Reklama

Pracovní úraz - lhůty vyplácení náhrady od pojišťovny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dennu
Nováček 5 příspěvků 13.04.18 02:08
Pracovní úraz - lhůty vyplácení

Ahojky všem, najde se někdo kdo by věděl? Stal se mi pracovní úraz, zajímá mě proto jaké jsou lhůty, do jaké doby chodí po 14.dnech neschopenky peníze od sociálky a dále náhrada škody. Jak dlouho to přibližně trvá, a počítá se lhůta od odevzdání všech dokumentu pojištovně nebo až poté co mi za měsíc příjde výplata běžné vyplácení pracovní neschopnosti a až poté to pojištovna dorovná a pošle?

:nevim: :nevim:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62449 příspěvků 3 inzeráty 13.04.18 05:14

No, ossz ma poslani 30 dnu od doručení lístku na peníze, případně dalších podkladů. A pokud se nic nezměnilo, tak nahrada se vyplácí az po ukončení pn.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 07:59

Bolestné, náhrada mzdy až po ukončení nemocenské. POjištovná má potom na to 30dní.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5291 příspěvků 13.04.18 08:28

Neschopenka se vždycky uzavírá na konci měsíce. Musíš vždy na konci měsíce zaměstnavateli dodat „lístek na peníze“, který ti dá doktor. A potom na to mají 30 dní.
Prvních 14 dní platí zaměstnavatel a ty většinou chodí s výplatou, a potom sociálka no. Záleží, jak to stíhají.
A náhrady a nebo bolestné až potom, co ti pn skončí.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 13.04.18 09:45

@dennu náhrada škody až po uschopnění, to samé doplacení 100 % mzdy.. lhůta na vyplacení nemocenské je 30 dní.

dennu
Nováček 5 příspěvků 13.04.18 12:29

@Veru1987 Tak super :) já mam pn od 25.3. do 17.4. a příští týden už nastupuju do práce. A myslela jsem si právě že pojištovna bude čekat až na vyplacení výplaty v květnu a až poté vše propočítá, dorovná a pak teprve za těch 30 dní pošle. Někde jsem se dočetla, že snad to může trvat i 3 měsíce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama