Pracovní poměr na dobu určitou

Anonymní
17.4.17 10:24

Pracovní poměr na dobu určitou

Mám smlouvu na dobu určitou do konce dubna. Do teď mě nikdo nekontaktoval, jak to bude dál. A teď k mé otázce. Mám šest dní dovolené. Musím si jí vybrat, nebo mají povinnost mi jí, když si jí nevyberu, proplatit. Nechci o ní úplně přijít, ale jestli bych měla skončit a do konce si jí vybrat, tak už bych byla v práci jen tři dny a pak dovča. Nikdo mě nekontaktoval, dělají mrtvého brouka. Podle mě mají strach, že budu chtít přidat, nebo nevím. Pokud mají povinnost mi dovolenou proplatit, tak bych tam klidně chodila a pak už nepřišla. Nebo budu muset vypsat dovolenku. Zatím jsem měla práci jen na dobu neurčitou, tak nevím, jak to takhle chodí. Další dotaz je ohledně zkrácené pracovní doby. Jak se to definuje ve smlouvě. Chtěla bych jen čtyři pracovní dny místo pěti, ale třeba v květnu jsou volna. Ve smlouvě je to procentuelně, nebo jak? Chci být připravená, kdž na mě vybafnou.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1314
17.4.17 10:36

Nikdo tě nekontaktoval a tebe nenapadlo se zeptat? To asi nemáš moc zájem tam pracovat, když se ani nezeptáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
634
17.4.17 10:41

Pokud dělají mrtvého brouka, dělala bych ho taky. Pokud Ti dovolenou nenařídí a Ty si ji nevybereš, jsou povinni Ti ji proplatit. A pokud 2. května přijdeš do práce a nikdo Tě nepošle domů s tím, že tam už nemáš co dělat, smlouva se Ti automaticky mění na dobu neurčitou. A pokud chceš kratší úvazek, pak jsou dvě možnosti. Buď si stanovíte kratší dobu během celého pracovního týdne (třeba 6 hodin denně), pak vlastně nebudeš nijak krácená ani na svátcích, nebo si se zaměstnavatelem stanovíte pracovní dobu třeba od pondělí do čtvrtka a v tom případě, pokud svátek vyjde na pátek, máš smůlu, protože nemáš na pátek stanovenou žádnou směnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6679
17.4.17 10:45

Dovolenou si vybírat nemusíš, pokud tě nechají pracovat a k poslednímu ti vedení neřekne „papa“ smlouva se by se ti měla automaticky prodloužit a ted si nejsem jistá, jestli by jis už tedy neměla dostat na neurčito.
U mě to bylo tak, že jsem se taky vedení nepřipoměla a chodila do práce dál asi za 14dní mi šév smlouvu prodloužil s tím, že kdyby byl problém z jeho strany, řekl by to, kdyby z mé tak počítá, že bych to taky řekla, prostě to pro něho byl jen papír a když nestíhá…tak ho dá později. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
17.4.17 10:50
@jary1 píše:
Nikdo tě nekontaktoval a tebe nenapadlo se zeptat? To asi nemáš moc zájem tam pracovat, když se ani nezeptáš.

Osobne bych se taky neptala a nepripominala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2644
17.4.17 11:11

U nas tedy neni zadny stabilni ucetni, a je uplne normali ze smlouvy davaji az posledni den v mesici, taky mi ted konci a mam jeste cas, jelikoz marodim tak se tam pujdu zeptat co bude az ten posledni tyden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.4.17 12:59
@jary1 píše:

V tomhle komentu nevidím žádnou odpověď na moje otázky, jen samé manipulace a na ty nejsem zvědavá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.17 13:01
@Evelyyna píše:
Pokud dělají mrtvého brouka, dělala bych ho taky. Pokud Ti dovolenou nenařídí a Ty si ji nevybereš, jsou povinni Ti ji proplatit. A pokud 2. května přijdeš do práce a nikdo Tě nepošle domů s tím, že tam už nemáš co dělat, smlouva se Ti automaticky mění na dobu neurčitou. A pokud chceš kratší úvazek, pak jsou dvě možnosti. Buď si stanovíte kratší dobu během celého pracovního týdne (třeba 6 hodin denně), pak vlastně nebudeš nijak krácená ani na svátcích, nebo si se zaměstnavatelem stanovíte pracovní dobu třeba od pondělí do čtvrtka a v tom případě, pokud svátek vyjde na pátek, máš smůlu, protože nemáš na pátek stanovenou žádnou směnu.

Tak kratší dobu během celého pracovního týdne nechci, protože docela dojíždím, takže bych projela stejně peněz a přitom vydělala méně. Když se nevyjádří, tak prostě do práce v květnu nepřijdu, protože už po zkušebce jsem chtěla přidat a nic se nedělo a jsou tam i další a další důvody, proč pro mě není až tak důležité o tuto práci nepřijít. Za celkovou situaci hovoří to, že mají stále málo lidí a od toho se odvíjí další a další komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
12272
17.4.17 13:04
@Evelyyna píše:
Pokud dělají mrtvého brouka, dělala bych ho taky. Pokud Ti dovolenou nenařídí a Ty si ji nevybereš, jsou povinni Ti ji proplatit. A pokud 2. května přijdeš do práce a nikdo Tě nepošle domů s tím, že tam už nemáš co dělat, smlouva se Ti automaticky mění na dobu neurčitou. A pokud chceš kratší úvazek, pak jsou dvě možnosti. Buď si stanovíte kratší dobu během celého pracovního týdne (třeba 6 hodin denně), pak vlastně nebudeš nijak krácená ani na svátcích, nebo si se zaměstnavatelem stanovíte pracovní dobu třeba od pondělí do čtvrtka a v tom případě, pokud svátek vyjde na pátek, máš smůlu, protože nemáš na pátek stanovenou žádnou směnu.

Mě jde o to, jestli lze ten zkrácený definovat, třeba jako 75% pracovní úvazek, což by bylo výhodnější, než od pondělí do čtvrtka… Nemám z těmi částečnými vůbec zkušenosti.

Anonymita je už zbytečná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1314
17.4.17 13:44
@tiffany píše:
V tomhle komentu nevidím žádnou odpověď na moje otázky, jen samé manipulace a na ty nejsem zvědavá.

Manipulace? Asi by to chtělo slovník cizích slov. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.4.17 14:04
@jary1 píše:
Manipulace? Asi by to chtělo slovník cizích slov. :mrgreen:

No mrkni tam. Přišla jsem se sem poradit a vzhledem k tomu, že od tebe jsem se rady nedočkala, tak už na tebe nebudu reagovat. Je to ztráta času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69634
17.4.17 19:13
@tiffany píše:
Mě jde o to, jestli lze ten zkrácený definovat, třeba jako 75% pracovní úvazek, což by bylo výhodnější, než od pondělí do čtvrtka… Nemám z těmi částečnými vůbec zkušenosti.Anonymita je už zbytečná…

Samozřejmě že dá, ale pak bys měla chodit 5 dnů v týdnu na méně hodin, pokud chceš chodit jen po - čt, tak by to tak mělo být i ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
634
17.4.17 19:46
@tiffany píše:
Mě jde o to, jestli lze ten zkrácený definovat, třeba jako 75% pracovní úvazek, což by bylo výhodnější, než od pondělí do čtvrtka… Nemám z těmi částečnými vůbec zkušenosti.

Jde to, můžeš si se zaměstnavatelem domluvit v zásadě jakýkoli úvazek, ale třeba i kvůli těm svátkům je dobré si hned na začátku vyjasnit, jak se to bude praktikovat, jestli zkrácením hodin během celého týdne nebo plným počtem hodin během kratšího pracovního týdne. Ale to je všechno na dohodě mezi Tebou a zaměstnavatelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.4.17 21:09
@j.a.n.i1 píše:
Samozřejmě že dá, ale pak bys měla chodit 5 dnů v týdnu na méně hodin, pokud chceš chodit jen po - čt, tak by to tak mělo být i ve smlouvě.

Kvůli dojíždění se mi vyplatí jedině zkrátit pracovní týden o den, jinak by se mi to nepvyplatilo. Děkuji za informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
17.4.17 21:10
@Evelyyna píše:
Jde to, můžeš si se zaměstnavatelem domluvit v zásadě jakýkoli úvazek, ale třeba i kvůli těm svátkům je dobré si hned na začátku vyjasnit, jak se to bude praktikovat, jestli zkrácením hodin během celého týdne nebo plným počtem hodin během kratšího pracovního týdne. Ale to je všechno na dohodě mezi Tebou a zaměstnavatelem.

Děkuji za info. Jak to pak je s dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama