Reklama

Prac. smlouva doba neurčitá, rodičák, těhotná, nemocenská, mateřs

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

n.sojkova
Nováček 5 příspěvků 28.01.17 01:15
Prac.smlouva doba neur.,rodičák,těhot.,nemocenská,mateřská

Ahoj holky, mám na vás prosbu, kdo měl stejnou nebo podobnou situaci.
Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, pracovala jsem 2 měsíce a otěhotněla, šla jsem na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Nastoupila jsem na mateřskou a rodičovskou, kterou jsem si dala na 4 roky. Vím, že zaměstnavatel mi držet práci nebude, tudíž, když bude mít syn v květnu třetí narozeniny, tak mě bude chtít ukončit pracovní smlouvu.
Můj dotaz zní, kdybych otěhotněla do května a šla znovu na neschopenku-(lze mít nemocenskou při rodičovské dovolené?), tak budu pobírat nemocenskou, budu stále zaměstnaná a dostanu mateřskou i s volbou rodičovského příspěvku, protože se vše bude vypočítávat z práce před prvním otěhotněním?
Na úřadě jsem se ptala, ale odpovědi byly nejasné :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 28.01.17 01:20

Ne, na rodičáku nemůžeš mít nemocenskou. Musíš nejdřív rodičák ukončit a pak nastoupit na nemocenskou. Takže si rodičák dej na kratší dobu a doufej že se ti podaří do té doby otěhotnět.

n.sojkova
Nováček 5 příspěvků 28.01.17 01:25

@Aletheia Děkuji za odpověď.
A nebo si rodičák nechám tak jak je na čtyři roky a kdybych otěhotněla do května, tří let věku dítěte, tak jej ukončím a nastoupím na nemocenskou? Lze to tak taky udělat? Jinak se mi bude vše vypočítávat z práce před otěhotněním?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 28.01.17 01:29

@n.sojkova tak ono od května už na rodičovský dovolený nebudeš, ta je max do 3 let věku dítěte, pak už budeš jen pečovat o dítě do 4 let, a pobírat rodičovský příspěvek. Pokud otěhotníš, a bude důvod jít na neschopenku, tak to jde, jak to je s pobíráním rodičáku při neschopence nevím jistě, ale mám za to, že jde brát oboje, nejde jen brát PPM+RP, neschopenku s RP podle mě jo, ale možná mě někdo opraví :think: :think:

n.sojkova
Nováček 5 příspěvků 28.01.17 01:30

@slavuska1 Děkuji za odpověď :-)

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 28.01.17 01:31
@n.sojkova píše:
@Aletheia Děkuji za odpověď.
A nebo si rodičák nechám tak jak je na čtyři roky a kdybych otěhotněla do května, tří let věku dítěte, tak jej ukončím a nastoupím na nemocenskou? Lze to tak taky udělat? Jinak se mi bude vše vypočítávat z práce před otěhotněním?

Musela by jsi to stihnout do těch tří let kdy ti drží místo. A nevím jestli si jenom tak můžeš sama zrušit rodičák ale teoreticky to asi jde. Zítra ti tu na tohle konkrétně určitě někdo napíše jestli to jde. Ale propadne ti hromada peněz za ten rok co si sama zrušíš. Rozumnější by bylo si ho zkrátit a tím navýšit částku. Doma můžeš být klidě i bez rodičáku jako pečující o dítě do 7 let kdyby to nevyšlo. Na to nemusíš být na rodičáku. Výpověď ti dají stejnou v tom i tom případě, takže je to jedno.

n.sojkova
Nováček 5 příspěvků 28.01.17 01:45

@Aletheia
Aha, tak toto mě nenapadlo, tak uvidíme, třeba se k příspěvku ještě někdo vyjádří :-)
Když si ještě v lednu půjdu zvýšit příspěvek, tak mi v únoru přijde už vyšší částka nebo až za tři měsíce/kvartál? Neuvědomila jsem si, že bych asi o peníze přišla

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 28.01.17 02:01
@n.sojkova píše:
@Aletheia
Aha, tak toto mě nenapadlo, tak uvidíme, třeba se k příspěvku ještě někdo vyjádří :-)
Když si ještě v lednu půjdu zvýšit příspěvek, tak mi v únoru přijde už vyšší částka nebo až za tři měsíce/kvartál? Neuvědomila jsem si, že bych asi o peníze přišla

Jasně hned další měsíc, akorát měnit to můžeš co tři měsíce, takže kdyby jsi to chtěla znovu měnit tak právě až za čtvrt roku ;)

Jo jo, takhle v noci tu nikdo není ale přes den budou určitě holky vědět ;)

Tunrida
Hvězda diskuse 47202 příspěvků 28.01.17 05:50

Tak na rodicaku Int uplne normalne pacovat, takze logicky muzes jit i normalne marodit.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 28.01.17 07:16

@n.sojkova nenech se vystrašit, můžeš být na neschopence a k tomu pobírat rodičovský příspěvek.
klidně se ptej dál

Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 28.01.17 08:03

Nejsem se jistá, ale abys mohla nastoupit na neschopenku, musela bys nastoupit alespoň na 1 den do práce.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 28.01.17 08:09

@Karleon nemsela

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 28.01.17 09:08

@matkabagristy : minimálně musí v práci ukončit rodičovskou dovolenou a např. domluvit si nástup k 1.5. a hned 1.5 nastoupit na nemocenskou, pak může na neschopenku, kterou jí bude platit zaměstnavatel. Nelze zároveň být ve stejné práci na RD i na neschopence.

aleba
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 57 inzerátů 28.01.17 09:18
@matkabagristy píše:
@n.sojkova nenech se vystrašit, můžeš být na neschopence a k tomu pobírat rodičovský příspěvek.
klidně se ptej dál

Jakože do práce donesu neschopenku a zároveň tam mám nahlášeno že ještě rok chci být doma s dítětem? to je blbost ne? Pak by každá mohla matka při každým nachlazení mohla nosit do práce neschopenky a navyšovat si tak rodinný příjmy :nevim: Může pracovat při braní rodič. příspěvku a pak i být na neschopence ale takto ne podle mě

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 28.01.17 09:31

@aleba hele, ale přesně tohle matkabagristy píše. Může pobírat rodičovský příspěvek a přitom být v práci na neschopence (tedy ne již na rodičovské dovolené). Tohle se tady pořád motá dohromady…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama