Pracovní pohovor - "povězte nám něco o sobě"

Anonymní
12.3.17 14:07

Pracovní pohovor - "povězte nám něco o sobě"

Ahoj, chci se prosím zeptat: v úterý mám jít na pohovor do jedné firmy, shánějí asistentku na personální oddělení.
Když mi poví „řekněte nám něco o sobě“ tak čím začínáte? Povíte dobrý den, jmenuji se…a začnete říkat od začátku co jste studovali, kde jste pracovali, prostě úplně vše? Nebo mám říct momentální situaci, že prostě končím s podnikáním a zaujala mě jejich nabídka atd?
A ještě se chi prosím zeptat: ucházeli jste se někdo na pozici do personálního oddělení? Mohou mi dát nějaké testy, které se týkají personalistiky? Ale praxi nepožadují, jen je to prý výhodou.
Děkuji strašně moc a omlouvám se za anonym ;) Hezkou neděli.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

8768
12.3.17 14:25

No začala bych tím co jsem vystudovala, ale jen tím posledním. Pak zaměstnaní, praxi, tvoje podnikání, co ti to přineslo a v čem si se zdokonalila. Prostě třeba: Vystudovala jsem fakultu ekonomie na Karlově univerzitě, potom jsem tři roky pracovala na pozici hlavní účetní ve firmě Standa a Karel, v roce 2012 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, se samovzdělávaním jsem ale nezahálela a získala certifikát Fce z anglického jazyka, v průběhu rodičovské dovolené jsem si založila vlastní malou firmu, kde jsem si prohloubila znalosti z účetnictví, organizace zaměstnanců,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8768
12.3.17 14:28

A ještě bych se připravila na otázku: Proč u nás chcete pracovat? a potom na: Jaký si myslíte, že máte nedostatky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5710
12.3.17 14:54

Tak zalezi, jestli se takhle zeptají hned na zacatku-pak tu posledni školu a praxi, kdyz az pozdeji, tak to bude spis otazka na nejake vase vlastnosti, takze budou chtit vedet i treba konicky nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 15:17
@Tarinka píše:
A ještě bych se připravila na otázku: Proč u nás chcete pracovat? a potom na: Jaký si myslíte, že máte nedostatky?

Tak to je jasné: Protože hledá práci, a nedostatky žádné :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 15:32

Děkuju. Já jsem právě po škole dělala ve 3 firmách tak nevím jestli mám opravdu povídat o každé práci co jsem tam dělala. To bude na dlouho pak :mrgreen:
A myslíte že mi mohou dát i nějaký test? I když nepožadují žádnou praxi, tak asi ne, co?

• Nahlásit
  • Citovat
8768
12.3.17 15:55

No stačí, když řekneš Pracovala jsem u tam, tam a tam…jako asistentka, fakturantka a mzdová účetní…stačí takhle, když je to bude zajímat víc, tak se zeptaj…můžou si tě otestovat, jak třeba umíš zacházet s nějakým programem, nebo jak ovládáš jazyk, psychotest (to si myslím, že spíš ne)…těžko říct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 16:07

Holky a na otázku typu : „co vidíte jako svůj největší přínos pro firmu“? jste někdy odpovídaly? To mi přijde úplně divný.

• Nahlásit
  • Citovat
7531
12.3.17 16:15

No, ono je otázka jak celý ten pohovor bude probíhat do této otázky, pokud to bude hned na začátku, začala bych dokoncenym vzděláním a potom poslední max 2 místa ale i s náplní práce a co všechno jsi měla na starosti, stručně, ale tak abys zvládla vypichnout to nejdůležitější. Pokud v průběhu pohovoru už toto proběhlo, tak bych mluvila o tom jaká jsem jako clovek, cholerik se smyslem pro pořádek a podobně, čemu se venujes jako konicku, chodis do divadla a podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama