Práce sanitáře

914
16.12.19 21:32

Pracuje tu prosím někdo jako SANITÁŘ ?

Ahoj. Zajímalo by mne, co prace obnáší, jaké jsou směny a vše po ruznu kolem kursu sanitář. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
346
16.12.19 21:42

Záleží na oddělení. Sanitář může být na oddělení, ve dvou či třísměnném provozu, nebo na op. sále, poskok pro kliniku, atd.atd. Na oddělení pomáhá s hygienou, vyprazdňováním pacientů, krmenim, doprovází na vyšetření, myje postele, povrchy,…

Na sále doveze, připraví pacienta, natáčí světla, je stále na nohou, když je něco potřeba…myje nástroje,…

Ten na klinice chodí s odberama, na vyšetření, sundává třeba sadry, atd.atd.

Jak píšu v úvodu, záleží, kde ten sanitář pracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
16.12.19 21:43

Ahoj, tak sanitář je vesměs to samé co ošetřovatel ale hůř placené. Takže spíše doporučuju kurz pracovníka v sociálních službách. Co práce obnáší? To záleží kde by jsi chtěla pracovat. Domov pro seniory - celková péče o klienty, hygiena, krmení, polohování, aktivizace (zase záleží kde ). V nemocnici - je to dle mě náročnější, ale zase záleží na kterém oddělení, na chirurgii se skoro nezastavíš na dětském se zase spíš budeš nudit. Lázně - především doprovod pacientů na různé procedury. Takže hodně záleží kde, a pak se od toho taky odvíjí plat. Já jsem vyučená ošetřovatelka a před nemocenskou jsem dělala v domově pro seniory s Alzheimerovou chorobou, za mě super, 12 klientů na jednom patře, byly jsme vždy dvě na směně,12h. Akorát to bylo spíš hodně psychicky náročné než fyzicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
DORYnka
16.12.19 21:48

Ahoj taky jsem mela tu nabídku, ale odmitla jsem. Je to dřina, smeny nebo záleží pak kde, ale smeny jsou asi všude v nemocnicích. Ja tedy v nemocnici uklizela a právě mi nabídli, že si mam udělat kurz moje sestřenice tam pracovala jako sanitarka chodila jsem za ní a podle mého úsudku měla mnohem náročnější práci. Myslím to tak, ze finančně jsem na tom byla jen fakt o pár stovek min. Takže za mě tedy nedoporučuji, ale třeba někde můžou být jen treba ranní směny, tak ještě si ráda přečtu co napíšou ostatní :)

• Citovat
  • Nahlásit
5679
16.12.19 22:25

Dělám sanitare na LDN. Krmení, přebalování, koupání, celkova hygiena. Polohování pacientů, mazání, prevlikani postelí. I když na to nemáme kompetence tak točime EKG, měříme tlaky. Jinak jezdíme s pacientama jako doprovod na vyšetření. A v neposlední řadě jsme snimi většinou do jejich konce. Dáváme jim sbohem, sedíme u nich, držíme je za ruku.. Pak péče o mrtvé tělo, omyti, zabalení, odvezeni do márnice. U nás je práce placená velice slušne. Moc mě to baví :palec: Dělám 12ti hodinové směny. Právě ve zdravotnictví je daleko líp placená než práce v duchodaku. Od nového roku nám ještě zvýší plat o 1500kc. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
17.12.19 14:10

@mackA159 Mohu-li se zeptat, kolik si člověk vydělá? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
18.12.19 18:49

@Janakatabara
@Lucie1906 @DORYnka @mackA159 Mohu se ještě optat, jak probíhal a co se probírá i zkouší v sanitarskem kursu? Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
DORYnka
19.12.19 23:13

U nás bylo neco jako výběrový řízení a vlastně ten kurs probihal jako školení a praxe. Já teda nenastoupila. Jednalo se o hodiny navic, které jsem v ty době musela dělat po práci (8h v práci a pak 6-8 hodin na praxi :cert: ) můj šéf by ztratil uklízečku, takže mě v tom podporovat nechtěl. Bylo to prostě náročnější období a tak jsem to nevzala… Ted uz tam skoro pět let nepracuji vůbec. A ta sestřenice taky ne měla zdravotní problémy ze zády z práce. Ale znám holky, ktery to opravdu hrozně baví a prostě je to naplňuje… Takže držím palce při rozhodování ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat