Pracovní smlouva na dobu určitou - výpověď?

Anonymní
1.5.16 18:32

Pracovní smlouva na dobu určitou - výpověď?

Ahoj, prosím, potřebovala bych poradit. Byla jsem zaměstnaná na smlouvu na dobu určitou na 1 rok a nepohodla jsem se v práci a odešla o 4 dny dřív, než tato smlouva skončila, „položila tužku a šla“. Za celou dobu jsem čerpala asi jen 3 dny dovolené, takže mi nějaká zbyla. Myslíte, že musím písemně podat nějakou výpověď, nebo nemusím? Předem děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6479
1.5.16 18:39

No jestli ti zbylo 17 dnů dovolené, tak si ji na ty 3 dny vypiš a zbytek ti budou muset proplatit, ne? Jestli ti to tedy povolí zpětně vypsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
1.5.16 18:56

Pokud jste se nepohodli a tys tam 4 dny nebyla, tak si myslim, ze nebudou vstricni s tim, abys mohla cerpat dovolenou. Spis se obavam, ze ti daji acko a s tim i zaznam v pracovnim listu a problemy na pracaku. Poslani vypovedi ti nepomuze, tam je 2 mesicni vypovedni doba… mozna nechat si vypsat na dane dny neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
1.5.16 18:57

Hlavně si nezapomeň písemně požádat o proplacení dovolené! Automaticky ti to nepošlou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
1.5.16 19:01

Výpověď psát nemusíš, pracovní smlouva končí automaticky uplynutím doby, na kterou byla sjednaná…to jsi jako naposledy byla v práci v úterý? Taky bych ještě zkusila tu neschopenku…on ti nikdo nic nezaplatí, nikoho to nebude nic stát a ty nebudeš mít v papírech škraloup…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
1.5.16 19:16
@ivvet píše:
Hlavně si nezapomeň písemně požádat o proplacení dovolené! Automaticky ti to nepošlou…

Při konci pracovního poměru si o nic žádat nemusí, je povinností zaměstnavatele zbylou dovolenou proplatit. Na druhou stranu, za každé ačko může zaměstnavatel krátit dovolenou o 1-3 dny, takže ji jich nejspíš moc nezbude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
1.5.16 19:18
@ivvet píše:
Výpověď psát nemusíš, pracovní smlouva končí automaticky uplynutím doby, na kterou byla sjednaná…to jsi jako naposledy byla v práci v úterý? Taky bych ještě zkusila tu neschopenku…on ti nikdo nic nezaplatí, nikoho to nebude nic stát a ty nebudeš mít v papírech škraloup…

A to ti jako přijde normální, vybodnout se na chození do práce a dodatečně někde podvádět s neschopenkou? Naštěstí ji doktor takhle zpětně napsat nemůže, ještě že taky, pokud je u nás víc takových…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
1.5.16 19:45

No pokud se chováš tak, že položíš tužku a jdeš, tak nečekej vstřícnost. Takže máš 4 dny absenci, a za to ti s klidem dle zákoníku vezme 12dnů dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
1.5.16 19:51

Já havně nechápu, proč si to nemohla ty 4 dny vydržet nebo si prostě vzít dovolenou, pokud si měla už nástup jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.16 19:51

Buďte v klidu, žádnou neschopenku a ani nic podobného neplánuju. Šlo mi jen o tu výpověď. A jestli mi neproplatí dovolenou? Po tom, jak se zachovali oni ke mně, je mi to SRDEČNĚ JEDNO. Děkuji Vám a přeji pohodový večer.

• Citovat
  • Nahlásit
78751
1.5.16 19:52

A jinak tedy abych odpověděla, žádnou výpověď podávat nemusíš, smlouva skončila jejím uplynutím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
1.5.16 20:14
@Anonymní píše:
Buďte v klidu, žádnou neschopenku a ani nic podobného neplánuju. Šlo mi jen o tu výpověď. A jestli mi neproplatí dovolenou? Po tom, jak se zachovali oni ke mně, je mi to SRDEČNĚ JEDNO. Děkuji Vám a přeji pohodový večer.

No, jen doufej, že po tobě nebudou chtít náhradu škody, která jim vznikla tvým nenadálým odchodem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
1.5.16 20:15
@nozu píše:
No, jen doufej, že po tobě nebudou chtít náhradu škody, která jim vznikla tvým nenadálým odchodem…
… + jak se případnému novému zaměstnavatelo bude líbit tvé Ačko ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15334
1.5.16 20:31

No a ještě mě napadá, že pokud práci nemáš a jdeš na pracák, tak budeš mít sníženou podporu… Ono by to chtělo asi trošku uvažovat chladnější hlavou. Ten odchod 4 dny před ukončením pracovního poměru asi nebyl nejrozumnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
5.1.21 18:22

Ahoj. Jak je to v případě, že mi končí na konci ledna smlouva na dobu určitou a nechci její prodloužení? Musím sepsat výpověď, že ke 31.1.2021 skončím? Nebo to stačí ústně sdělit? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat