Reklama

Pracovní volno, když jdu na pohovor jinam

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 12.09.18 17:29
pracovní volno když jdu na pohovor

Ahoj :) chci se ujistit zda mám nárok na pracovní volno při hledání nového zaměstnání když mi smlouva končí za 3 týdny a já smlouvu neprodloužím. Stačí si nechat vystavit propustku a tu nechat orazítkovat? co když mi zaměstnavatel propustku nevystaví a já přesto nepříjdu? díky za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 12.09.18 17:42

Myslím, že když nejde o výpovědní dobu, tak nemáš.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 12.09.18 17:44

Tohle jsem našla na netu :

Nárok na pracovní volno za účelem hledání nového pracovního místa vám vzniká i tehdy, jestliže byl váš pracovní poměr sjednán na dobu určitou, a jeho skončení k určitému dni tak bylo stanoveno předem, aniž by kdokoliv dával výpověď nebo sjednával dohodu o rozvázání pracovního poměru.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.09.18 17:45

Tak o tomhle jsem v životě neslyšela. A silně pochybuju, že by to takhle šlo, aby ti v práci dávali propustky abys jim mohla zdrhnout jinam 8o Samozřejmě si ale můžeš zkusit vzít na den pohovoru dovolenou. :palec:

tasa
Echt Kelišová 8987 příspěvků 12.09.18 17:45

To,ze bys mohla mitnarok na volno,to by me vubec nenapadlo.nako­nec,smlouvu neprodlouzis Ty…

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 12.09.18 17:47

@Serpentini dovolenou ani napracování mi nedovolují.. i když jsem chodila přesčasy a poctivě docházela.. ted jsem ale pro ně ,,zmetek,, co utíká.. ale končím kvůli stěhování 74km daleko :)

Bábrdl
Generální žvanilka 21126 příspěvků 12.09.18 17:52
@Serpentini píše:
A silně pochybuju, že by to takhle šlo, aby ti v práci dávali propustky abys jim mohla zdrhnout jinam 8o Samozřejmě si ale můžeš zkusit vzít na den pohovoru dovolenou. :palec:

No a jak se tomu budou bránit, když má nárok? :think:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.09.18 18:11

@Bábrdl Tak to se omlouvám, mně to nikdy umožněno nebylo, i ve výpovědní lhůtě jsem si musela brát volno. Očividně moje blbost :oops:

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 12.09.18 18:13

Tohle je na netu, je tam toho spousta. Chtěla jsem si to však ověřit, zda je pravda a má s tím někdo zkušenost :)
Zaměstnanci ve výpovědní době mají právo na pracovní volno pro hledání nového místa. Řada z nich o tomto ustanovení zákoníku práce (§ 199) ale neví a často tak šidí sama sebe. Pracovníci se tak ve výpovědi připravují nejen o čas, ale v určitých případech i o peníze. Volno určené k hledání nového zaměstnání je zákonem vnímáno jako jiná důležitá osobní překážka v práci.

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 12.09.18 18:22
@Nicollka1993 píše:
Tohle jsem našla na netu :Nárok na pracovní volno za účelem hledání nového pracovního místa vám vzniká i tehdy, jestliže byl váš pracovní poměr sjednán na dobu určitou, a jeho skončení k určitému dni tak bylo stanoveno předem, aniž by kdokoliv dával výpověď nebo sjednával dohodu o rozvázání pracovního poměru.

Aha. Tak vyhledat paragraf (ten by měl být jako zdroj tohoto tvrzení) a řešit se zaměstnavatelem.

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 12.09.18 18:23
@tasa píše:
To,ze bys mohla mitnarok na volno,to by me vubec nenapadlo.nako­nec,smlouvu neprodlouzis Ty…

Na tom ale třeba u nároku ve výp. době nezáleží, kdo rozvázal PP.

renduli
Závislačka 3006 příspěvků 12.09.18 18:48
@Nicollka1993 píše:
Tohle je na netu, je tam toho spousta. Chtěla jsem si to však ověřit, zda je pravda a má s tím někdo zkušenost :)
Zaměstnanci ve výpovědní době mají právo na pracovní volno pro hledání nového místa. Řada z nich o tomto ustanovení zákoníku práce (§ 199) ale neví a často tak šidí sama sebe. Pracovníci se tak ve výpovědi připravují nejen o čas, ale v určitých případech i o peníze. Volno určené k hledání nového zaměstnání je zákonem vnímáno jako jiná důležitá osobní překážka v práci.

Volno ti poskytnout musí, ale v tvém případě volno neplacené.

EDIT: Každopádně si podej písemnou žádost a žádej od nich písemně potvrdit, že ti volno poskytnout odmítají.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 12.09.18 18:54

@renduli ano vím, že je neplacené :) takže stačí vystavit propustku a tu nechat potvrdit ? :)

renduli
Závislačka 3006 příspěvků 12.09.18 19:13

@Nicollka1993
Pokud ti zaměstnavatel odmítne volno dát, nebude ti žádnou propustku vystavovat ani akceptovat, ne. :nevim:

Takže já osobně bych od zaměstnavatele chtěla písemné vyjádření, že volno ti odmítá poskytnout. Do toho se mu asi těžko bude chtít… takže ti nakonec ustoupí.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 12.09.18 19:15

@renduli dobře, moooc děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >