Pracovní úraz - lhůty vyplácení náhrady od pojišťovny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dennu
Nováček 5 příspěvků 13.04.18 02:08
Pracovní úraz - lhůty vyplácení

Ahojky všem, najde se někdo kdo by věděl? Stal se mi pracovní úraz, zajímá mě proto jaké jsou lhůty, do jaké doby chodí po 14.dnech neschopenky peníze od sociálky a dále náhrada škody. Jak dlouho to přibližně trvá, a počítá se lhůta od odevzdání všech dokumentu pojištovně nebo až poté co mi za měsíc příjde výplata běžné vyplácení pracovní neschopnosti a až poté to pojištovna dorovná a pošle?

:nevim: :nevim:
Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 13.04.18 05:14

No, ossz ma poslani 30 dnu od doručení lístku na peníze, případně dalších podkladů. A pokud se nic nezměnilo, tak nahrada se vyplácí az po ukončení pn.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 13.04.18 07:59

Bolestné, náhrada mzdy až po ukončení nemocenské. POjištovná má potom na to 30dní.

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 13.04.18 08:28

Neschopenka se vždycky uzavírá na konci měsíce. Musíš vždy na konci měsíce zaměstnavateli dodat „lístek na peníze“, který ti dá doktor. A potom na to mají 30 dní.
Prvních 14 dní platí zaměstnavatel a ty většinou chodí s výplatou, a potom sociálka no. Záleží, jak to stíhají.
A náhrady a nebo bolestné až potom, co ti pn skončí.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.04.18 09:45

@dennu náhrada škody až po uschopnění, to samé doplacení 100 % mzdy.. lhůta na vyplacení nemocenské je 30 dní.

dennu
Nováček 5 příspěvků 13.04.18 12:29

@Veru1987 Tak super :) já mam pn od 25.3. do 17.4. a příští týden už nastupuju do práce. A myslela jsem si právě že pojištovna bude čekat až na vyplacení výplaty v květnu a až poté vše propočítá, dorovná a pak teprve za těch 30 dní pošle. Někde jsem se dočetla, že snad to může trvat i 3 měsíce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >