Pracovní pobyt/stáž - potvrzení od lékaře?

287
28.10.19 10:03

Pracovní pobyt/stáž - potvrzení od lékaře?

Zdravím;-)
Mám dotaz, pracuji v nemocnici, nejsem zdravotník :-), ale vychovatelka/herní terapeut,
naše nemocnice je propojená (spoluprácí a výměnnými stážemi) s jednou v Holandsku.
Teď mi nabídli „stáž“, je to týden, na dětské klinice, ale musím si, krom jiného zajistit potvrzení od doktora - jakože zdr. způsobilost, mám lejstro a měl by mi ho potvrdit obvoďák. Jenže ten je na tyhle věci nechápavej :lol: a tak se bojím, že mi opět řekne, že on nemůže ( ne že bych bych nesměla kvůli nějaký nemoci atd.), protože on má nějaký „svoje“ zákony, podmínky. Byla jsem s tím nejdřív u závodní, ale ta právě řekla, že s tím mám jít za obvodním dr. V téhle práci jsem krátce a obvoďák, že má o stavu pacienta větší přehled, než závodní, kam se chodí max. 1×2roky.
Chci se tedy zeptat, jestli někdo řešil podobný problém- potvrzení na prac. pobyt, o obvoďáka a s jakým výsledkem a účtem/cenou? Děkuji!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28571
28.10.19 10:09

Tak nevidím důvod, proč by to obvodní nepotvrdil. A cenu má každý doktor jinou, tak je zbytečné tu cenu vypisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16391
28.10.19 10:28

Obvoďáci tohle zcela normálně potvrzují, za pětikilo, které ti pak zpětně proplatí zaměstnavatel.

Přestaň v hlavě vytvářet katastrofické scénáře -je to jen neurotický příznak, který ti škodí a nepomáhá a prostě zajdi pro razítko ke svému lékaři.

A případně výhledově teda začni pracovat se svou nejistotou a úzkostí, než tě to úplně sežere.

Pro základní inspiraci třeba Karen H.

https://www.kosmas.cz/…lidsky-rust/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
28.10.19 11:26

@Ou
Nevytvářím scénáře, píšu z osobní zkušenosti. A " nahodnou" reklamu na knihu opravdu nepotřebuji ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
28.10.19 12:03
@LennkaK. píše:
Jenže ten je na tyhle věci nechápavej :lol: a tak se bojím, že mi opět řekne, že on nemůže ( ne že bych bych nesměla kvůli nějaký nemoci atd.), protože on má nějaký „svoje“ zákony, podmínky.

No, a jakých zákonů a podmínek se posledně dovolával, když ti potvrzení odmítl podepsat?

@LennkaK. píše:
@Ou
Nevytvářím scénáře, píšu z osobní zkušenosti. A " nahodnou" reklamu na knihu opravdu nepotřebuji ;-)

A co ti pomůže, že někdo jiný řešil podobný problém? Kdo ho řešil, ten asi doktorovi řekl, jaké nároky ta stáž na něj bude mít, co tam bude dělat a doktor mu vystaví potvrzení, že je způsobilý.

Ty nároky jsou popsané srozumitelně na tom formuláři, ne?

Doktorů, kteří nevědí, co se po nich chce, když po nich pacient chce potvrzení o zdravotní způsobilosti, je asi málo, takže sotva narazíš na někoho, kdo řešil podobný problém.

Když máš zkušenosti, že je lékař nechápavý a dělá ti problémy, které mít nemusíš, tak změň lékaře - vyber si takového, který bude chápavější.

Pokud by mi utekla zahraniční stáž jenom proto, že by můj doktor nevěděl, co po něm chci, když bych po něm chtěl potvrzení o zdravotní způsobilosti k zahraniční stáži v nemocnici v určitém povolání, tak bych si našel takového, který by to věděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10691
28.10.19 13:51
@Ou píše:
Obvoďáci tohle zcela normálně potvrzují, za pětikilo, které ti pak zpětně proplatí zaměstnavatel.Přestaň v hlavě vytvářet katastrofické scénáře -je to jen neurotický příznak, který ti škodí a nepomáhá a prostě zajdi pro razítko ke svému lékaři.

ale prosím tě, proč takhle útočíš? čeho to příznak je?

samozřejmě záleží na tom, jakou práci dle kategorizace prací @LennkaK. vykonává. obvoďáci mohou potvrzovat pouze práce bez rizika poškození zdraví. ovšem pokud LennkaK vykonává práci ve zdravotnickém zařízení, tak je lehce možné, že už v některých oblastech může spadnout právě do kategorie, kde už nějaké to ohrožení zdraví je a v takovém případě může papír potvrzovat jenom smluvní lékař zaměstnavatele. a mám takový mlhavý pocit, že přímý kontak s pacienty ve zdravotnickém zařízení je sám o sobě bez dalších podmínek přesně ten rizikový faktor, který k posouzení vyžaduje závodního lékaře :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
28.10.19 14:10
@sagina píše:
ale prosím tě, proč takhle útočíš? čeho to příznak je?samozřejmě záleží na tom, jakou práci dle kategorizace prací @LennkaK. vykonává. obvoďáci mohou potvrzovat pouze práce bez rizika poškození zdraví. ovšem pokud LennkaK vykonává práci ve zdravotnickém zařízení, tak je lehce možné, že už v některých oblastech může spadnout právě do kategorie, kde už nějaké to ohrožení zdraví je a v takovém případě může papír potvrzovat jenom smluvní lékař zaměstnavatele. a mám takový mlhavý pocit, že přímý kontak s pacienty ve zdravotnickém zařízení je sám o sobě bez dalších podmínek přesně ten rizikový faktor, který k posouzení vyžaduje závodního lékaře :nevim:

V každém případě by měl obvoďák říct, proč potvrzení nemůže vydat, zakladatelka by si to měla zapamatovat nebo ještě lépe zapsat, přesvědčit se (třeba v zákoně) jestli má pravdu a jestli je to tak jak píšeš (tedy přímý kontakt s pacienty, tedy rizikové povolání, tedy potvrzení může vydat jen závodní lékař), tak je holt ten pešek na zaměstnavateli, aby poslal zakladatelku k závodnímu lékaři, než ji vyšle na stáž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat