodím s vícero věcmi. Cca před 4mi měsíci jsme se rozhodli zkusit miminko, ale zatím nic. Dle výsledků od doktora budu muset v případě otěhotnění jít na riziko:( takže nevím vůbec co se bude dít, když třeba v březnu otěhotním :( Jsem z toho všeho strašně na nervy.

No to mi povídej, ted to řeším a vypadá to, že nejspíš budu v těhotenství pár měsíců bez peněz :/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 13:36

@Veruberus co znamená pár měsíců? jak tohle může stát dopustit. Můj muž pracuje, ale máme hypotéku. Přivýdělek bych mohla mít, ale max.6tis za měsíc :( a kvůli tomu, že mám nalomené zdraví a musím marodit a v klidu zkusit aspoň založit rodinu, tak ale budu dřít bídu s nouzí, protože se o mě nikdo nepostará :( a to má člověk odpracovaných takových let

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 23.01.19 13:37

V případě, že by i po uplynutí lhůty 380 dnů nadále zdravotní stav zaměstnance odůvodňoval pokračování pracovní neschopnosti (a nikoli nutně již uznání invalidity), pak může být na žádost zaměstnance tzv. podpůrčí doba na základě vyjádření posudkového lékaře prodloužena příslušnou Okresní správou sociálního zabezpečení.

Podpůrčí doba může být prodloužena nejvýše o tři měsíce. Pokud ani pak zdravotní stav zaměstnance neodůvodňuje změnu v přístupu, může se podpůrčí doba opětovně prodlužovat, avšak celkem maximálně o 350 dní.

Tricitka31
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 23.01.19 13:44

@anonym To jako vazne? proc by se o vas mel starat stat? mate muze, rodinu, ti by se meli starat, ne stat 8o a pokud mate nalomene zdravi, tak otehotneni vas asi neuzdravi…mozna si dat nejdriv zdravi dohromady a pak otehotnet, z MD se zit da :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama