Pracovní volno, když jdu na pohovor jinam

764
12.9.18 17:29

pracovní volno když jdu na pohovor

Ahoj :) chci se ujistit zda mám nárok na pracovní volno při hledání nového zaměstnání když mi smlouva končí za 3 týdny a já smlouvu neprodloužím. Stačí si nechat vystavit propustku a tu nechat orazítkovat? co když mi zaměstnavatel propustku nevystaví a já přesto nepříjdu? díky za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5312
12.9.18 17:42

Myslím, že když nejde o výpovědní dobu, tak nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
12.9.18 17:44

Tohle jsem našla na netu :

Nárok na pracovní volno za účelem hledání nového pracovního místa vám vzniká i tehdy, jestliže byl váš pracovní poměr sjednán na dobu určitou, a jeho skončení k určitému dni tak bylo stanoveno předem, aniž by kdokoliv dával výpověď nebo sjednával dohodu o rozvázání pracovního poměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
12.9.18 17:45

Tak o tomhle jsem v životě neslyšela. A silně pochybuju, že by to takhle šlo, aby ti v práci dávali propustky abys jim mohla zdrhnout jinam 8o Samozřejmě si ale můžeš zkusit vzít na den pohovoru dovolenou. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9663
12.9.18 17:45

To,ze bys mohla mitnarok na volno,to by me vubec nenapadlo.nakonec,smlouvu neprodlouzis Ty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
12.9.18 17:47

@Serpentini dovolenou ani napracování mi nedovolují.. i když jsem chodila přesčasy a poctivě docházela.. ted jsem ale pro ně ,,zmetek,, co utíká.. ale končím kvůli stěhování 74km daleko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30300
12.9.18 17:52
@Serpentini píše:
A silně pochybuju, že by to takhle šlo, aby ti v práci dávali propustky abys jim mohla zdrhnout jinam 8o Samozřejmě si ale můžeš zkusit vzít na den pohovoru dovolenou. :palec:

No a jak se tomu budou bránit, když má nárok? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
12.9.18 18:11

@Bábrdl Tak to se omlouvám, mně to nikdy umožněno nebylo, i ve výpovědní lhůtě jsem si musela brát volno. Očividně moje blbost :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
12.9.18 18:13

Tohle je na netu, je tam toho spousta. Chtěla jsem si to však ověřit, zda je pravda a má s tím někdo zkušenost :)
Zaměstnanci ve výpovědní době mají právo na pracovní volno pro hledání nového místa. Řada z nich o tomto ustanovení zákoníku práce (§ 199) ale neví a často tak šidí sama sebe. Pracovníci se tak ve výpovědi připravují nejen o čas, ale v určitých případech i o peníze. Volno určené k hledání nového zaměstnání je zákonem vnímáno jako jiná důležitá osobní překážka v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
12.9.18 18:22
@Nicollka1993 píše:
Tohle jsem našla na netu :Nárok na pracovní volno za účelem hledání nového pracovního místa vám vzniká i tehdy, jestliže byl váš pracovní poměr sjednán na dobu určitou, a jeho skončení k určitému dni tak bylo stanoveno předem, aniž by kdokoliv dával výpověď nebo sjednával dohodu o rozvázání pracovního poměru.

Aha. Tak vyhledat paragraf (ten by měl být jako zdroj tohoto tvrzení) a řešit se zaměstnavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
12.9.18 18:23
@tasa píše:
To,ze bys mohla mitnarok na volno,to by me vubec nenapadlo.nakonec,smlouvu neprodlouzis Ty…

Na tom ale třeba u nároku ve výp. době nezáleží, kdo rozvázal PP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
12.9.18 18:48
@Nicollka1993 píše:
Tohle je na netu, je tam toho spousta. Chtěla jsem si to však ověřit, zda je pravda a má s tím někdo zkušenost :)
Zaměstnanci ve výpovědní době mají právo na pracovní volno pro hledání nového místa. Řada z nich o tomto ustanovení zákoníku práce (§ 199) ale neví a často tak šidí sama sebe. Pracovníci se tak ve výpovědi připravují nejen o čas, ale v určitých případech i o peníze. Volno určené k hledání nového zaměstnání je zákonem vnímáno jako jiná důležitá osobní překážka v práci.

Volno ti poskytnout musí, ale v tvém případě volno neplacené.

EDIT: Každopádně si podej písemnou žádost a žádej od nich písemně potvrdit, že ti volno poskytnout odmítají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
12.9.18 18:54

@renduli ano vím, že je neplacené :) takže stačí vystavit propustku a tu nechat potvrdit ? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
12.9.18 19:13

@Nicollka1993
Pokud ti zaměstnavatel odmítne volno dát, nebude ti žádnou propustku vystavovat ani akceptovat, ne. :nevim:

Takže já osobně bych od zaměstnavatele chtěla písemné vyjádření, že volno ti odmítá poskytnout. Do toho se mu asi těžko bude chtít… takže ti nakonec ustoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
12.9.18 19:15

@renduli dobře, moooc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu