Pracovní oblečení, pocit méněcennosti

Anonymní
21.4.21 10:27

Pracovní oblečení, pocit méně cenosti

Zdravím, rád bych se tady vypsal a také bych chtěl vědět vaše názory, typy, rady na konkrétní téma. Již nějakou dobu pracuji jako ostraha v obchodě, donedávna nebylo pracovní oblečení nutností ale před dvěma týdny se vše změnilo, teď se musí nosit uniforma která se skládá z černých kalhot, černé košile a kravaty. S kalhotami nemám žádný problém, problém mám s košilí. Košile běžně nosím,( jako dítě sem trpěl koupono fobií) ale v té pracovní košili se necítím dobře a mám pocit méně cenosti a zranitelnosti a to hlavně v přítomnosti žen.
Vadí mi na té košili snad všechno střih, materiál, barva. Budu rád za jakoukoli radu, typ, názor

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16600
21.4.21 10:29
@Anonymní píše:
Zdravím, rád bych se tady vypsal a také bych chtěl vědět vaše názory, typy, rady na konkrétní téma. Již nějakou dobu pracuji jako ostraha v obchodě, donedávna nebylo pracovní oblečení nutností ale před dvěma týdny se vše změnilo, teď se musí nosit uniforma která se skládá z černých kalhot, černé košile a kravaty. S kalhotami nemám žádný problém, problém mám s košilí. Košile běžně nosím,( jako dítě sem trpěl koupono fobií) ale v té pracovní košili se necítím dobře a mám pocit méně cenosti a zranitelnosti a to hlavně v přítomnosti žen.
Vadí mi na té košili snad všechno střih, materiál, barva. Budu rád za jakoukoli radu, typ, názor

Z pohledu žen vypadá košile (a celkově uniforma) na chlapech mnohem mužněji a lépe, než tričko. Většině mužů naopak dodává pocit důležitosti.
Pokud s tím máš problém, třeba by ses mohl domluvit se zaměstnavatelem na černém triku s límečkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7901
21.4.21 10:30

Řeš to se zaměstnavatelem, ať to třeba šije někde jinde nebo ať ti proplatí tu, co si vybereš a koupíš sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26177
21.4.21 10:34

Ostraha v obchodě, která má strach pocit zranitelnosti v přítomnosti žen :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16356
21.4.21 10:34

Pocit méněcenosti je v tvé hlavě, ne v košili.

A pokud ti nevyhovuje práce, tak si hledej jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
21.4.21 10:36

Je poměrně dost zaměstnání, kde se nosí stejnokroj - pošta, doprava… Buď si zvykni, nebo jdi dělat něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 10:37

Chápu.
Já třeba kvuli tomu, že se musela nosit čepice nebo síťka na hlavě na pozici prodavačky v uzeninach, nenastoupila na brigádu a našla si něco jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
8139
21.4.21 10:40
@pikola píše:
Ostraha v obchodě, která má strach pocit zranitelnosti v přítomnosti žen :mrgreen:

Asi se obava, ze ho nejaka vasniva nakupci umlati kabelkou nebo holi (to je-li jeho rajonem Orsay ci Kaufland) ;).
Zakladateli, obavam se, ze ostraze asi zamestnavatel nebude nechavat sit kosile u Blazka, aby posilil tvou muznost a sebeduveru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
21.4.21 10:41

Měl jsi se líp učit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 10:41

Ještě chci dopsat, že bych si s tím na hlavě také cítila meněcenná. Nevím proč, prostě jsem to tak měla. Nebylo to založeno třeba na tom, že bych si o prodavacich v masně myslela, že jsou něco miň. Nevim, kde a proč se ve mně tyto pocity studu a méněcennosti se spojením s touto capkou nebo síťkou vzali.

• Citovat
  • Nahlásit
1399
21.4.21 10:44

Zkus se domluvit na vlastní košili. Pokud je tam nějaké logo, tak navrhni, že našiti loga uhradís že svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 10:47

@Blankaspl v tom je ten problém, že nemohu dělat moc práci i když bych strašně chtěl. Bohužel mám svá omezení tak sem rád za stabilní práci

• Citovat
  • Nahlásit
12317
21.4.21 10:49
@JOHNDENVER píše:
Měl jsi se líp učit

A tohle je fakt nutný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
21.4.21 10:50

Košile jsou na chlapech super, vypadají mnohem lépe, jak v tričku. Pokud to tedy není havajská košile :mrgreen: nechápu, proč to to vadi. Já dělala u ostrahy v bance v roce 2001, už tehdy to byl standardní oděv, my měli modrou košili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12317
21.4.21 10:51

Ja vás chápu! Mne by třeba nevadilo nosit sesterskou uniformu. To mi přijde ok. Ale takhle mezi lidmi nějakou síťku, to bych nedala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat