Pracovní úraz - lhůty vyplácení náhrady od pojišťovny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dennu
Nováček 5 příspěvků 13.04.18 02:08
Pracovní úraz - lhůty vyplácení

Ahojky všem, najde se někdo kdo by věděl? Stal se mi pracovní úraz, zajímá mě proto jaké jsou lhůty, do jaké doby chodí po 14.dnech neschopenky peníze od sociálky a dále náhrada škody. Jak dlouho to přibližně trvá, a počítá se lhůta od odevzdání všech dokumentu pojištovně nebo až poté co mi za měsíc příjde výplata běžné vyplácení pracovní neschopnosti a až poté to pojištovna dorovná a pošle?

:nevim: :nevim:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61018 příspěvků 3 inzeráty 13.04.18 05:14

No, ossz ma poslani 30 dnu od doručení lístku na peníze, případně dalších podkladů. A pokud se nic nezměnilo, tak nahrada se vyplácí az po ukončení pn.

Veru1987
Kecalka 351 příspěvků 13.04.18 07:59

Bolestné, náhrada mzdy až po ukončení nemocenské. POjištovná má potom na to 30dní.

P4ja
Závislačka 3742 příspěvků 13.04.18 08:28

Neschopenka se vždycky uzavírá na konci měsíce. Musíš vždy na konci měsíce zaměstnavateli dodat „lístek na peníze“, který ti dá doktor. A potom na to mají 30 dní.
Prvních 14 dní platí zaměstnavatel a ty většinou chodí s výplatou, a potom sociálka no. Záleží, jak to stíhají.
A náhrady a nebo bolestné až potom, co ti pn skončí.

martina.se
Hvězda diskuse 56773 příspěvků 2 inzeráty 13.04.18 09:45

@dennu náhrada škody až po uschopnění, to samé doplacení 100 % mzdy.. lhůta na vyplacení nemocenské je 30 dní.

dennu
Nováček 5 příspěvků 13.04.18 12:29

@Veru1987 Tak super :) já mam pn od 25.3. do 17.4. a příští týden už nastupuju do práce. A myslela jsem si právě že pojištovna bude čekat až na vyplacení výplaty v květnu a až poté vše propočítá, dorovná a pak teprve za těch 30 dní pošle. Někde jsem se dočetla, že snad to může trvat i 3 měsíce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama