Pracovní smlouva na dobu určitou, nebo DPP?

28.5.15 16:36

Pracovní smlouva na dobu určitou nebo DPP?

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Mám možnost si k RD přivydělat na zkrácený úvazek, ale nevím, co by bylo výhodnější, jestli pracovní smlouva na dobu určitou nebo DPP?
Od září 2015 mám možnost nastoupil na zkrácený úvazek ( bylo by to na 6 hodin týdně), nabídli mi pracovní smlouvu na dobu určitou, ale není mi jasné, jak je to s placením zdravotního pojištění, když ho nyní za mě platí stát. To se pak platí 2×? :? Není výhodnější pro mě i zaměstnavatele DPP?

A pak mám ještě druhý dotaz, pokud by jsem po skončení RD skončila na ÚP, z čeho by se mi vypočítávala podpora?
Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.15 17:15

@misak239 A ty máš rodičovskou dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 20:32

Jsem na RD do srpna 2016.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 10:11
@misak239 píše:

Jseš tedy zaměstnaná a počítáš s tím, že se do práce nevrátíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 10:22
@misak239 píše:

V tom případě se rodičovské dovolené vracíš do práce, ne. A ten částečný úvazek je pro jiného zaměstnavatele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 13:23

Omlouvám se, asi jsem to špatně napsala, moc se v tom nevyznám. :oops:
S původním zaměstnavatelem, jsem rozvázala pracovní poměr ještě před mateřskou, teď jsme s malým doma a pobírám rodičovský příspěvek. Myslela jsem, že jsem na RD, ale asi se to jmenuje jinak, když nemám zaměstnavatele. :? Teď mám možnost nastoupit na ten zkrácený úvazek k novému zaměstnavateli, kde mi nabídli smlouvu na dobu určitou. Mě hlavně zajímalo, jak je to s tím placením pojistného.

A na ten pracák se ptám jen tak pro jistotu, doufám, že se dohodneme a časem se pro mě najde víc práce, abych tam mohla zůstat na plný úvazek. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 15:02

@misak239 při pobírání rodičovského příspěvku můžeš normálně pracovat a pojistné bude hrazeno ze mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama