Pracovní poměr do konce roku, ÚP, mateřská?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 10:59

pracovní poměr do konce roku, ÚP, mateřská?

Dobrý den,
potřebuju pomoc, poradit.

Pracovní poměr mi končí 31.12.2021. Termín porodu mám někdy kolem 27.05.2022.

Pokud mi poměr končí k 31.12. a nastoupím na ÚP s tím, že budu čerpat podporu, budu mít nárok na mateřskou, pokud ano na jak dlouho? zaměstaná jsem 3,5 roku v tomto zaměstnání (jsem úplný lajk a moc se v tom nevyznám :( tudíž potřebuju pomoc, poradit.)

NEBO bude lepší jít marodit, 14 dní před koncem smlouvy?

Do ochranné lhůty by mi to vyjít mělo (cca 151dní), ale bohužel se v tom vůbec nevyznám.

Děkuji za veškeré rady a doporučení.

Hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
21.10.21 11:09

Ano, budeš mít nárok na mateřskou ať tak či tak, je 28 týdnů. Jestli chceš podvádět s neschopenkou to už si sahni sama do svědomí.

Příspěvek upraven 21.10.21 v 11:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9564
21.10.21 11:10

Budeš mít nárok v obou případech, ať už půjdeš na ÚP nebo na nemocenskou, PPM to neovlivní, vypočítá se ze mzdy v tomto zaměstnání. Nastoupíš na ni normálně klasicky 6-8 týdnů před porodem (výhodnější bude 6 týdnů a o dva týdny déle brát podporu nebo nemocenskou) a bude normálně 28 týdnů. Šla bych na ÚP, pokud nemáš zdravotní problémy. Nechtěla bych být omezená vycházkami a vymýšlet si s doktorem nějakou diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
21.10.21 11:18

A objektivně ti něco je? Nemocenská vyjde finančně lépe, ale zase být omezena vycházkami v době adventu a Vánoc a pak další 3 měsíce bych nechtěla a radši měla méně peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
21.10.21 11:26

Na UP ti stejně žádnou práci aktivně hledat nebo nabízet nebudou, protože jsi těhotná. Pokud půjdeš na nemocenskou, omezí ti vycházky a to dost rapidně.
Vzhledem k tomu, že se na obzoru objevuje hrozba dalšího lockdownu by to ale nemuselo být až tak strašné.
Mateřskou mít budeš, zbytek závisí na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat