Jak se ucházet o místo pracovníka v sociálních službách?

175
13.2.21 09:34

Pracovník v sociálních službách jak se ucházet

Ahoj holky,
rada bych našla práci jako pracovník v sociálních službách. Doplnění vzdělání se nebráním. Momentálně ale žádné nabídky nevidím, což mě překvapuje, čekala jsem že napr. Domovy budou potřebovat výpomoc. Myslíte ze je troufale napsat přímo do domovu zda nehledaji pracovníka v sociálních službách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3346
13.2.21 09:35

Za zeptají nic nedáš. Rychlejší budeš mít asi rovnou zavolat. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7489
13.2.21 09:39

Když jsem hledala práci, tak jsem normálně do vybraných zařízení nosila životopisy. V jednom mi řekli, že nikoho nehledaj a za tři týdny mi volali, protože jim ze dne na den odešla zaměstnankyně. No a už tam budu 10 let. :lol:
Prostě si to obejdi, všude nacpi životopis, třeba ho pak někdo z toho šuplíku vytáhne, až budou potřebovat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.2.21 09:44

Tak hned v pondělí se na to vrhnu 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 10:02
@albert karty píše:
Ahoj holky,
rada bych našla práci jako pracovník v sociálních službách. Doplnění vzdělání se nebráním. Momentálně ale žádné nabídky nevidím, což mě překvapuje, čekala jsem že napr. Domovy budou potřebovat výpomoc. Myslíte ze je troufale napsat přímo do domovu zda nehledaji pracovníka v sociálních službách?

Nepsala jsi tady nedávno o prohovoru na sociálku a služební poměr? Jak to dopadlo?

• Citovat
  • Nahlásit
1850
13.2.21 10:07

No ona ta situace je momentálně taková, že není „práce“ani pro stávající pečovatelky.
Po klientech co zemřeli, jsou volná místa.
Noví se nemohou přijímat a podle mého, ani rodiny nechtějí teď umisťovat svoje příbuzné(návštěvy s omezeními atd…).
Já třeba teď čekám doma, až mě v práci budou potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.2.21 10:19
@Anonymní píše:
Nepsala jsi tady nedávno o prohovoru na sociálku a služební poměr? Jak to dopadlo?

Ano, skončila jsem v první trojici. Další pohovor byl už jiný obor a vzdy nás bývalo cca do 10. Na pohovoru jich bylo 30 8o. Takže jsem usoudila ze do veřejné správy se v dnešní době nedostanu, a chci jít touto cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.2.21 10:20
@Tapa píše:
No ona ta situace je momentálně taková, že není „práce“ani pro stávající pečovatelky.
Po klientech co zemřeli, jsou volná místa.
Noví se nemohou přijímat a podle mého, ani rodiny nechtějí teď umisťovat svoje příbuzné(návštěvy s omezeními atd…).
Já třeba teď čekám doma, až mě v práci budou potřebovat.

Tak takhle jsem nad tím vůbec nepřemýšlela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16925
13.2.21 10:28

1. zajisti si rekvalifikaci samotatně. Ideálně jak pracovníka, tak ošetřování.
2. oslov popskytovatele sociálních služeb ve svém okolí aktivně. (vyjeď si seznam, najdeš katalog na stránkách kraského úřadu/magistrátu)
3. nabídni i variantu, že nejdřív budeš fungovat pár hodin týdně i jako dobrovolník.

Vzdělání i oslovávání dělej zároveň, v okamžiku kdy budeš psát v době, kdy jsi v rekvalifikačním programu, budeš mít výrazně víc plusových bodů, než když budeš psát - hele kdybyste mě chtěli, tak já bych si teda nějaké to vzdělání doplnila. Stejně tak dobrovolnicá práce tobě umožní pochopit co ta práce skutečně obnáší a týmu umožní tě poznat a pak jaksi ti nabídnou nejbližš volné místo, pokud si sednete.

Pokud ale máš vysokoškoslké vzdělání, tak budeš muset mít dost rozmyšleno, jak teda chceš v oboru fungovat tak, aby si na té organizaci vydržela dlouhodobě - protože pokud je přebytek zájemců, tak samozřejmě že dají přednost tomu kdo už má zkušenosti, mám kvalifikaci a jeho potenciál nepřevyšuje příliš možnoti pracovní pozice. Ono v sociálních službách kvůli klientům j dost potřeba stabilita - takže pokud jdeš z oboru, který je hodně postižený a hledáš práci třeba na rok, dva a pak se chceš vrátit, tak máš bohužel prostě nevýhodu.

S vysokoškolským vzděláním spíš chceš dlouhobě cílit na sociálního pracovníka.

Příspěvek upraven 13.02.21 v 10:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
13.2.21 10:32

Ještě k tomu vzdělání. Nedávno k nám nastoupila paní, co si dělala kurz pracovníka v soc. službách online.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
13.2.21 12:39

Je to přesně jak už tady někdo psal, momentálně mají domovy málo klientů. Jsem v podobné sulituaci jako ty. Já chodila vypomáhat jako dobrovolník do několik domovů, když měli krizi kvůli Covidu. Mám ten jednodenní kurz od ČČK a odpracovaných asi 20 směn. Původně jsem toto nikdy dělat nechtěla, ale nakonec mě ta práce oslovila. Hledám si práci a nikde nic. Zkoušela jsem i ty domovy kde jsem dobrovolničila a někde ani neodepíšou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 12:40
@albert karty píše:
Ano, skončila jsem v první trojici. Další pohovor byl už jiný obor a vzdy nás bývalo cca do 10. Na pohovoru jich bylo 30 8o. Takže jsem usoudila ze do veřejné správy se v dnešní době nedostanu, a chci jít touto cestou.

vy jste byli vsichni najednou u pohovoru, ze vis kolik vas tam bylo? a ta prace teda nedopadla, nebo se jeste neozvali?

• Citovat
  • Nahlásit
175
13.2.21 13:03
@Anonymní píše:
vy jste byli vsichni najednou u pohovoru, ze vis kolik vas tam bylo? a ta prace teda nedopadla, nebo se jeste neozvali?

vždy přijde vyrozumění jak dotyčný dopadl + uvedené další jména v pořadí dle výsledku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
13.2.21 13:42

Děkuji všem za příspěvky a užitečné rady. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu