Pracovní smlouva na dobu určitou - úřad práce

Anonymní
15.4.16 15:21

Pracovní smlouva na dobu určitou - úřad práce

Ahoj maminky a tatínci :) Mám dobrou dobrou práci, ale nesnesitelné spolupracovníky. Pracovní smlouvu mám na dobu určitou do konce dubna. Kdybych k tomu datu chtěla skončit, neomezuje mě už potom žádná výpovědní lhůta? Mohu se potom případně přihlásit na úřad práce i s žádostí o podporu? Předěm děkuji za informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
15.4.16 15:27

Ahoj, nic tě neomezueje, skončíš normálně ke konci dubna a můžeš se přihlásit na ÚP. Pokud jsi platila soc. pojištění, vznikne ti nárok na podporu jako kdyby prac. smlouvu ukončil zaměstnavatel (a ne jako kdybys dala výpověď ty). Tedy je tam ještě podmínka, žes měla být zaměstnaná (odvádět soc pojištění) minimálně poslední rok, ale to si nejsem jistá, prosím opravte mne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
15.4.16 15:55

@Gina108 Je to tak, viz citace z portálu MPSV:

Nárok na podporu v nezaměstnanosti (dále jen „PvN“) má uchazeč o zaměstnání, který
a) získal v rozhodném období (2 roky před zařazením do evidence) zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 12 měsíců
(dále jen „předchozí zaměstnání“) - tuto podmínku lze splnit i započtením náhradní doby zaměstnání,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2651
15.4.16 15:56

Když jsem skončila prac. smlouvu na dobu určitou, tak mně zaměstnavatel ještě dal pro ÚP potvrzení, že dle nějakého paragrafu smlouva skončila a nebude prodloužena. Prodloužit jsem ji nechtěla já, ale odešla jsem v dobrém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat