Pracuje tady někdo jako soudní zapisovatelka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 14.02.17 12:41
Pracuje tady někdo jako soudní zapisovatelka?

Holky, mám možnost nastoupit na toto místo, ale vůbec nevím co ta prace obnáší. Na stroji psát umim, jen se teď zas musím dostat na tu správnou rycklost. Myslím ta práce okolo, je těžká na na učení? A ještě mě zajímá jak moc rychle soudci diktujou.Moc díky☺

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineCipisek79
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 14.02.17 12:43

Známá jako soudní zapisovatelka pracuje, ale nesedí přímo u soudu, dostává nahrávky, které potom přepisuje. Plat má cca 14 tis. hrubého.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.02.17 12:46

Já ( před rodičákem )..peníze málo, práce hodně..naučíš se to rychle…záleží na jaké oddělení tě dají. Jinak co stihneš napsat to stihneš, všechna jednání se nahrávají a dopisují se až potom.
Určitě ta práce není ohodnocena finančně tak, jak by mohla..na uřadech dostávají více..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 12:46

Ahoj, dělala jsem to asi 3 měsíce jako výpomoc když si známá zapisovatelka zlomila ruku. Agenda kolem nic moc, ale to nevím, jestli mě jenom nešetřili. Zapisovala jsem jak živě, tak z nahrávek, takže nebyl problém s přehráním. Většinou se to ale zvládá i ihned, není to nějakej fofr, i když jedna soudkyně byla co do rychlosti jak tryskomyš :zed: Mívala jsem kolem 280-290 úhozů/min průměrně při měření na zkouškách a stačilo mi to. Finančně já jakožto náhrada 10 tisíc měsíčně, známá na stálo mívala kolem 14. Je to 6 let zpět :nevim:

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 14.02.17 12:57
@smurfka píše:
Já ( před rodičákem )..peníze málo, práce hodně..naučíš se to rychle…záleží na jaké oddělení tě dají. Jinak co stihneš napsat to stihneš, všechna jednání se nahrávají a dopisují se až potom.
Určitě ta práce není ohodnocena finančně tak, jak by mohla..na uřadech dostávají více..

Tak, tam kde mám jit já se diktuje, asi bych šla na civilní.

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 14.02.17 12:58
@Minnie32 píše:

Jinak ty peníze to je fakt síla :(

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.02.17 13:03

@Minnie32 a zapoměn na nějaké premie..my teda žádné nemáme..když něco je, rozdají si to ty vyšší…a zvednout ti plat taky nemůžou jen tak, protože to je dle tabulek a odpracovaných let..jako je to kancl a dobrá prac doba, ale práce hodně a peněz málo.. :?

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.02.17 13:04
@Minnie32 píše:

tam se i nahrává..hodně holek tráví pracovní dobu se sluchátky v uších a přepisují jednačky..

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.02.17 13:24

Jo a taky zapomen na delší dovolenou nebo častou nemocnost.." tvoje " spisy jsou totiž tvoje, takže když budeš např 14 dní v kuse na dovolené, tak ta práce se ti za 14 dní nakupí a ty ji budeš muset dělat souběžně se spisy které ti budou chodit když už budeš v práci, takže občas přesčasy ( samo nezaplacené ) jen aby si stíhala..a spisy tě tam nepohřbily.. v podstatě i pul dne třeba u lékaře je někdy stres..protože za pul dne mužeš dostat např až 50 spisu a když budeš další pulku dne v práci tak budeš dostávat další…spisy mají samozřejmě nějaké lhůty do kterým musí být udělané, ale každý den dostáváš nové a nové, takže tak..samo když je někdo na dlouhé nemocenské, ty nejdůležitější spisy se rozdělí mezi ostatní zapisovatelky, ale i tak se ti zbytek práce hromadí a po nástupu je to jen stres aby ses jich co nejdřív zbavila tudíž přesčasy

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 14.02.17 13:28

Ahoj, já to dělala před mateřskou několik let a pokud to půjde, ráda bych se k tomu vrátila. Já tedy nebyla přímo u soudního jednání, ale dostávali jsme nadiktováno od soudce na kazetě, takže pak si to pouštíš do sluchátek a přespisuješ do PC(dá se to různě zastavovat, přetáčet, různí soudci mluví různě rychle a také různě srozumitelně, vše je jen po poslechu a o zajetí se).Krom toho jsme posílali různou korespondenci dle pokynů soudce, apod.Pro mě jednoduchá práce, která mě bavila, sice za málo peněz, ale zato pevná pracovní doba s vstřícností. Jo a ještě k těm penězům-měsíčně sice nic moc, ale myslím, že dvakrát do roka jsme měli prémie a to za to stálo, takže za mě dobrá práce.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 14.02.17 13:30

Jo a ještě-nevím, jak u ostatních soudů, ale u nás (čb) bych šla jen na civil, tam bylo spisů akorát, kolikrát při slabším období jsem i neměla co dělat a čučela, i přesto, že jsem pomáhala ostatních, co toho měli víc. Na trestním odd. to bylo prý hrůza-hromady spisů a neplacené přesčasy, to bych jim teda rozhodně nedělala.

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 14.02.17 13:36
@misalin píše:
Ahoj, já to dělala před mateřskou několik let a pokud to půjde, ráda bych se k tomu vrátila. Já tedy nebyla přímo u soudního jednání, ale dostávali jsme nadiktováno od soudce na kazetě, takže pak si to pouštíš do sluchátek a přespisuješ do PC(dá se to různě zastavovat, přetáčet, různí soudci mluví různě rychle a také různě srozumitelně, vše je jen po poslechu a o zajetí se).Krom toho jsme posílali různou korespondenci dle pokynů soudce, apod.Pro mě jednoduchá práce, která mě bavila, sice za málo peněz, ale zato pevná pracovní doba s vstřícností. Jo a ještě k těm penězům-měsíčně sice nic moc, ale myslím, že dvakrát do roka jsme měli prémie a to za to stálo, takže za mě dobrá práce.

Ahoj, díky za info. Musím říct, že jsem uz nějaké diskuze přečetla, ale až tvoje zkušenost je první pozitivní☺. Já bych šla asi taky na civil, jen mi bylo řečeno, že se nenahrava, jen diktuje.

Lindii
Echt Kelišová 7628 příspěvků 14.02.17 13:37

Tak malo?? By me i bavilo, moc rada pisu :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.02.17 13:38

No já po rodičáku se taky vracím..ale že bych z toho byla paf se říct nedá..dělám to protože musím..snad se někdy najde něco jiného..zatím trh práce bída, tak aspon něco no..

Safija
Kecalka 265 příspěvků 14.02.17 13:40

Pokud nemáš lepší nabídku, jdi do toho. Budeš státnì zaměstnanec. 5 týdnů dovolené, stravenky, jakmile je přiznáno osobní ohodnocení, tak se s ním může počítat každý měsíc, kancelářská práce v teple, tabulkové zvyšování platu podle odpracovanych let, zvýšenì platu z rozhodnutí vlády… Pokud jde o náplň práce, tak PC a papírování, prostě kanclkrysa :lol:, ono hlavně záleží na soudcích, jak jsou pilní (co rozhodnou, to budeš muset zpracovat) a jaké budou mít na Tebe nároky.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >