Pracovní smlouvu vzít domů na přečtení?

Anonymní
5.1.19 21:16

Pracovni smlouvu vzít domů na přečtení?

Ahoj, v pondělí mi mají dát smlouvu pracovni podepsat, tedy i pročíst, mohu si ji vzít domů na přečtení? Nechci podepsat něco na rychlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Twixinka
5.1.19 21:22

To zelezi na zamestnavateli,ale moc to nevidim :nevim: nicmene v dnesni dobe jsou ty pracovni smlouvy fakt jendoduche,max jedna popsana A4 z obou stran ;) ja jsem na tohle hodne opatrna a i tak jsem smlouvu pred dvema lety podepsala po dukladnem precteni behem deseti minut ;)

• Nahlásit
  • Citovat
43790
5.1.19 21:26
@Anonymní píše:
Ahoj, v pondělí mi mají dát smlouvu pracovni podepsat, tedy i pročíst, mohu si ji vzít domů na přečtení? Nechci podepsat něco na rychlo.

můžeš, nech si poslat návrh smlouvy do mailu. Doma si ji pak přečteš, pokud jsou rozumní, tak ti vyhoví.
Záleží, o jakou pozici a o jakou firmu se jedná. Pokud se tam setkáš s věcmi jako jsou nějaké firemní unikátní technologie, recepty, pokud se dostaneš k osobním údajům klientů, bývají smlouvy dost dlouhé a složité

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.19 21:26

Řeknu Vám to z pohledu zaměstnavatele. Člověk, který si chce vzít smlouvu domů je buď špekulant, anebo potřebuje pomoc manžela případné nekoho jiného, protoze nerozumí textu. Ani jedno neni dobré. Ja poskytuji čas v klidu na to, aby si zaměstnanec smlouvu v klidu přečetl. Projdu s nim jednotlivé odstavce a vysvětluji. Pokud by to zaměstnanci nestačilo, už z toho budu mít špatný pocit. Mluvím ze zkušeností.. Navíc pokud by Vám nevyhovovaly podmínky, je tu zkusebni doba, která vše ukáže (pokud ji budete mít sjednanou ve smlouvě). Jinak já neustupuji z toho, co je ve smlouvě, resp. nevyjednávám. Bud u nás člověk chce pracovat, nebo ne. Zaměstnanci se u nás mají skvěle jak financně, tak benefity a hlavně kolektiv atd. Ale zaměstnávám většinou středoškoláky, max. Bc. Pokud si Vás treba vyhledl headhunter a jste na vysokém postu, vyjednávání je běžné.

• Nahlásit
  • Citovat
Twixinka
5.1.19 21:28

@Moise to neni tak uplne pravda,mela jsem pristup k milionum osobnich dat klientu jedne velike banky a pracovni smlouva byla jen na jednu A4 z obou stran + zvlast dohoda o mlcenlivosti na jeden odstavec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14768
5.1.19 21:28
@Anonymní píše:

Já bych to i doporučoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43790
5.1.19 21:31
@Twixinka píše:
@Moise to neni tak uplne pravda,mela jsem pristup k milionum osobnich dat klientu jedne velike banky a pracovni smlouva byla jen na jednu A4 z obou stran + zvlast dohoda o mlcenlivosti na jeden odstavec :nevim:

nevím hele, já se ve svém oboru setkávám s obojím. Už jsme podepisovala několik pracovních smlulv a ani jedna nebyla na 1 A4. Šla jsem se podívat a moje aktuální smlouva je celkem na 14 stran :mrgreen: Takže asi tak.
Nechávala jsem si ji poslat vždy dopředu a nikdy nebyl problém. Potřebuju na to mít klid doma, v momentě, kdy nový šéf sedí naproti mě a čeká než si ji dočtu, tak se nemůžu soustředit. Na posledním pohovoru, kde jsem teď byla, mi tuhle možnost automaticky oznámili, že to takto dělají. Pán mi sám řekl, že smlouvy jsou složité a že je nutné si je pročíst v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
5.1.19 21:33

@Moise me by tedy takhle dlouha smlouva od zamestnavatele odradila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14768
5.1.19 21:35
@Anonymní píše: Řeknu Vám to z pohledu zaměstnavatele. Člověk, který si chce vzít smlouvu domů je buď špekulant, anebo potřebuje pomoc manžela případné nekoho jiného, protoze nerozumí textu. Ani jedno neni dobré.

A já to napíšu, dokonce neanonymně, z pozice někoho, po kom se chce, aby podepsal smlouvu z voleje: Kdo chce, abych se podepsal na smlouvě z voleje a nechce, abych si ji předtím odnesl domů, abych se mohl v klidu před podpisem poradit s manželkou nebo právníkem, ten je nejspíš podvodník.

Jinak - zakladatelko, o co jde? Jestli máš víc pracovních nabídek, tak si můžeš klást podmínky, třeba, že si chceš vzít smlouvu domů k prostudování. Jestli nemáš víc pracovních nabídek, ale ve smlouvě bude zkušební doba, tak v podstatě o nic nejde - ve zkušební době klidně můžeš zvednout kotvy.

A jestli nemáš víc pracovních nabídek a ve smlouvě nebude zkušební doba, tak nevím - záleží na tom, jak lákavá ta nabídka je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22651
5.1.19 21:36

Pracovní smlouvy většinou nebývají komplikované, jedno-dvoustránkové se dají pročíst i při podepisování, rozumný zaměstnavatel nechává dost času na přečtení.
Pokud je smlouva vícestránková (záleží na pozici, můžou tam být třeba divoká ujednání ohledně odpovědnosti a podobně, tak tam bych zase zapřemýšlela já, a to bylo i určité varování zase pro mě, jestli zaměstnavatel jedná na rovinu, a pak bych si asi návrh smlouvy vyžádala do mailu.)
Na druhou stranu, jak psala anonymní slunečnice, je zde většinou tříměsíční záuční doba, takže lze smlouvu podepsat s tím, že jen zběžně pročteš to důležité (pracovní doba, umístění, právě ta tříměsíčka), doma si ji řádně pročíst a pokud zjistím, že je smlouva výrazně nevýhodná, můžu druhý den přijít s „ukončením pracovního poměru“ a do práce tak vlastně vůbec nenastoupit.

Příspěvek upraven 05.01.19 v 21:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14768
5.1.19 21:36
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43790
5.1.19 21:37

@Twixinka není důvod :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
5.1.19 21:37

Souhlasím s anonymní 21:26h … :) co by tam muselo být..a hl. Téměř ze dne na den můžeš odejít. :-) podepsala bych hned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9586
5.1.19 21:38

Já posílám návrh smlouvy pár dni před nástupem e-mailem, aby měl zaměstnanec čas si ji v klidu přečíst i když je to taky jen A4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3748
5.1.19 21:40
@Anonymní píše: Řeknu Vám to z pohledu zaměstnavatele. Člověk, který si chce vzít smlouvu domů je buď špekulant, anebo potřebuje pomoc manžela případné nekoho jiného, protoze nerozumí textu. Ani jedno neni dobré. Ja poskytuji čas v klidu na to, aby si zaměstnanec smlouvu v klidu přečetl. Projdu s nim jednotlivé odstavce a vysvětluji. Pokud by to zaměstnanci nestačilo, už z toho budu mít špatný pocit. Mluvím ze zkušeností.. Navíc pokud by Vám nevyhovovaly podmínky, je tu zkusebni doba, která vše ukáže (pokud ji budete mít sjednanou ve smlouvě). Jinak já neustupuji z toho, co je ve smlouvě, resp. nevyjednávám. Bud u nás člověk chce pracovat, nebo ne. Zaměstnanci se u nás mají skvěle jak financně, tak benefity a hlavně kolektiv atd. Ale zaměstnávám většinou středoškoláky, max. Bc. Pokud si Vás treba vyhledl headhunter a jste na vysokém postu, vyjednávání je běžné.

Já ti to zase řeknu z pohledu zaměstnance.

Zaměstnavatel, který nechce dát smouvu dopředu, ideálně mailem, abych si ji mohla v klidu přečíst, a případně se s někým poradit, je divný. Já nenastupuji jako právník, tak co je na tom špatného, že si chci smlouvu případně s někým probrat?

A kdo jsi vlastně ty, že posuzuješ lidi podle toho, jestli právnímu dokumentu rozumí, nebo ne? :think: Snad jde jedině o to, jestli rozumí práci, na kterou je najímáte, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama