Pracuje tu někdo v přípravné třídě? Nebo-li nultém ročníku?

788
1.7.21 22:38

Pracuje tu někdo v přípravné třídě? Nebo-li nultém ročníku?

Zdravím, byla mi nabídnuta práce na pozici učitelky třídy - nultého ročníku. Nemám s tímto zkušenosti, tak bych se chtěla zeptat, jestli někdo na této pozici pracuje, jaké výukové materiály využívá? Z čeho si dělá přípravy? O jak náročnější by to pro děti mělo být, než to měly v MŠ?
Budu vděčná za jakékoliv zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2617
2.7.21 00:42

Pracovala jsem v přípravce rok, před pěti lety. Vycházela jsem z plánů tak jako ve školce. A velmi zjednodušeně: v září se začíná s režimem jako ve školce, postupně se přizpůsobuje režimu školy a v červnu by děti na ten školní režim měly být zvyklé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
2.7.21 08:43

@sloninka Díky za info 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25105
2.7.21 16:12

@impossible Nejsen učitelka, ale u nás ve městě jsou dva typy přípravných tříd. Jeden, kde se koncentruji žáci z nepodnetneho prostředí. Tam vím z doslechu, že tam učitelky jedou od nuly trivialnosti typu barvičky, základní hygiena, co je to knížka apod. a vrcholem školního roku je, že se dítě umyje po záchodě, pozná barvy, naučí se lepit/stříhat, práva/levá a podepsat tiskacím.
A pak přípravné třídy, kde jsou klasické školsky ne zcela zralé děti s odkladem nebo děti cizinci, a tam už dělají klasickou předškolní přípravu typu grafomotorika apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
2.7.21 19:14

@Svistice Tak mě se týká ta druhá zmíněná varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat