Reklama

Pracovní smlouva uzavřena bez mého podpisu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 16:22
Pracovní smlouva uzavřena bez mého podpisu

Dobrý den prosím o radu kdo se trošku vyzná v pracovním právu nastinim moji situaci loni jsem od ledna pracovala na DPP byla jsem na rodičáku v červnu mi nezaplatili všechny hodiny za kveten zaměstnavatel řekl že mi to zaplatí v červenci ve výplatě za červen koncem června jsem musela zrušit dohodu jelikož mi skončil rodicak neměla jsem hlídání pro dítě musela jsem se nechat napsat na úřad práce tam mi byla vystavena podpora a pokud pobiram podporu nemohu mít nikde DPP ani dpč v červenci mi opět výplata za červen nedošla zaměstnavatel mi řekl že se omlouvá že mi ji pošle za týden formou zálohy neřešila jsem to byla jsem ráda že mi konečně zaplatí no bohužel jsem se v září když jsem se tam stavovala za účetní dozvěděla že tam mám zase dpč ze mi ji napsali aby mi mohli proplatit ty hodiny že jinak by mi to neproplatili atd. a že to nemám nijak řešit že se to stejně nikdo nedozví atd.vim je to proti protiprávní jednání znovu to řeším jelikož si musím podat daňové přiznání a tohle tam prostě nemůžu zanést ale vůbec nevím jak to teď řešit ta smlouva je bez mého vědomí a podpisu uzavřena tudis neplatná jsem z toho nešťastná

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13533 příspěvků 23.01.18 16:27
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím o radu kdo se trošku vyzná v pracovním právu nastinim moji situaci loni jsem od ledna pracovala na DPP byla jsem na rodičáku v červnu mi nezaplatili všechny hodiny za kveten zaměstnavatel řekl že mi to zaplatí v červenci ve výplatě za červen koncem června jsem musela zrušit dohodu jelikož mi skončil rodicak neměla jsem hlídání pro dítě musela jsem se nechat napsat na úřad práce tam mi byla vystavena podpora a pokud pobiram podporu nemohu mít nikde DPP ani dpč v červenci mi opět výplata za červen nedošla zaměstnavatel mi řekl že se omlouvá že mi ji pošle za týden formou zálohy neřešila jsem to byla jsem ráda že mi konečně zaplatí no bohužel jsem se v září když jsem se tam stavovala za účetní dozvěděla že tam mám zase dpč ze mi ji napsali aby mi mohli proplatit ty hodiny že jinak by mi to neproplatili atd. a že to nemám nijak řešit že se to stejně nikdo nedozví atd.vim je to proti protiprávní jednání znovu to řeším jelikož si musím podat daňové přiznání a tohle tam prostě nemůžu zanést ale vůbec nevím jak to teď řešit ta smlouva je bez mého vědomí a podpisu uzavřena tudis neplatná jsem z toho nešťastná

Můžeš to napsat znova, s interpunkcí a odstavci? Není ani poznat, který časový údaj patří ke které události.

eumedon
Extra třída :D 13533 příspěvků 23.01.18 16:32
@Anonymní píše:
bohužel jsem se v září když jsem se tam stavovala za účetní dozvěděla že tam mám zase dpč ze mi ji napsali aby mi mohli proplatit ty hodiny že jinak by mi to neproplatili atd.

Blbost. Dluží ti za měsíc květen, tak je písemně vyzvi k úhradě dluhu za měsíc květen.

Bez tvého souhlasu, ať už písemného, či konkludentního (tím, že pro ně začneš pracovat bez písemné smlouvy) nemohou s tebou uzavřít žádnou smlouvu.

Jdi za právníkem Úřadu práce, snad ti v tom poradí a pomůže.

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 16:43

Delší větu jsem ještě neviděla..
Také bych se šla poradit za právníkem ÚP. Kdysi mi Úřad práce pomohl získat nevyplacené tři výplaty včetně odstupného.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 23.01.18 17:35

Problémů je více - první, že seš nejspíš negramotná, dle tvého vyjádření.
Druhý, že ti nezapatili za nějakej měsíc (v to tvémblitku ho hledat nebudu jaký)
Třetí problém není - dohoda se uzavírá ve dvou vyhotoveních a podepisují ji obě strany. Pokud si ji nepodepsala, žádnou si neuzavřela.

Btw. byl to nějakej květen/červen/čer­venec nebo cosi… pak si to řešila v září… teď je leden děvče, není trochu pozdě?!

eumedon
Extra třída :D 13533 příspěvků 24.01.18 14:43
@zvidavajanca píše:
Btw. byl to nějakej květen/červen/čer­venec nebo cosi… pak si to řešila v září… teď je leden děvče, není trochu pozdě?!

Rozšifroval jsem, že to byl květen a pokud má důkazy, tak není pozdě (v tom smyslu, že to ještě není promlčeno). Její exzaměstnavatel je jejím dlužníkem, ona je věřitelem a dluhy se obecně promlčují po třech letech.

Ale probudila se dost pozdě, to je pravda. A přirozeně - pokud mi někdo něco dluží, tak pochopitelně zaplacení svého dluhu nemůže podmiňovat tím, že mne papírově zaměstná. To snad dá rozum (tomu, kdo ho teda má).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >