práce na smlouvu, když pobírám rod.příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 06:26
Pracovní smlouvu když pobírám rod.prispevek

Ahoj, prosim vas, jde pracovat na pracovní smlouvu, když pobírám rodičovská příspěvek? Nemyslím pracovat na dohody, ale na smlouvu na zkrácený úvazek třeba? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33256 příspěvků 06.10.18 06:31

rodičovský příspěvek nemá s jinými příjmy nic společného. Je to sociální dávka, kterou pobírají i milionáři ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 06:50

@matkabagristy Tak proč všude kam přijdu se ptát na práci mi vždy,když jim řeknu,že pobírám rodicak,hned navrhnou dohodu?

tkub
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.10.18 06:51

potvrzuji @matkabagristy můžeš pracovat a už není ani žádné omezení výše výdělku

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 06.10.18 06:52

ano, jde. jen dite do dvou let muze byt ve skolce omezenou dobu. nad dva roky se to uz neresi. proc si neprojdes starsi diskuse? tenhle dotaz tu je minimalne dvakrat do mesice…

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 06.10.18 06:54
@Anonymní píše:
@matkabagristy Tak proč všude kam přijdu se ptát na práci mi vždy,když jim řeknu,že pobírám rodicak,hned navrhnou dohodu?

protoze to je pro zamestnavatele vyhodnejsi. a proc resite na pohovoru, jake socialni davky pobiras?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 06:58

@nozu Já se neptala,jestli mohu pracovat, to vím,že mohu,ale jestli na pracovní smlouvu nebo jen na dohody

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 06:59

@nozu Já jim hned řeknu,že ještě rok pobírám rodicak,myslela jsem,že to musí vědět,kdyz za mě sociální a zdravotní platí stat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 07:00

@nozu Já jim hned řeknu,že ještě rok pobírám rodicak,myslela jsem,že to musí vědět,kdyz za mě sociální a zdravotní platí stat

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 06.10.18 07:02

hele a ty jim na to reknes co? ja bych se jich i zeptala, proc navrhuji jen dohodu. u dpp je omezeni na 300 odpracovanych hodin rocne, u DPC jde maximalne polovicni uvazek. u obojiho je pro zamestnance velmi nevyhodna vypoved atd…

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 06.10.18 07:05
@Anonymní píše:
@nozu Já jim hned řeknu,že ještě rok pobírám rodicak,myslela jsem,že to musí vědět,kdyz za mě sociální a zdravotní platí stat

stat za tebe plati jen zdravotni, socialni ne. ja bych jim to na tvem miste proste nerikala a resila to az pri nastupu s ucetni, protoze u mensich vydelku se tam pocita pro tebe vyhodneji odvod na zdravotni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 07:08

@nozu no ja prave jsem si to prostudovala až včera co to obnáší ty dohody,tak mě to dost překvapilo,nechci někam nastoupit na 3 měsíce jen,to u DPP( 300 hodin ročně nejvýš odpracovat) a druhá dohoda by vycházelo jen 4 hodiny denně pracovat.nabidli mi právě práci,oproti si to zjišťuji,řekli na dohodu.a mohu pri rodicak normálně na pracovní smlouvu? To je pak jak že sociálním a zdravotním,když to teď za mě stát platí? Moc dekuji

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 06.10.18 07:23

muzes pracovni smlouvu mit uplne normalne. ja se vracela do prace v synovych 8 mesicich normalne na pracovni smlouvu. socialni za tebe stat po dobu pobirani prispevku neplati, povinne a placene je pouze zdravotni. takze kdyz nastoupis do prace, bude za tebe zdravotni a socialni normalne odvadet zamestnavatel. pouze pokud by sis vydelala mene, nez je minimalni mzda, museli by odvadet na zdravotni urcene minimum, ktere by bylo vyssi nez prislusne procento ze mzdy. ale kdyz nahlasis, ze pobiras rodicovsky prispevek, budou odvadet zdravotni podle procent.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 07:39

@nozu Děkuji moc.kdyz nastoupím na smlouvu tak teď, zdravotní a sociální přebírá zaměstnavatel platit,když vydělám méně než minimum odvádí zaměstnavatel podle procent? Chápu to dobře?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63578 příspěvků 3 inzeráty 06.10.18 07:49

Jo, chapes to spravne a jinak se nediv, ze ti nabizi dohodu, kdyz hned operujes rodicakem, to je pro zamestnavatele jasny signal, ze nechces z platu platit socialni a zdravotni.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >