Pracuje tu prosím někdo v pojišťovně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 28.12.16 20:01
Pracuje tu prosím někdo v pojišťovně?

Ahojda, babička si udělala pojistku „na blbost“ na škody způsobené 3.osobě, kdyby někoho pokousal její pejsek, někomu spadla cihla na hlavu z jejího domku a tak :-).Zajímá mě ale jak to chodí v praxi s eventuálním plněním ze strany pojišťovny. Ptám se ze zvědavosti, uvažuji o této pojistce také. Např.:babi má podíl jako spoluvlastník na maličkém starém domku v nepříliš dobrém stavu. Když tam spadne, plácnu, taška ze střechy na někoho a způsobí mu úraz, jak postupuje pak pojišťovna? To neověřuje předem, že nemovitost není v ideálním stavu? Překvapilo mě, že když pojistku dělala, na nic se neptali, jen vypsala formulář. Je to běžný postup? Platí dost vysokou částku, tak mi jde o to, aby to bylo k něčemu, kdyby např. fakt někoho rafnul její pejsek, aby se pojištovna necukala platit, např. pod záminkou, že měla psa lépe zabezpečit, nebo kdyby třeba, zase plácnu, z domku fakt sklouzla taška ze střechy a rozbila někomu sklo auta, aby neřekli, že měla střechu včas opravit atd.Jak to funguje s plněním v praxi? Nemám s tím zkušenost a udělali bychom si tuto pojistku také, pokud to má smysl. Dík

Reakce:

cecetka
Kelišová 7352 příspěvků 28.12.16 20:45

Nejsem si jista, ale pojistka na blbost slouzi k tomu, ze ona osobne zpusobi nekomu skodu. Pokud je skoda zpusobena napr. padem tasky ze strechy domu, pak k pojisteni stavby musi byt sjednano pripojisteni skody zpusobene pojistenou nemovitosti. Alespon tak mi to vysvetlili v pojistovne.

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 28.12.16 20:51

Takže: neměla by platit vysokou částku, tohle pojištění odpovědnosti je „nedrahé“.
Z vašeho případu vyplývá nutnost mít pojištění dvě:

• pojištění občanské odpovědnosti - uteče pejsek, něco shodí v obchodě…
  • pojištění odpovědnosti majitele „z držby nemovitosti“- ona spadlá taška ze střechy a pod.

Aby se plnilo, MUSÍ být porušena nějaká odpovědnost. Takže třeba u té střechy a spadlé tašky je např. zanedbaná údržba. Protože kdyby ta taška odletěla vlivem vichřice, tak by vlastník nemovitosti neporušil svoji odpovědnost, nic by se neplnilo, ale velmi pravděpodobně by soud ani „nepřiřknul“ odškodnění poškozenému. Kdyby ano, pak by to pojišťovna plnila.
Takže tohle pojištění má velký smysl, hl. po zavedení platnosti NOZ. S plněním nebývá problém, ale neplní se všechno, co si kdo „usmyslí“. Problémy bývají např. s plněním škody na elektronice, způsobené 3. osobě (takové ty rozbité displaye u mobilů a pod.).

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 28.12.16 20:53

@Ivan PPZ Dekuji, dovolila bych si jeste pisnout Vam SZ.

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 28.12.16 21:00

OK.

VerLan
Nováček 6 příspěvků 23.01.17 14:07
Odpovědnost je jako povinné ručení za mě

Ahoj, na tašku ze střechy se na 99% pojistka „na blbost“ vztahovat nebude. Na to je jiný druh odpovědnosti, a sice z držby nemovitosti. V podmínkách, který vám (nebo babi) dala pojišťovna, hledejte odstavec VÝLUKY. je tam všechno, na co se pojistka nevztahuje. Jinak pejska je u nás potřeba připojistit, i tak je ale dobrý zeptat se v pojišťovně na konkrétní příklad. Vždycky bude záležet na všech okolnostech, takže když pes někoho kousne proto, že babi ho nechala volně běhat, a věděla o tom, pak je to nedbalost, a pojišťovna nic nezaplatí. Pes se ale může nečekaně urvat z vodítka, na silnici vylekat řidiče, a ten to napálí někomu do plotu, a to už by pak pojistka „na blbost“ na řadu přišla. Pojistku tohoto typu doporučuju všem, zvlášť v dnešní době, protože nikdy nevíte, kdy se s vámi bude soudit třeba soused, donedávna ještě kamarád - u nás třeba ta občanská odpovědnost hradí i výlohy na právního zástupce. A za několik stovek ročně mít krytá záda, to je v dnešní době pomalu nezbytnost…

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 23.01.17 14:48

@VerLan Jednak opakujete to, co jsem psal výše- viz. taška a pojištění nemovitosti. Druhak se v tom malinko motáte. Pojištění odpovědnosti vůči třetím osobám je možné plnění pouze v případě, že se poruší nějaká „povinnost“. Takže- pes někoho kousne, protože volně pobíhal a nebyl pod kontrolou- učebnicový příklad zanedbání povinnosti= plní se. Naopak- babička půjde se psem na vodítku a s košíkem, babička upadne, pustí psa a ten způsobí dopravní nehodu- tady by mohl být problém.
Jinak- ne všude se pes musí zvlášť připojišťovat. Takže soudím, že jste „z nějaké pojišťovny“, nebo od makléře/ agenta.

VerLan
Nováček 6 příspěvků 24.01.17 09:45
Ivane...

Váš názor na mě v této diskuzi (i v dalších diskuzích, kde se potkáváme) opravdu není podstatný, řešíme zde pojištění. Protinázory si od vás ráda přečtu, ale mou osobu nechte, laskavě, na pokoji, děkuji ;-)

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 24.01.17 11:21
Vaše informace jsou v lepším případě nepřesné.
@VerLan píše:…takže když pes někoho kousne proto, že babi ho nechala volně běhat, a věděla o tom, pak je to nedbalost, a pojišťovna nic nezaplatí. Pes se ale může nečekaně urvat z vodítka, na silnici vylekat řidiče, a ten to napálí někomu do plotu, a to už by pak pojistka „na blbost“ na řadu přišla.
Aby se plnilo, musí být porušena nějaká povinnost. Pokud by se to točilo na tom, že babi byla nedbalá (porušila povinnost) a nic nedostane, pak by vlastně - dle vás- pojišťovna nikdy plnit nemusela. Naopak, věci, které jsou mimo kontrolu pojištěného jsou obtížně/ vůbec plnitelné. Např. vám na sousedův dům spadne váš zdravý strom.
@VerLan píše:
Váš názor na mě v této diskuzi (i v dalších diskuzích, kde se potkáváme) opravdu není podstatný

To vyznělo, jako že se tady měsíce střetáváme v desítkách diskuzí. Vy jste reglá od včera… Reagoval jsem na vás v jediném dalším příspěvku. Myslíte, že v diskuzi o pojištění je nepodstatný názor člověka, který „o tom trochu tuší“, zatímco váš názor, který je chybný, je ten podstatný??

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >