Pracovní smlouva- práce NA ČERNO

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 14:11

Pracovní smlouva- práce NA ČERNO

Hezký den, byla jsem v pátek na pohovoru, na pozici pomocné síly v restauraci (od úklízení, mytí mádobí a leštění skla za barem) každý den na 4 hodiny v Indické restauraci. Majitel milý, ale smluva je pro něj cizé slovo, jsem v evidenci na ÚP, a pracovat na černo bych nešla, tak mě napadlo, sepsat a orazírkovat si smlouvu DPČ a ohlásit to na ÚP a dokládat příjmy které bych si taky sepsala sama, nebo je to podvod? Práci potřebuji, a vyhovovalo by mi to, jen je to bez smlouvy.
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
271
21.11.21 14:19

Tak sama si tu smlouvu asi neorazitkujes a podpis zamestnavatele asi taky nedostanes, kdyz ma talovy pristup.
Hledej dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9151
21.11.21 14:22

A odvody si budeš taky sama platit, za zaměstnavatele i sebe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
21.11.21 14:27
@Anonymní píše:
Hezký den, byla jsem v pátek na pohovoru, na pozici pomocné síly v restauraci (od úklízení, mytí mádobí a leštění skla za barem) každý den na 4 hodiny v Indické restauraci. Majitel milý, ale smluva je pro něj cizé slovo, jsem v evidenci na ÚP, a pracovat na černo bych nešla, tak mě napadlo, sepsat a orazírkovat si smlouvu DPČ a ohlásit to na ÚP a dokládat příjmy které bych si taky sepsala sama, nebo je to podvod? Práci potřebuji, a vyhovovalo by mi to, jen je to bez smlouvy.
Děkuji za rady.

A odvody za zaměstnavatele budeš řešit jak? Je to nesmysl. Já bych šel jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
21.11.21 14:29

Šla bych jinam, práci na černo seriózní zaměstnavatel nenabízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
21.11.21 14:44

Ty jsi vtipná :mrgreen: až na n j pak přijde FÚ, tak za něj taky budeš cvakat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18721
21.11.21 14:47

Samozřejmě že to je pdovod a především je to pro tebe zoufale nevýhodné.

Nekvalifikované práce je momentálně fakt hodně a načerno v gastru je teď fakt špatnejnápad. Za dva týdny taky nemusíš mít vůbec žádnou práci.

Prostě zkus najít cokoliv příčetnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
21.11.21 14:53

V gastru je ted takovy personalni podstav, ze si muzes vybirat. Ne oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 14:55

@mado Plat by byl malý, tak 7000Kč, byla bych dál v evidenci, než by se naskytla práce se smlouvou.

• Citovat
  • Nahlásit
271
21.11.21 14:57
@Anonymní píše:
@mado Plat by byl malý, tak 7000Kč, byla bych dál v evidenci, než by se naskytla práce se smlouvou.

Tak si nech dat DPP. Budes to mit ofiko a ty ani zamestnavatel nemusite nic odvadet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
21.11.21 14:58
@Dendiss píše:
Tak si nech dat DPP. Budes to mit ofiko a ty ani zamestnavatel nemusite nic odvadet.

Je na ÚP a DPP mít nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 15:02

@Jolka86 Jen DPČ přesně tak :?

• Citovat
  • Nahlásit
2424
21.11.21 15:06
@Anonymní píše:
@Jolka86 Jen DPČ přesně tak :?

Já když loni hledala práci, taky mi nabízeli práci na zkoušku bez smlouvy, minimální mzdu a zbytek bokem, toto všechno jsem odmítla, sice jsem hledala 5 měsíců, ale práci jsem našla jsem tady přes rok a všechny peníze oficiální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
21.11.21 15:06

A ukoncit to na UP a jit sem zatim na DPP? Netusim teda kolik dela podpora, jestli tam nedostanes vic.
I kdyz stejne, u takoveho zameatnavatele bych byt asi nechtela. Abys pak nemela problem, ze ti treba nechce dat vyyplatu, kdyz ma takove jednani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 15:07

@Jolka86 To jste udělala nejlépe, oni ty peníze bokem budou pak v důchodu znát..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat